Pundi X (NPXS) Coin Nedir, Hangi Borsada Var?

  Kripto dünyasının yeni odak noktalarından biri haline gelen Pundi X, sektör için sunduğu çözüm önerileri sayesinde proje hedefleri ile öne çıkmayı başarmıştır. Uzun vadede pozitif görünümü ile ilgi çeken proje, kısa ve orta vadeli risklere rağmen beklentileri karşılama eğilimi göstermiştir. Portföylerine Pundi X (NPXS) eklemek isteyenler için bu makalemizde projenin bilinmeyen detaylarını sizler için bir araya getirdik. 

  Pundi X (NPXS) Coin Nedir?

  Pundi X, kripto para kullanımını yaygınlaştırma hedefiyle geliştirilen bir blok zincir platformudur. Pundi X, Ethereum platformu üzerinde inşa edilen bir kripto para belirtecidir. Aynı zamanda NPXS sembolü yapılan değişiklik ile PUNDIX olarak işlem görmektedir. Pundi X blok zinciri, birden fazla blok zinciri ağını bağlama teknolojisi ile kripto para birimini sorunsuz ve sınırsız işlem yapma olanağı sunmaktadır. 

  Pundi X (NPXS) Projesi ve Whitepaper

  Pundi X, herhangi bir yerde ve zamanda kullanılmak üzere geliştirilmiş bir kripto para birimi ve blok zinciridir. Projenin temel hedefi ise sadece kripto para birimlerinin borsalarda kullanılması değil, gerçek dünya işlemlerinde de kripto paraların yaygınlaştırılmasıdır. Küresel düzeyde daha fazla işletmenin günümüzde blok zincir teknolojinin gücünden yararlanmasına yönelik Pundi X en iyi çözümleri sunmayı amaçlamaktadır. Kripto paraların kripto para borsalarının dışında kullanım alanının genişlemesine katkı sağlama hedefiyle birçok çözüm önerisini başarılı şekilde sunmayı başarmaktadır. Aynı zamanda platform üzerinde düşük işlem ücretleri ile oldukça hızlı bir şekilde para transferleri gerçekleştirilerek işlem yapılabilmektedir. 

  Blok zinciri tabanlı bir satış noktası çözümü olarak faaliyet gösteren proje, perakende sektörü için işletmelerin dönüştürülmesini hedefleyen bir blok zincir geliştiricisi olarak da kendini tanımlamaktadır. Satıcıların ve alıcıların blok zincirinde anlık mağaza içi işlemler gerçekleştirmelerini desteklemektedir. Fiyatın ötesinde sınırsız bir ödeme ekosistemi sunma hedefi ise projeyi öne çıkaran önemli detaylar arasında yer almaktadır. 

  Kripto para birimlerinin gerçek dünyada daha yaygın kullanımı ve hem tüccarlar hem de alıcılar için başarılı sonuçlar sunulması adına Pundi X (NPXS) projesi yoluna güçlü bir şekilde devam etmektedir. Blok zincir teknolojisinin gücünden yararlanan Pundi X (NPXS) projesi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve projenin teknik makalesinin tüm ayrıntılarını görüntülemek için: https://pundix.com/pundix resmi bağlantı adresini kullanabilirsiniz. 

  Pundi X (NPXS) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Pundi X, 2017 yılında Jakarta’da sektörün öne çıkan önemli üç ismi tarafından kurulmuştur. Zac Cheac, Danny Lim ve Pitt Huang tarafından kurulmuş ve piyasaya sürülmüştür. İlk başta Ethereum blok zinciri üzerinde merkeziyetsiz bir uygulama olarak inşa edilen projenin, kısa sürede gelişerek kendi blok zincirini yaratması sağlamıştır. Function X ağı üzerinde çalışan yeni sisteminin lansmanı ise 13 Ekim 2021 tarihinde yapılmasının ardından büyük ses getirmiştir. 

  Pundi X projesinin kuruluşunda, kriptolar için perakende POS ağ geçidi sunulması ve bu alandaki en büyük ağlardan biri olma hedefi yer almaktadır. Projenin kurucularından Zac Cheah ise Pundi X CEO’su olarak görev almaktadır.  

  Pundi X (NPXS) Kullanım Alanları Neler?

  Pundi X, NPXS Coin’in yerel kripto para birimi olarak kullanılırken, 2021 yılında geliştirilen yeni bir Pundi X madeni para yaratma fikri yönetim ekibi tarafından kabul edilmiştir. Yapılan bu değişiklik sonrasında projenin yeni yerel kripto para birimi PUNDIX, 2021 yılının Mart ayında piyasa sürüldü. Stake etme, online ve pos cihazı ile alışverişlerde ödemelerin gerçekleştirilmesi ve ekosistem üzerinde yapılacak diğer birçok işlem için kullanılmaktadır.  

  Pundi X (NPXS) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Pundi X, birçok açıdan benzersiz yapısı ve sunduğu çözüm önerileri ile öne çıkmayı başaran bir projedir. Projenin sahip olduğu bu tür benzersiz özellikler gelecek dönemde de başarısını sürdürülebilir hale getirecek temel unsurlar arasında gösterilmektedir. Bu kapsamda Pundi X projesinin benzersiz bir yapıda olmasını sağlayan başlıca temel özellikleri ise kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • XPOS, XPASS ve sanal XWallet ile etkili bir blok zinciri ödeme sistemi yaratmayı başarmıştır. XPOS ile kripto para birimleri için dünyanın ilk blok zincir destekli kablosuz satış noktası olmayı başarmaktadır. 
  • Satıcılar ve tüketicilerin, XPOS ile fiziksel mağazaların dijital varlıklarını kullanarak çok daha kolay bir şekilde satın alma, satma ve işlem yapabilme olanağı sağlanmaktadır. 
  • POS terminali görevi gören XPOS sayesinde blok zinciri cihazlarının geliştirilmesinde lider bir konumda yer almayı başarmıştır. 

  Güncel Pundi X (NPXS) Coin Fiyatı

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 NPXS fiyatı %pundi-x+try% TL. Döviz cinsinden ise %pundi-x+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Pundi X 24 saatte %pundi-x+yuzde%.

  Pundi X (NPXS) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Pundi X, proje hedefleri ve bugüne kadar sunduğu çözümler sayesinde oldukça avantajlı bir proje olarak değerlendirilmektedir. Bu avantajlarının yanı sıra sektörde diğer pek çok projede de hakim olan riskler ve dezavantajlara da sahiptir. Bu kapsamda Pundi X projesinin avantajlarından bazıları kısaca şunlardır:

  • 30’dan fazla ülkede XPOS cihazları yaratmış ve kripto para ödemelerini etkinleştirmiştir. 
  • Kendi ağındaki para transferlerini hızlı ve düşük işlem ücretleri ile gerçekleştirmektedir. 
  • XPOS cihazı sadece PUNDIX değil, BTC dahil zincirler arası para birimlerin de desteklemektedir.  

  Pundi X projenin dikkat çeken dezavantajlarından bazıları ise kısaca şöyledir:

  • Bireysel kullanıcılardan ziyade markalara ve kurumsal yatırımcılara hitap etmektedir. 
  • Çeşitli güvenlik riskleri ile siber saldırılara açıktır. 
  • Sert fiyat oynaklıklarının olduğu riskli piyasalarda işlem görmektedir. 

  Pundi X (NPXS) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Pundi X platformunun kripto para birimini birçok büyük kripto para borsasında bulmak mümkündür. Bu kripto para borsaları üzerinden yatırımcılar kolayca al – sat işlemlerini yapabilirler. PUNDIX listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Bancor Network 
  • BKEX
  • Gate.io  
  • Bithumb
  • Digifinex
  • CoinExx
  • Probit
  • OKEX
  • UpBİt
  • Hotbit

  Pundi X (NPXS) Coin Piyasa Bilgileri

  NPXS simgesi, Pundi X zincirinin yerel para birimi olarak yeniden adlandırılmış ve piyasalarda PUNDIX olarak işlem görmeye başlamıştır. Bu kapsamda 30 Mart 2021’den 29 Mart 2022’ye kadar NPXS yeniden adlandırma takasını 1000:1 oranında gerçekleştirilmesi sağlandı. PUNDIX belirtecinin piyasa bilgilerine bakıldığında ise yeni coinin maksimum arzı ise 260 milyon adet olarak belirlenmiştir. Ayrıntılı Pundi X tahmin ve bilgilerine analiz sayfamızdan bakabilirsiniz.

  Pundi X (NPXS) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Pundi X (PUNDIX) birçok güvenilir kripto para borsasında listelenmektedir. Bu platformlar üzerinden güvenle işlem yapılabilir. PUNDIX satın almak isteyenlerin kısaca şu adımları takip etmeleri mümkündür:

  • 1. Adım: PUNDIX listeleyen borsalarda erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Kayıt olma işlemleri tamamlanır. 
  • 3. Adım: Hesap onayı sonrasında para aktarılır. 
  • 4. Adım: İlgili işlem çiftleri ile alım emri verilir. 
  • 5. Adım: Güvenilir ve uyumlu kripto para cüzdanlarında saklanır.  

  Özet Olarak

  Genel hatlarıyla Pundi X, kripto paraların kullanımını daha ticarileştirmeyi hedefleyen ve XPOS gibi unsurlar ile bunu sağlayan bir projedir. Kripto para birimlerinin borsalar dışında da kullanımının yaygınlaştırılmasını hedefler. Bu yönden çözümler sunan ve gelecek vaat eden proje, kısa  ve orta vadeli ise riskler taşımaktadır

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle