Kripto Para

PayPal stablecoin alanında dev adım attı!

  2020 yılı ortalarında kripto para piyasalarına adım atarak sektörün ciddi anlamda büyümesine katkı sağlayan dev online ödeme şirketi PayPal, bu kez de rotasını stablecoin’e çevirdi. Şirketin bir üst düzey yetkilisi, PayPal’ın kendi stablecoin’i çıkarmaya hazırlandığını açıkladı.

  Kripto para piyasaları Mart 2020’de küresel anlamda tüm finans piyasalarında görülen çöküşün ardından kademeli şekilde büyümeye başladı. 2020 yılının ortalarına gelindiğinde, bazı dev şirketler kripto para ekosistemine çeşitli şekillerde giriş yaptı ve bu sayede 2021 yılındaki ralli beklentilerin de üzerine çıktı. PayPal şirketinin kripto para hizmetleri sunmaya başlaması ve MicroStrategy şirketinin Bitcoin (BTC) yatırımları yapması, bu alanda en etkili gelişmeler arasında yer aldı.

  PayPal Kendi Stablecoin’i İçin Hazırlıklara Başladı

  Kripto para piyasalarının genel anlamda büyümesine katkı sağlayan PayPal şirketi, şimdilerde ise stablecoin adımları atmaya hazırlanıyor. PayPal Dijital Birimler ve Kripto Para Birimlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg News’e yaptığı açıklamalarında PayPal’ın kendi stablecoin’i için çalışmalara başladığını bildirdi. Ponte, yaptığı açıklamalarında şirketin, değeri ABD dolarına sabitlenen bir stablecoin geliştirmek üzere çeşitli çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

  PayPal Yetkilisinin Açıklamaları

  Jose Fernandez da Ponte, söz konusu açıklamalarında şirketin stablecoin alanında çeşitli çalışmalar sürdürdüğünü ancak henüz pratik uygulamalar için somut bir yol haritasının olmadığını dile getirdi. Ponte, şirketin yürüttüğü çalışmaların şu an için sadece araştırma niteliği taşıdığını ve bu çalışmalarda ilerleme kaydedilmesi durumunda, şirketin yasal düzenleyiciler ile iletişime geçeceğini de ifade etti. Ponte konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “Bir stablecoin üzerine araştırmalar yapıyoruz. Bu konuda ilerleme kaydettiğimiz zaman, elbette ilgili yasal düzenleyiciler ile yakın bir şekilde çalışacağız.

  PayPal Kripto Hizmetlerini Genişletiyor

  PayPal şirketinin stablecoin adımlarının henüz araştırma niteliğinde olduğunu belirten Ponte, konuya ilişkin çalışmalarda bir yol haritasının olmadığını vurguladı. PayPal şirketi yakın bir zamanda, kripto varlık alım – satım hizmetlerini ABD’den sonra İngiltere’de de başlatmıştı. PayPal söz konusu hizmetlerinde, başta Bitcoin ve Ethereum (ETH) olmak üzere, popüler kripto para birimleri hizmetlerini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Stablecoin çalışmaları ile birlikte PayPal şirketi, kripto para alanında sınırlarını genişleteceğinin de sinyallerini veriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle