Kripto Para

Popüler Kripto Para Borsasından Şaşırtan Togg Hamlesi! 

  Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Togg etkinliğinin ardından kripto para dünyasında herkesi şaşırtan bir jest geldi. ABD’nin en ünlü kripto borsalarından biri Togg siparişi verip kullanıcısına dağıtacağını duyurdu…

  Kripto para dünyasında yatırımcıları şaşırtan fiyat hareketleri takip edilirken, bir çarpıcı haber de popüler kripto para borsasından geldi. Geçtiğimiz günlerde etkinliği düzenlenen yerli otomobil Togg, basında ve sosyal medyada geniş yankı bulmuştu. Bu etkinliği fırsata çevirmek isteyen ABD merkezli kripto para borsası FTX’in Türkiye birimi, Togg siparişi vereceklerini duyurdu. 

  Son dönemin en çok dikkat çeken kripto para borsalarından FTX’in Türkiye şubesi, FTX Türkiye çarpıcı bir açıklamayla gündeme geldi. Popüler borsa yetkilileri, hem Togg girişimini desteklemek hem de Türkiye’deki kripto para yatırımcılarına bir jest yapmak için otomobil siparişi vereceklerini açıkladı. FTX Türkiye resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşım, yerli kripto para yatırımcılarının büyük beğenisiyle karşılandı. 

  FTX Türkiye 1 Adet Togg Sipariş Edecek

  Yerli kripto para yatırımcıları arasında giderek artan popülerliği ile dikkat çeken FTX Türkiye, gerçekleştirilen Togg etkinliğinin ardından jest yaptı. Ünlü borsanın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Ülkemizin yerli ve milli otomobil hayalini desteklemek için kullanıcılarımıza dağıtmak üzere 1 adet TOGG alacağımızı duyurmak isteriz.” Popüler kripto para borsasının bu paylaşımı sosyal medyada büyük ilgi gördü. 

  FTX Türkiye yetkilileri ayrıca, söz konusu Tweet’e 10 bin beğeni gelmesi halinde başka sürprizlerinin de olduğunu ifade etti. Kripto para dünyasının giderek popülerlik kazanan borsalarından biri olan FTX, özellikle 2022 yılında adından sık sık söz ettirmeyi başardı. ABD’li genç girişimci Sam Bankman-Fried tarafından kurulan borsanın son dönemdeki hamleleri yatırımcıların beğenisini kazandı. 

  İflas Eden Kripto Şirketlerine Talip Oldu

  Kripto para piyasası geçtiğimiz Mayıs ayında Terra şirketinin çökmesinden sonra sert düşüş hareketleri ile çalkalanmıştı.  Terra başta olmak üzere pek çok kripto para şirketi, borçlarını ödeyemeyince iflas etmiş ve yatırımcılarda büyük korku ortamı oluşmuştu. Bu dönemde elini taşın altına sokan FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, iflas eden şirketlere talip olduğunu açıkladı. Sektörün uzun vadede sürdürülebilir olması için bu şirketleri kurtarma girişimi gösteren Sam Bankman-Fried topluluğun beğenisini kazanmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle