ADA kurucusu ETH destekçilerini uyardı

  Periscope üzerinden canlı yayın yapan Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, önemli açıklamalarda bulundu. Ethereum destekçilerine uyarılarda bulunan yönetici, iki ağın kıyaslamasını yaptı…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden biri olan Charles Hoskinson, son açıklamalarıyla dikkat çekti. Cardano ağının arkasındaki kurucu şirket olan IOHK CEO’su Hoskinson, sosyal medyada canlı yayın yaparak ağa yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Ethereum maksimalistlerinin sebep olduğunu söyleyen büyük miktarda entelektüel sahtekarlık hakkında yorum yaptı.

  Kripto para sektöründe Cardano eleştirisi yapanların bu yöndeki eleştirilerine yanıt veren IOHK CEO’su, Cardano’nun Ethereum’un çok ilerisinde olduğunu söyledi. Hoskinson’a göre Cardano hala büyümesini tamamlamış değil ve gelişmeye devam eden bir ağ olarak tanımlanıyor. Fakat ünlü yönetici, Cardano ağı ile Ethereum ağı kıyaslamalarını doğru bulmuyor.

  Cardano Ağının Başarısı

  Ethereum destekçilerinin Cardano ağına yönelik hayalet zinciri eleştirisi hız kazanırken IOHK CEO’su Charles Hoskinson bunlara da yanıt verdi. Ağ, projeler yoksun olmasına rağmen büyümeyi başarabildi. Hoskinson, temel katmanda programlama yeteneği olmamasına rağmen Cardano ağının gelişmesindeki başarıya dikkat çekti:

  “Tam programlama yeteneğimiz olmamasına rağmen, New Balance’ta ayakkabı kimlik doğrulaması ve BeefChain ile sığır kimlik doğrulaması gibi uygulamalar zaten Cardano’nun meta veri özelliklerini kullanıyor. Yine de Cardano’da çalışan DApp’ler ne diyorlar?” Ethereum’un günlük kullanım seviyeleri kazandığı yönündeki iddialara da katılmadığını belirten Hoskinson, bu ağı işe yaramaz DeFi şeklinde tanımladı.

  Ethereum Destekçilerine Uyarı

  İşlerin ne kadar hızlı değişebileceği ve kripto dünyasında hızlı hareket ettiği konusunda Ethereum destekçilerine uyarılarda bulunan Hoskinson’un açıklamaları dikkat çekti. Ethereum ağının şimdi popülerliğinin tıpkı MySpace gibi yakında azalacağını söyledi. IOHK CEO’su, Ethereum’un gelecekte Cardano ağına bile geçebileceğini söylemesi ETH destekçilerini kızdırdı.

  Cardano’yu “Ethereum Katili” olarak tanımlayan Charles Hoskinson, bu sebeple ADA fiyatında yükseliş yaşanacağını aktarmıştı. Ethereum’un 2021 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra düşüş yaşaması, ADA fiyatı için olumlu oldu. Bu dönemde ADA fiyatında da hızlı yükseliş ivmesi gerçekleşti.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle