Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 31 Temmuz – 7 Ağustos

  Kripto para piyasasının genelinde son haftalarda görülen pozitif sinyaller, altcoin fiyatlarını da olumlu etkiliyor. En büyük kripto para biriminin fiyatındaki artışa paralel bir şekilde pek çok altcoin fiyatında da yükselişler yaşanması yatırımcıları memnun ediyor. Popüler altcoin projeleri geride kalan 7 günde kısıtlı bir performans gösterse de daha az tanınmış altcoinler yatırımcılarına yüksek getiriler sağlıyor.

  31 Temmuz ile 7 Ağustos tarihleri arasında haftalık en çok kazandıran altcoinler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Voyager Token (VGX)

  Kripto para piyasasının genelinde yaşanan pozitif görünüm, en büyük kripto para birimi BTC fiyatının yükselişe geçmesiyle birlikte kendini gösterdi. Altcoin piyasasında da ciddi bir hareketlenme yaşanırken haftanın en çok kazandıran kripto para birimi Voyager Token (VGX) oldu

  Altcoin yatırımcılarının tercih ettiği projelerden VGX fiyatı son 7 gün içinde yüzde 52.03 oranında değer kazandı. E-ticaret odaklı bir kripto para birimi ve blockchain projesi olan VGX fiyatının hızlı yükselmesinde kripto para basınına yansıyan olumlu gelişmeler de etkili oldu. Yatırımcılarına yüzde 10 komisyonsuz olarak getiri sağlayan VGX fiyatındaki hızlı yükseliş dikkatlerden kaçmadı. 

  Voyager Token, dünya çapındaki kripto para kullanıcılarının 30’dan fazla kripto para birimini ve sadece ABD dolarını kullanarak harcama yapmasını sağlıyor. Harcamalarda kullanılabilir olduğu için tercih edilen VGX aynı zamanda mevduat getirisi sağladığı için de altcoin yatırımcıları arasında popülerlik kazandı

  Ravencoin (RVN)

  Altcoin yatırımcılarının geride kalan haftada en çok kazanç sağladığı projelerden bir diğeri de Ravencoin (RVN) oldu. Son dönemin gözde kripto para birimlerinden biri olarak gösterilen RVN fiyatı 1 haftalık süre içinde yaklaşık yüzde 50 oranında artış gösterdi. RVN yatırımcılarını sevindiren bu gelişmenin arkasında projenin geniş yatırımcı kitlesi tarafından benimsenmeye başlaması etkili oldu. 

  Dünya çapında uluslararası para göndermeye yarayan kripto para birimlerinden biri olan Ravencoin, Bruce Fenton tarafından piyasaya sürüldü. İlk kez 20217 yılında kripto para piyasasında işlem gören Ravencoin, yapısı itibarıyla Bitcoin ile benzer mekanizmayı kullanıyor. Güvenilir altyapısı sayesinde altcoin yatırımcıları RVN kripto para birimine yatırım yapmayı sürdürüyor. 

  Kripto para piyasasında sınırlı arzı ile dikkat çeken Ravencoin hakkında kripto para analistleri de pek çok yorum yapıyor. Piyasada toplam 21 milyar arzı bulunan RVN dolaşım maliyeti de 7.5 milyar seviyesinde. Uzmanlar, RVN fiyatının sınırlı arzı olması sebebiyle ileride daha da artabileceğini düşünüyor. 

  Qtum (QTUM)

  En büyük kripto para birimi BTC fiyatındaki yükselişe paralel olarak değer kazanan altcoinler arasında Qtum (QTUM) projesi de öne çıktı. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi içinde yer alan QTUM fiyatındaki hızlı yükseliş yatırımcısını memnun etti. Proje son 7 gün içinde yaklaşık yüzde 43 oranında değer kazandı.

  Kripto para sektöründe PoS ağı ve değer aktarım protokolü olan QTUM, son 24 saatte de hızlı yükselişiyle altcoin yatırımcılarının radarına takıldı. Kısa sürede hızlı yükselen kripto paranın bu hamlesinin arkasında Qtum kurucusu Patrick Dai’nin yakın zamanda yaptığı bir paylaşım etkili oldu. 

  Qtum kripto para biriminde “yeniden markalaşmaya” gideceklerini açıklayan uzmanın bu paylaşımı, özellikle altcoin yatırımcılarında büyük heyecan yarattı. Bunun yanı sıra Qtum kurucusu, ağ üzerindeki NFT/GameFi/Metaverse projelerine 5 milyon dolarlık ödül vereceklerini duyurdu.

  BitTorrent (BTT)

  Sert yükseliş hareketleri ile haftalık bazda toparlanma sinyalleri vermeye devam eden bir diğer kripto para birimi BitTorrent (BTT) oldu. Popüler altcoin projesi son 24 saatte yüzde 15’in üzerinde artış yaşarken, haftalık bazda ise yaklaşık yüzde 40 oranında değer kazandı. BTT yatırımcılarının uzun süredir beklediği yükseliş hareketi nihayet gerçekleşti.

  Kripto paralarda özellikle altcoin piyasalarında geçmişe nazaran toparlanma sinyallerinin hız kazanması yatırımcıları memnun ediyor. Geride kalan haftalarda sert düzeltmeler yaşayan kripto para birimlerinden biri olan BTT, hızlı toparlanma sürecine girmesiyle yatırımcısını sevindirdi

  Kripto para dünyasında eğlence sektörünün var olan yapısını ve kullanıcıların içerik edinme şeklini dağıtık hale getirmeyi hedefleyen BitTorrent büyük ilgi görüyor. Orijinal geliştirici Bram Cohen'in internet kullanıcılarının direkt olarak kendi aralarında içerik dağıtmasını desteklemek için piyasa sürdüğü bir kripto para birimidir. Böylelikle pahalı ve verimsiz dağıtım ağlarının ortadan kaldırılmasını hedefleyen BTT altcoin projesi yatırımcıların dikkatini çekiyor.. 

  Terra (LUNA)

  31 Temmuz ile 7 Ağustos tarihleri arasında altcoin yatırımcılarına en çok kazandıran altcoin projeleri arasında Terra (LUNA) dikkat çekiyor. Hızlı bir yükseliş trendine giren LUNA fiyatı son 7 günde yüzde 37.49 oranında değer kazandı. Öte yandan aylık bazdaki performansı da giderek artan LUNa yatırımcısını sevindirmeye devam ediyor.

  Terra’nın LUNA tokeni, son üç hafta içinde yüzde 180 gibi etkileyici bir ralli yaşayarak altcoin yatırımcılarının dikkatini çekti. Analistler Terra’nın LUNA tokeni, sürekli bir rallinin ardından aşırı alım bölgesinde işlem görmeye devam ettiğini söylüyor. Ancak bazı analistler Terra’nın, bir düzeltme için hazırlanıyor olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. 

  Terra grafikleri incelendiğinde göreceli Güç Endeksi veya RSI, günlük grafikte 82,20 değerinde gezerken bu durum bazı analistler için endişe verici olarak yorumlandı. Popüler altcoin LUNA’nın günlük RSI’si Şubat 2020’nin ortasından bu yana 80’i her geçtiğinde, dik bir düzeltmeyle karşılaşması yine tekrar edebilir. 

  Internet Computer (ICP)

  Haftalık bazda altcoin yatırımcısına en çok kazanç sağlayan kripto para projelerinden biri de Internet Computer (ICP) oldu. Bir zamanlar en değerli ilk 10 kripto para birimi içine girmeyi başaran bu proje, özellikle son 48 saatte hızlı bir şekilde yükseldi. Son saatlerde yükseliş ivmesi biraz yavaşlayan ICP fiyatı haftalık bazda yüzde 32 oranında artış gösterdi.

  Altcoin yatırımcılarının çok uzak olmadığı ve tanıdığı projelerden biri olan Internet Computer (ICP) fiyatındaki bu artış kripto para topluluğunun dikkatinden kaçmadı. Internet Computer ağının arkasındaki geliştirici şirket olan Dfinity, altcoin yatırımcılarını heyecanlandıran duyurusu ile büyük ilgi gördü. 

  Dfinity geliştirici ekibi tarafından yapılan paylaşımın ardından Internet Computer (ICP) fiyatının hızlı bir şekilde yükseldiği görüldü. Uzmanlar bu paylaşımda geride kalan haftada ICP ağındaki blok sayısında artış yaşandığı vurgulanmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle