Kriptopara

3 Analistten Ellipsis (EPX) Geleceği, 3 Fiyat Tahmin

  Dünyada kripto paralar ile değişen finans dünyasının bir parçası olmayı hedefleyen Ellipsis Finance, EPX ile piyasalarda da ciddi bir beklenti yaratmıştır. Kısa ve orta vadeli risklerden arınması halinde gelecek dönemde adından daha da fazla söz ettirmesi beklenmektedir. Analistlerinde uzun süredir radarında olan Ellipsis (EPX) hakkında merak edilen detaylar gün yüzüne çıktı. Uzmanların Ellipsis (EPX) hakkında görüşleri ve fiyat tahminlerine yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

  Ellipsis (EPX) Coin Geleceği

  Curve Finance’in yetkili bir çatalı olarak tasarlanan Ellipsis Finance, basit olduğu kadar önemli bir işlevi de yerine getirmektedir. Bu sayede gelecek yıllarda çok daha fazla ihtiyaç duyulacak bir platform olarak değerlendirilmektedir. Projenin gelecek vizyonu ve yol haritasında yer verilen detaylara göre yatırımcısının doğru pozisyonda işlem yapması gerekmektedir. 2022 yılı kripto paralar için belirsizlikleri beraberinde getirse de takip eden 2023 ve sonrası uzun vadeli dönemde beklentiler pozitif eğilim göstermektedir. 

  Ellipsis (EPX) geleceği hakkında paylaşılan ve projeyi öne çıkaran gelecek vizyonu ve beklentileri ise şöyle özetlenebilir:

  • 2022 yılında da yaygın olarak kullanılan, diğer merkezi olmayan protokol jetonlarının düşük ücretler ve düşük kayma ile değişmesini sağlayarak gelecek 5 ila 10 yıl içinde daha çok ihtiyaç duyulacak bir platform yaratmaktadır. 
  • Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) ve DeFi programları arasında Curve Finance’ın resmi bir çatalı olarak piyasalara gelecekte de katkı sunması beklenmektedir. 
  • EPX fiyatının ise gelecek yıllarda daha olumlu grafik çizeceği tahmin ediliyor. 

  Ellipsis (EPX) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  EPX grafiğinde inişli çıkışlı bir yapı izlenmektedir. Kritik bir direnç seviyesinde geçtiğimiz ayki hareketini tamamlayan EPX, söz konusu noktayı hacimli bir şekilde kırmasının ardından ikinci gün mumunda da bu hareketi sürdürdüğü görülmektedir. Retest ile mevcut seviyeye yeniden dönmesi halinde güvenli bir alım bölgesi oluşturmaktadır. Kısa süre önce yaşadığı kırılma ile doğru pozisyonda alım yapılması ve beklenmesi gerekmektedir. İşlem öncesinde güncel verilere ve formasyona göre yatırım yapmak gerekecektir. Değişken piyasa verilerinden olumsuz etkilenmemek için risk faktörünün dikkate alınması gerekmektedir. 

  Ellipsis (EPX) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Ellipsis, BNB zincirinde çalışan Curve Finance’in yetkili çatalıdır. Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) veya borsa olarak tanımlanmaktadır. Platform en temelde BUSD’den USDC’ye gibi diğer merkezi olmayan protokol jetonlarının düşük ücret ve düşük kayma ile kullanıcılar tarafından değiştirilmesini sağlamaktadır. Öte yandan bir alıcı ve satıcı ile eşleşen borsaların aksine, likidite havuzlarını kullanmaktadır. 

  Ellipsis (EPX) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Ellipsis (EPX), Elipsis Finance için yerel belirteç olarak kullanılmaktadır. Projenin teknik makalesinde yer verilen şekliyle 4 ana kullanım alanı bulunmaktadır. Likidite sağlayıcılar için bir ödül olarak kullanımı ilk sırada sayılmıştır. Buna ek olarak havuz teşviklerine oy vermek, platform ücretleri ve likidite sağlayıcı ödüllerini artırmak için kilitleme amacıyla kullanılabilmektedir. Piyasalarda ise yatırım amaçlı kullanımı mümkündür.

  Ellipsis (EPX) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Ellipsis (EPX), Curve Finance ile çözülemeyen yeni sorunları da çözüme kavuşturması ile gelecekte daha etkin bir kullanım alanı elde etmeyi hedeflemektedir. Bu hedef kapsamında piyasa beklentileri de olumlu gelişmiştir. Merkeziyetsiz finans, Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) gibi kavramların gelecek yıllarda daha da öne çıkmasıyla EPX fiyatının da pozitif etkilenmesi beklenmektedir.  

  Ellipsis Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  BNB zincirinde yer alan EPX, bu yönüyle teknik yönden güven vermektedir. Curve Finance’ın kurucularından ve piyasada önemli işlere imza tan Michael Egorov ve Jeff Majtyka, Ellipsis (EPX) için de aynı güveni vermektedir. Sabit paraları takas etmek, stake ve ücretler için EPX kilitlemek için farklı altyapı ve hizmetler kullanarak güvenli işlem özelliği de sunmaktadır. Diğer kripto para ve dijital varlıklarda olduğu gibi EPX alımı tüm riskler göz önünde tutularak yapılmalıdır. 

  Ellipsis Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Ellipsis Finance ve platformun belirteci EPX, birçok yönden benzersizdir. Piyasalardaki sorunların çözümünde etkin rol oynamayı hedefleyen Ellipsis (EPX), Curve Finance’ın yetkili çatalı olarak rakiplerinden farklı bir yöntem izlemiştir. Projenin öne çıkmasını ve benzersiz yapıda olmasını sağlayan temel unsurlardan bazıları ise şunlardır:

  • Ellipsis kod tabanı, Curve Finance’tan alınan kodu temel almaktadır. 
  • Kullanıcıların ve diğer merkezi olmayan protokollerin, diğer AMM çözümlerine nazaran daha düşük kayma ve sabit paralar arasında ticaret yapmasına olanak tanımaktadır. 
  • Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) olarak beklentileri karşılayarak benzersiz çözümler sunmaktadır.  

  Ellipsis (EPX) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Ellipsis Finance (EPX) avantajları:

  • %0,04 gibi son derece düşük işlem ücretlerine sahiptir. 
  • BNB zincirinde güvenli ve düşük kaymalı kararlı takasların yapılmasına imkan verir. 
  • Likidite havuzları ile akıllı sözleşmelerde yer alan ve akıllı sözleşmeli parametreleri tarafından belirlenen oranlarda değiştirilebilen ya da çekilebilen token havuzlarında sahiptir.  

  Ellipsis (EPX) dezavantajları:

  • Çeşitli işlemler için havuzlarda yüksek likiditeye ihtiyaç duyulmaktadır. 
  • EPX fiyatında dalgalanmalar risk taşımaktadır. 

  Ellipsis (EPX) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Ellipsis (EPX), piyasa değeri en yüksek birçok güvenilir kripto para borsasında listelenmektedir. Borsalarda işlem yapmadan önce güvenirliklerinin incelenmesi önerilmektedir. Ellipsis (EPX) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance 
  • Hotcoin Global 
  • MEXC
  • Gate.io
  • KuCoin 

  Ellipsis (EPX) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Ellipsis (EPX) hakkında piyasa beklentilerini ve gelecek yıllara ilişkin fiyat tahminlerini açıklayan uzmanlara göre çelişkili bir projeksiyona sahiptir. 2022 yılı ve sonrası için görüşlerini revize eden birçok uzmana göre Ellipsis (EPX) beklentileri farklı özellikler taşımaktadır. Analistlerin bu değerlendirmeleri yatırım tavsiyesi içermediği için güncel verilere göre işlem yapılması gerekmektedir. 

  İsabetli piyasa tahminleri ile dikkat çeken 3 uzmanın Ellipsis (EPX) hakkında fiyat tahminleri ve gelecek yıllara ilişkin hedef fiyatları ise kısaca şöyledir:

  • Crypto Predictions platformunda 2022 yılı sonu için EPX fiyatının 0,0033 USD seviyesinde olması beklenmektedir. Takip eden 2023 yılında ise yıl sonu tahmini ise 0,0045 USD olarak açıklanmıştır. Gelecek 4 yıllık sürede ise fiyatının 0,0052 dolar seviyesine gelmesi beklenmektedir. 
  • Digital Coin Price uzmanları ise 2022 yılı için beklentisini 0,0021 USD ortalama fiyat beklentisi ile görüş bildirmiştir. 5 yıl sonunda ise 2027 yılı başında 0,0030 USD değerine gelebileceği aktarılmaktadır. 
  • Coin Arbitrage Bot platformunda ise 2022 yılı beklentisi 0,0018, 2023 ve 2024 yılı beklentisi ise 0,0033 – 0,0053 USD bandına arasında belirlenmiştir. 

  Özetle

  Ellipsis Finance, gelecek vaat eden ve piyasalarda yerini koruyacak projeler arasında gösterilmektedir. Ellipsis (EPX) performansı henüz fiyat açısından beklentinin altında görülmüştür. Projenin uzun vadede daha olumlu bir görüntü çizdiği değerlendirilmektedir. Bu yönden Ellipsis (EPX), bir süre daha yakından takip edilerek uygun pozisyonda işlem yapılması gerekmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle