Tesla BTC ödemelerini neden durdurdu? Ayı sezonu mu geliyor?

  Lider kripto para birimi Bitcoin’deki zayıf görünüm yatırımcıları tedirgin ediyor. Son olarak Tesla’nın Bitcoin ödemelerini durdurma kararı almasının arkasında BTC’de ayı sezonunun başladığı iddiaları ortaya atıldı…

  Bitcoin (BTC) piyasası üzerinde yaklaşık bir haftadır olumsuz ve manipülatif bir görünüm olması, kripto para yatırımcılarının da dikkatinden kaçmadı. Bu süreçte kripto para piyasaları korku ve açgözlülük endeksi uzun zamandır görmediği seviyelere kadar geriledi. Bu gelişmeler kripto para yatırımcılarında “boğa sezonunun bitişi ve ayı sezonunun başlangıcı” şeklinde yorumlandı. 

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki yükseliş ivmesi bir türlü gelmezken, piyasa üzerinde ayıların ve boğaların mücadelesi kıran kırana geçmeye başladı. Bu dönemde bazı kripto para analistlerinden de yatırımcıları tedirgin eden yorumlar geldi. Kripto para topluluğunun takip ettiği ünlü analistlerden Magic Poop Cannon Bitcoin’deki son durumu değerlendirdi.

  Bitcoin Fiyatında Düşüş Sinyalleri

  Bitcoin fiyatında 50 günlük hareketli ortalamanın altına düşüldüğünü söyleyen ünlü anonim kripto para uzmanı şunları söyledi: “Bitcoin 50 günlük hareketli ortalamasının altında işlem görüyor. Bu bir zayıflık belirtisi. Şu anda düşüş eğilimindeyim ancak BTC günlük olarak MA 50’nin üzerine çıkabilir ve daha yüksek tepe ve dip yapmaya başlarsa bu defa daha da yüksek bir zirve beklerim. Şu anda tükenmiş bir pazarda zayıflığın giderek arttığını görüyorum.”

  Bitcoin’de ayı piyasasına giriş döneminde olunması halinde 12 bin dolar seviyelerine kadar geri çekilme yaşanacağını kaydeden analistin bu açıklamaları yatırımcıları da endişelendirdi. Zirvede olup olmadığından emin olunmadığını hatırlatan Cannon, zirvede olunması halinde BTC’nin en fazla 12 bin dolar bandına kadar gerileyebileceğini söyledi. 

  Tesla’nın BTC Ödemelerini Durdurma Sebebi

  Kripto para analistinin dikkat çekici yorumu ise Elon Musk’ın açıkladığı Bitcoin ödemelerinin durdurulması kararıyla ilgili oldu: “Birisi size BTC ödeme yaparsa ve ayı piyasasının başlangıcındaysanız elinizde tuttuğunuz BTC’lerden zarar edersiniz. Tesla, Bitcoin’in zirvede olduğunu fark etmiş olabilir. Bu nedenle BTC ödemelerini durdurdular.” Bu paylaşım kripto para topluluğunda büyük ilgi gördü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle