Pompliano beklemediği XRP sorusuyla ters köşe oldu

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden Elon Musk’ın açıklamaları basında geniş yankı bulurken yeni gelişmeler yaşanıyor. Piyasanın durumunu konuşmak için Julia Chatterley’e röportaj veren Bitcoin yatırımcısı Anthony Pompliano, beklemediği soru karşısında afalladı…

  Kripto para piyasası, yine tarihi denilebilecek bir düzeltme yaşadıktan sonra kısa sürede toparlanmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Elon Musk’ın Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalar, kripto para piyasasının genelinde büyük bir düşüşe neden olmuştu. Cardano (ADA) gibi Proof-of-Stake tabanlı ve çevre dostu kripto para projeleri bu açıklama sonrasında yükseliş göstermesiyle dikkat çekti.

  BTC fiyatındaki sert düşüşe neden olan Elon Musk’ın madencilik için fosil yakıt kullanan kripto para projelerini eleştirmesi, sektörde yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi. Elon Musk ve destekçileri, bu süreçte aslında madenciliği olmayan XRP gibi kripto para birimlerinin de reklamını yaptıklarını fark etmedi.

  Anthony Pompliano’yu Şaşırtan XRP Sorusu

  CNN kanalının başarılı sunucusu Julia Chatterley tarafından Bitcoin destekçisi olarak bilinen Anthony Pompliano’ya yöneltilen XRP sorusu dikkatlerden kaçmadı. XRP kripto para biriminin bu akımdan şimdiden yararlandığı da altcoin yatırımcıları tarafından büyük bir ilgiyle takip edildi. Ünlü sunucu yaşanan son olayları konuşmak için Anthony Pompliano’yu programına konuk olarak aldı.

  XRP veya PoS’a geçtikten sonra Ethereum gibi kripto paraların Bitcoin’den çok daha çevreci olup olmadığı sorusunu soran Chatterley yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. BTC yatırımcısı Anthony Pompliano, bu soruyu geçiştirmeye çalışsa da eleştirilerin hedefi haline geldi. Pompliano bu soruya direkt olarak bir yanıt vermedi ve para ile enerji arasındaki bağı anlatmaya başladı.

  Ripple CEO’sunun Açıklamaları Ön Plana Çıkıyor

  Julia Chatterley, “soruma yanıt vermedin” diyerek XRP’nin Bitcoin’e kıyasla daha çevreci olup olmadığını sordu. XRP gibi kripto paraların madenciliğe ihtiyaç duymadığını ve bu sebeple enerji de tüketmediğinin vurgulandığı programda Anthony Pompliano köşeye sıkıştı. 

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP kripto para birimini öne çıkararak aylardır yaptığı konuşmalarında bu hususa dikkat çekiyordu. XRP’nin ne kadar çevreci olduğunun yeni yeni anlaşılmaya başlanması, XRP yatırımcılarının da gelecek açısından heyecanlanmasını sağladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle