Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 21 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasında dünkü sert düzeltmenin ardından yeniden yükseliş hareketleri görülmeye başlandı. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki toparlanmanın etkisini göstermesi, altcoin fiyatlarındaki yükselişleri beraberinde getirdi.

  21 Temmuz Çarşamba gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Avrupa Komisyonu kripto paralarla ilgili bir kanun teklifinde bulundu. Teklifin içinde anonim cüzdanların yasaklanması ve kripto para transferlerinde tarafların gerekli bilgilerinin otoritelere verilmesi gibi maddeler yer aldı. Kripto para kullanımına yönelik sert düzenlemelerin getirileceği haberi toparlanma belirtisi gösteren BTC’nin hızını kesti.

  BTC fiyatının geçtiğimiz gün 30 bin dolarlık kritik destek seviyesinin altına sarkması yatırımcıları tedirgin etti. Zincir üstü verilere göre Bitcoin'in şimdiye kadar görülmüş en güçlü destek seviyesine gerilemesi, BTC boğaları ve yükseliş beklentisinde olanlar için yeni bir umut ışığı oldu. BTC fiyatı bu destekten güç alarak yükseliş hareketine başladı. 

  Yönetimi altında 3.1 trilyon dolarlık varlık bulunan State Street bankasından sonra 2.2 trilyon dolarlık varlık yöneten BNY Mellon da kripto para hamlesi yaptı. Dev bankalar, Pure Digital şirketi tarafından “dijital para pazarındaki fiyat keşfi için birincil kaynak” işlevi görecek platformu destekleyeceklerini açıkladı. 

  Merakla beklenen B-Word Konferansı bugün Türk saati ile 19.00’da başlayacak. Konferans, kripto alanındaki en önemli isimleri ağırlayacak: “Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter CEO’su Jack Dorsey, SEC komisyon üyesi Hester Peirce ve Ark Invests CEO’su Cathie Wood” Bu konferansın BTC fiyatındaki yönü tayin edeceği düşünülüyor.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 6’ya yakın oranda yükseliş yaşandı. BTC fiyatı düzeltmenin ardından toparlanarak yeniden 31.800 dolar civarında işlem görüyor. Altcoin piyasasında da yükseliş sinyalleri dikkat çekiyor. Günün en fazla değer kazanan altcoinleri ise Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) oldu. Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatının da yüzde 10’a yakın yükselmesi yatırımcıları sevindirdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle