Kripto Para

Ethereum popülerliği ile Bitcoin’i geride bıraktı

  Son dönemlerde sık sık kıyaslanan Bitcoin ve Ethereum ile ilgili yeni veriler ortaya kondu. Son bir yıl içinde Youtube üzerinden yapılan izlenmelerin değerlendirildiği son araştırmada altcoinlerin lideri olan Ethereum’un Bitcoin’den daha popüler olduğu ortaya konuldu.

  Lider kripto para birimi Bitcoin, son dönemlerde sık sık altcoinler ile kıyaslanmaya başlandı. Ortaya çıktığı dönemden bu yana kripto para sektörünün en çok konuşulan birimi olan Bitcoin piyasa değeri ile de diğer kripto paraların çok önünde. Bununla beraber son dönemlerde altcoin piyasasında rallilerin hızlanması ile özellikle Ethereum ile Bitcoin arasında çeşitli kıyaslamalar gündeme gelmeye başladı.

  Total Processing tarafından kripto paraların Youtube platformundaki popülerlikleri ile ilgili yeni bir rapor yayınlandı. Youtube üzerinde kripto paralar ile ilgili en çok izlenen içeriklerin takip edildiği araştırmadan Ethereum lehine sonuç çıktı. Kripto paraların son bir yıl içindeki izlenme oranlarının kıyaslandığı raporda Ethereum popülerliği ile lider kripto para birimi Bitcoin’i geride bıraktı.

  Chainlik ve Cardano En Çok Takip Edilen Kripto Paralar Arasında Yer Aldı

  Total Processing tarafından yayınlanan raporda başta Ethereum ve Bitcoin olmak üzere kripto paraların izlenme oranları yer aldı. Youtube’da Ethereum videoları 231 milyon defa izlenirken, Bitcoin videoları ise  199 milyon izlenme almış. Ethereum izlenme oranı ile Bitcoin’i geride bırakarak lider koltuğuna oturdu.

  Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra izlenme oranları ile dikkat çeken başka kripto paralar da oldu. Chainlik ve Cardano yüksek izlenme oranları ile popüler kripto paralar arasında yer aldı. Chainlik ile ilgili videoların izlenme oranının 45 milyon olduğunun açıklandığı raporda Cardano ile ilgili izlenen video sayısı ise 43 milyon olarak açıklandı. Chainlik ve Cardano’nun 3. ve 4. yer alması yatırımcıları şaşırtmadı. Bununla beraber Ethereum’un Bitcoin’i geride bırakması ise şaşkınlık yarattı.

  Piyasa Değeri Açısından Ethereum Bitcoin’in Çok Gerisinde

  Ethereum popülerlik açısından Bitcoin’i geride bırakmış olmakla beraber piyasa değeri açısından Bitcoin’in çok gerisinde. Ethereum’un Bitcoin’in piyasa değerine ulaşması için 5 kat yükseliş sergilemesi gerekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle