Pundi X (NPXS) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda özellikle Blockchain’e hizmetlerini bünyesine entegre etme amacında olan markaların dikkatini çeken Pundi X (NPXS) Coin hakkında bilgi sunacağız. Pundi X (NPXS) Coin nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, proje amacı ne, geleceğinde neler olabilir sorularına yanıt bulmaya çalışacağız.

  Pundi X (NPXS) Coin Nedir?

  Pundi X (NPXS) Coin, perakende işletmelerin Blockchain’den yararlanabilmesini sağlayan Pundi X ağında çalışan kripto paradır. NPXS Coin sahibi olan perakende satıcılar blok zincir üzerinden mağaza içi işlemler yaratabilir ve gerçekleştirebilirler. Küresel piyasada ürün satışında kripto para ile ödeme almak isteyen markalar, PundiX topluluğuna katılarak, ürünlerini NPXS karşılığında satabilirler.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Pundi X (NPXS) Coin projesinin amacı kripto parayı alışverişlere tam entegre bir sistemde sunabilmektir. Proje, alışverişe entegre kripto para yaratma amacına yönelik, XPOS adı verilen pos cihazını ve PundiX kredi kartını çıkarmıştır. Bir firma pos üzerinden NPXS Coin ödemesi alarak ürün satışı yapabilir.

  Proj, blok zincir teknolojisinin sadece dijital dünyada değil gerçek hayatta da kullanılabilir hale gelmesini amaçlıyor. Bu amacına ulaşmak için ilk hedefi ise perakende sektöründe NPXS Coin kullanımını sağlamak. Proje hakkında daha geniş bilgiyi https://pundix.com/about adresinden ulaşabileceğiniz Whitepaper’dan edinebilirsiniz.

  Pundi X Coin Yorum

  Pundi X (NPXS) Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar, onunla oldukça geniş bir alanda işlem yapabildiklerini açıklıyorlar. Pos fikir birliğine dayanan proje sayesinde, NPXS Coin’i akıllı sözleşmelerde kilitleyerek pasif gelir elde edebildiklerini aynı anda online alışverişte onu kullanabildiklerini belirtmişler.

  Pundi X (NPXS) Coin Geleceği

  Pundi X (NPXS) Coin geleceği hakkında tahmin yapan analistler fiyat artış olasılığından söz ediyorlar. Analistlere göre NPXS Coin, kurumsal şirketlerden gördüğü ilgiye bağlı olarak 2021’de değerlenebilir. 2021 yılı Ağustos ayında NPXS Coin’in 0.0055 dolar ile 0.0065 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini açıklıyorlar.

  1 NPXS Coin Fiyatı

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 NPXS fiyatı %pundi-x+try% TL. Döviz cinsinden ise %pundi-x+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Pundi X 24 saatte %pundi-x+yuzde%.

  NPXS fiyatı, piyasada yer alan volatiliteye ve arz-talep dengesine bağlı olarak anlık değişime uğrayabilir. Bu açıdan güncel fiyat kontrol edilmeden alım-satım kararları verilmemelidir. 

  Pundi X (NPXS) Coin Nasıl Alınır?

  Pundi X (NPXS) Coin almak için izlenecek aşamalar:

  • 1. Adım: NPXS Coin, Binance, Bitpay, ProBit Global gibi borsalarda işleme girer. Kripto paranın işlem gördüğü borsalardan her hangi birine erişilmelidir.
  • 2. Adım: Seçilen borsada hesap açılışı gerçekleştirilmeli ve sistemin yönelttiği KYC işlem adımları tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: Oluşturulan hesaba yatırıma başlamak için para transfere gerçekleştirilmelidir.
  • 4. Adım: Para yatırma ardından borsadan NPXS Coin paritesinin olduğu satın alma işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Bu alanda görüntülenen o andaki fiyattan veya daha uygun fiyat girişinden NPXS Coin alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Alınan coinler hesaba bağlı sanal cüzdanda veya güvenlik açısından daha üstün donanım cüzdanda saklanabilir.

  Aşamaların doğru izlemesi ardından satın alma başarıyla tamamlanır. 

  Avantajları Neler?

  Pundi X (NPXS) Coin avantajları:

  • Pasif Gelir: NPXS Coin sahipleri akıllı sözleşme üzerinden seçtikleri vadede coin kilitleyerek, vade sonunda yeni coin kazançları elde ederler.
  • Alışveriş: NPXS Coin sahipleri PundiX kredi kartı edinerek, bununla geçerli markalardan online ve pos ödemeli alışveriş yaparlar.
  • Transfer Hızı: NPXS Coin sahipleri cüzdanlar arası coin transferini dakikalar içinde düşük masraflar yapabilirler.

  Dezavantajları Ne?

  Pundi X (NPXS) Coin dezavantajları:

  • Perakende Sektörüne Hitap: Pundi X projesi daha çok kurumsal markaları hedef alır. Onlar için pos cihazları, farklı dijital yönetim modelleri sunar. Aynı genişlikte bir imkanı bireysel yatırımcılar için tanımlamamıştır.
  • Saldırı Riski: NPXS Coin çevrimiçi cüzdanda saklandığında, borsalarda oluşabilecek saldırılarda bakiye risk altına girebilir. Çevrimdışı saklamayı mümkün kılan donanım cüzdanlar ise bu riski önler.

  Sonuç

  NPXS Coin, perakende sektörü şirketleri için avantajlar sunan PundiX projesinin kripto para birimidir. NPXS Coin sahipleri kart ile coin ödemesi yapma ve pos cihazlarından coin ödeme alma avantajlarını kazanırlar. Analistler NPXS Coin’in 2021’de değerlenebileceğini açıklıyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle