Ünlü analist tarihsel grafikle açıkladı: ETH almak için en doğru zaman mı?

  Popüler kripto para uzmanı Benjamin Cowen, lider altcoin Ethereum (ETH) hakkında son durum değerlendirmesi yaptı. ETH’nin potansiyelini tam olarak ortaya koymaya henüz hazır olmadığını iddia eden Cowen alım yapmak isteyen yatırımcılar için zamanlama önerisinde bulundu. Peki ETH almanın zamanı henüz gelmedi mi?

  Deneyimli kripto para analisti Benjamin Cowen, en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum analizi yaptı. ETH’nin tarihsel ortalama aylık yatırım getirisini (ROI) inceleyen uzman, üçüncü çeyrek yani yaz aylarına dikkat çekti. Analiste göre bu dönemler ETH biriktirmek veya elde tutmak için en uygun dönemler olmayabilir.

  ETH İçin Temmuz Ayı Fiyasko

  Uzmanın incelediği tarihsel veriler, ETH yatırımı yapmak ve biriktirmek için en iyi dönemlerin dördüncü çeyreğin sonları veya ilk çeyreğin başları olduğunu gösteriyor. Cowen, bir yıllık dönemin analizi ortalama olarak aralık ve ocak aylarının ETH yatırımı için en uygun koşulları içerdiğini söyledi. Ünlü analist geride bıraktığımız Temmuz ayının ise ETH için en olumsuz ay olduğuna dikkat çekti.

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği analistlerden Benjamin Cowen, değerlendirmesini yaparken ETH’nin geçen sene temmuz ayındaki konumunu göz önüne getirdi. Uzmana göre mevcut fiyat, geçmişteki fiyattan ciddi oranda farklı değil. İki dönem arasındaki değişim geçen sene temmuz ayında görülen fiyatla aynı hizada olan birkaç yüz dolarlık bir aralıkla sınırlı kaldı.

  Aralık ve Ocak Ayında Yatırım Yapmak Kazandırıyor

  Cowen’in değerlendirmesine göre ETH’de nisan – temmuz ayları arasında özellikle ilk yıl içinde yapılan alımların yatırım getirisinde (ROI) ciddi bir düşüş olduğu görülüyor. Fakat dördüncü çeyreğe doğru gelindikçe ETH yatırım getirisinde olumlu sinyaller oluşuyor. Cowen en büyük ikinci kripto para birimi ETH ile ilgili mevsimselliğe vurgu yaptı.

  Benjamin Cowen ETH yatırımında en doğru zamanlamayı belirlerken ROI grafiğine göre hareket etti. Usta analist, ETH yatırımını aralık ve ocak ayına doğru yapanların tarihsel olarak daha iyi gelir elde ettiklerini vurguluyor. ETH yatırımında uzun süre boşa beklememek için bu dönemlerde alım yapmaya dikkat etmek gerekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle