Kripto Para

Mobius, hisse piyasası için BTC fiyatına işaret etti!

  Tecrübeli yatırımcı Mark Mobius, hisse senedi piyasası ile Bitcoin arasındaki korelasyona işaret eden açıklaması ile gündem oldu. Yatırımcılardan farklı bir bakış açısı geliştiren kurt yatırımcı, hisse senedinde dibin görülüp görülmediğine yönelik yöneltilen soruya BTC fiyatının takip edilmesi gerektiği şeklinde yanıt verdi.

  Hisse senedi piyasalarındaki güncel durum hakkında görüşüne başvurulan ünlü yatırımcı Mark Mobius, ilginç bir bakış açısı paylaşarak amiral kripto para birimine atıfta bulundu. Kendisine yöneltilen hisse piyasası dipleri için Bitcoin’e işaret eden Mobius, dip noktasının BTC fiyatı ile tespit edilebileceğini ima etti.

  Mobius Bitcoin'i Öncü Bir Gösterge Olarak Görüyor

  Mobius Capital Partners kurucu ortağı kurt yatırımcı Mark Mobius, Bloomberg’e verdiği röportajda piyasalarla ilgili önemli detaylar verdi. Yaptığı röportajda yöneltilen hisse piyasaları görünümüne yönelik verdiği yanıt ise kripto endüstrisinin dikkatini çekti.

  Kendisine hisse senedi piyasasında dip noktası sorulduğunda Mobius, Bitcoin fiyatlarına dikkat çekti. BTC fiyatının düştüğü ertesi gün hisse senedi piyasasının da düştüğünü hatırlatan Mobius, Bitcoin’in öncü bir gösterge olduğunu iddia etti.

  Kripto Endüstrisi İçin Ayı Piyasası Uyarısında Bulundu!

  Mobius, Bitcoin yatırımcılarının sert düşen fiyatlara karşın alıma devam ederek yükseliş yönünde umutlu olduklarını belirtti ve bu durum hakkında uyarıda bulundu! Ünlü yatırımcıya göre bu yaklaşım, kripto piyasalarında ayı piyasasının devamını gösteren kritik bir işaret olabilir!

  Öte yandan hisse senedi piyasaları ile ilgili de konuşan Mobius, bireysel ve kurumsal yatırımcıların sert kayıplardan sonra piyasaya daha fazla fon aktaramadıklarını belirtti. Mobius, daha fazla fon aktarılmamasını ise hisse senedi satın almaya başlamanın zamanı olarak yorumluyor!

  Kripto Endüstrisinde Ayı Piyasası Sürüyor!

  Mobius’un hisse senedi piyasası için öncü gördüğü Bitcoin ve kripto endüstrisi ise ayı piyasasının pençesinde seyrediyor! Bitcoin fiyatı 20 bin dolar üzerinde tutunmaya çalışsa da ABD Merkez Bankası (FED) kanadından gelen 75 baz puan faiz artışı ve faiz artışlarına devam edilebileceği vurgusu nedeniyle zor günler yaşıyor. Kasım 2021’de 3 trilyon dolarlık piyasa değeri ile zirve yapan kripto endüstrisinde güncel değer 1 trilyon doların altına gerilemiş durumda. Mobius’un devam edebileceğine işaret ettiği ayı piyasası ise tüm gücünü endüstri üzerinde hissettirmeye devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle