Kripto Para

Binance paylaşımı yapan Iniesta’ya regülatörden uyarı geldi!

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, İspanya’da bir darbe daha yedi. Binance’ın İspanya’da yediği bu darbede başrolde ise bu kez dünyaca ünlü İspanyol futbolcu Andres Iniesta yer aldı. İspanyol regülatör, Binance paylaşımı yapan Iniesta’yı uyardı.

  Dünyanın birçok ülkesinde hizmet veren ve işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance, son aylarda bu ülkelerin birçoğunda regülatörler ile karşı karşıya geldi. Birleşik Krallık, Japonya, Kanada, İtalya, Malezya, Hong Kong ve daha birçok bölgede yasal düzenleyiciler ile uyumluluk konusunda karşı karşıya gelen Binance, hizmet şartlarında değişiklik adımları atmaya başlayarak, regülatörler ile arasını iyi tutma çalışmalarına başladı. Son dönemlerde uyumluluk için değişikliğe giden Binance borsası, bu kez bir darbeyi de İspanya’dan yedi.

  Andre Iniesta: Binance ile Kriptoya Nasıl Başlayacağımı Öğreniyorum

  Barcelona FC’nin efsane orta saha oyuncularından, dünyaca ünlü İspanyol futbolcu Andres Iniesta, 25 milyon takipçisinin olduğu Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Iniesta, söz konusu paylaşımında Binance borsasının tanıtımını yapıyordu. Paylaşımda, ekranında Binance’ın web adresi açık olan bir dizüstü bilgisayar ve Iniesta’nın elinde de ekranında Binance’ın mobil uygulamasının açık olduğu bir telefon bulunan fotoğraf yer alıyordu.  Iniesta bu fotoğrafı “Binance ile kriptoya nasıl başlayacağımı öğreniyorum” notunu yazdı.

  “Yatırım ve Tavsiyelerden Önce Kriptolar Hakkında Kapsamlı Bilgi Sahibi Olunmalı”

  Andres Iniesta’nın paylaşımının bir ücretli reklam içeriği olup olmadığına ilişkin bir bilgi verilmedi. Ancak Twitter üzerinden yapılan bu paylaşıma, birkaç saat sonra İspanya’nın finansal piyasaları düzenleyen yasal regülatörü CNMV’den bir uyarı geldi. CNMV tarafından yapılan uyarıda, Iniesta’ya herhangi bir yatırım yapmadan ya da başka insanlara bu konuda tavsiyede bulunmadan önce, kripto paralar ile ilgili kapsamlı bilgi sahibi olması gerektiği hatırlatıldı.

  CNMV’den Iniesta’ya Gelen Uyarı

  Iniesta’nın Twitter üzerinden Binance ile ilgili paylaşımı kısa sürede 600’den fazla retweet ve 7 binden fazla beğeni aldı. CNMV, bu paylaşım sonrası Iniesta’ya yaptığı uyarıda şu ifadelere yer verdi:

  “Merhaba Iniesta, kripto varlıklar düzenlemeye tabi olmayan ürünler olduğu için bazı riskler barındırırlar. 9 Şubat 2021 tarihli CNMV bildirimini okumanız ve bu varlıklara yatırım yapmadan veya başkalarına bu varlıklarla ilgili tavsiye vermeden önce kapsamlı olarak bilgi almanız tavsiye edilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle