Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla Haftalık Altcoin Borsa Özeti 3 – 9 Kasım 2021

  Kripto para piyasasında bir süredir konsolide olan altcoinler, yeniden boğa rallileri ile yatırımcılarını sevindirmeye başladı. En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki artışın ardından altcoin piyasasında da yükseliş hareketleri geldi. Yatırımcılar geride kalan haftada genel itibarıyla yükselen altcoinlerden ciddi oranda kazanç elde edebildi.

  3 Kasım ile 9 Kasım 2021 tarihleri arasında altcoin piyasasını etkileyen önemli gelişmeleri ve fiyat hareketlerini haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  3 Kasım Çarşamba Altcoin Borsa Özeti

  Hafta başından bu yana pozitif sinyallerin görülmesi altcoin piyasasında bazı projelerde ciddi yükselişleri beraberinde getirdi. En popüler altcoinlerden BNB fiyatı yüzde 2.55, ADA fiyatı yüzde 4 civarında yükselirken günün en çok kazandıran altcoini yüzde 10’dan fazla değer kazanan SOL oldu. XRP ve DOGE fiyatlarındaki düşüşler yatırımcıları üzdü. 

  Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, BTC’nin 50 bin doların ardından şimdi de 60 bin dolarda bir taban fiyat oluşturduğunu söyledi. "Yıl sonu 100 bin dolara giden koşu için benzin var" diyen McGlone ayrıca, kripto paralar konusunda ABD ve Çin arasında da soğuk savaş olduğunu iddia etti.

  Shiba Inu (SHIB) topluluğu, Amazon’un Shiba Inu’yu kabul etmesi için Change.org’da imza kampanyası başlattı. Şu ana kadar üç dilekçe toplamda 173.373 imza topladı. Bu kampanyanın nasıl sonuç vereceği merak ediliyor.

  4 Kasım Perşembe Altcoin Borsa Özeti

  Dünkü sert yükselişten sonra düzeltme yapması beklenen SOL coin 4 Kasım Perşembe günü yoluna kaldığı yerden devam ederek yatırımcısını şaşırttı. SOL dışında BNB, ADA, DOGE ve XRP fiyatlarında kayıp yaşanması altcoin yatırımcıları için üzücü bir haber oldu. Analistler düzeltmeden sonra yönün yeniden yukarı döneceğini söyledi. 

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase Pro, kullanıcılarının artık Shiba Inu’yu (SHIB) avro ve sterlin ile işlem yapabileceklerini duyurdu. Borsanın bu açıklamasından sonra SHIB coin fiyatında hızlı bir boğa rallisi başladı. 

  Dünyanın en önemli yarış takımlarından Red Bull Racing, şimdi de NFT dünyasına giriş yapmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Takımın, Tezos (XTZ) blockchain‘i üzerinde NFT’lerini yayınlamaya hazır olduğu duyuruldu. 

  5 Kasım Cuma Altcoin Borsa Özeti

  Kripto para piyasası genelinde pek çok projede negatif görünüm 5 Kasım Cuma günü devam etti. DOGE ve XRP fiyatındaki kayıplar daha kısıtlı seviyede kaldığı için yatırımcıları çok sarsmadı. Öte yandan tüm piyasa kırmızı renkteyken BNB coin yüzde 8.61 oranında değer kazanmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 

  Fenomen kripto para birimi Shiba Inu'nun yatırımcıları, Dogecoin kurucu ortaklarından Billy Markus'u, attıkları mesajlar ile adeta çıldırttı. Markus, gelen mesajlar yüzünden iletişim adreslerini de siteden kaldırdığını söyledi.

  Hindistan borsalarında işlem gören ilk beş kripto para birimi arasında popülerlik kazanan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) yatırımcısını sevindirdi. WazirX borsası Shiba Inu’nun işlem hacminin neredeyse yüzde 50’sini getirdiğini ve en yüksek işlem gören token olarak Bitcoin’i geride bıraktığını vurguladı.

  6 Kasım Cumartesi Altcoin Borsa Özeti

  BNB fiyatındaki boğa trendi hafta sonunda devam etti. BNB yüzde 5’e yakın oranda değer kazanırken ADA, XRP ve DOGE’de satışlar görüldü. 6 Kasım Cumartesi gününde en fazla değer kazanarak yatırımcısını sevindiren altcoin yüzde 9.46 yükselen SOL coin oldu. 

  Geçen ay Binance.com tarafından Binance Smart Chain’in gelişimi için ayrıldığı duyurulan 1 milyar dolarlık fon kapsamında 500 milyon dolarlık bir yatırım programı açıklandı. Bu fonun, projelere ve girişimlere yapılacak doğrudan yatırımların yanı sıra ortak yatırım iş birlikleri geliştirilerek dağıtılacağı duyuruldu.

  Kanadalı milyarder Chamath Palihapitiya’nın şirketi Social Capital, Solana merkezli bir şirket olan Syndica’ya 8 milyon dolarlık bir yatırım turuna öncülük etti. Bu gelişmeler SOL coin yatırımcılarını memnun etti ve fiyatlara olumlu yansıdı. Haberin kripto para basınında duyurulmasından sonra SOL coin fiyatında yükseliş hareketi hız kazandı. 

  7 Kasım Pazar Altcoin Borsa Özeti

  Haftanın son işlem gününe gelindiğinde inişli çıkışlı bir performans gösteren SOL coinde bu sefer yüzde 3.42’lik bir kayıp görüldü. BNB, ADA ve DOGE fiyatları pozitif yönde kısıtlı sayıda yükselirken, günün en fazla yükselen altcoini yüzde 5’lik değerlemeyle XRP oldu. 

  Kripto para piyasasının önemli temsilcilerinden Brian Brooks, Hollanda merkezli Bitcoin madencilik şirketi Bitfury'nin CEO'su oldu. Ayrıca 1 milyar dolarlık deere sahip olduğu bilinen Bitfury'nin Kripto para endüstrisinin Avrupa'daki en değerli halka arz işlemini gerçekleştirmeye hazırlandığı öğrenildi. 

  Dogecoin Core 1.14.5 güncelleme duyurusunun ardından meme tabanlı kripto para birimi DOGE fiyatı hızlı yükseldi. Yatırımcılardan büyük ilgi gören bu güncelleme, işlem maliyetlerinin düşürülmesine ek olarak, Dogecoin kullanıcıları için sorunlara neden olan önceden var olan güvenlik açıklarını kapatacak.

  8 Kasım Pazartesi Altcoin Borsa Özeti

  Yeni haftanın ilk işlem gününde altcoin piyasasında olumlu sinyaller takip edildi. Basında yer alan gelişmelerin etkisiyle 8 Kasım pazartesi gününde XRP yükselişi yüzde 5.29 oranında devam etti. DOGE ve ADA coin fiyatlarında da bu orana yakın seviyelerde yükseliş olması yatırımcıları sevindirdi. 

  Ripple, Likidite Merkezi (Liquidity Hub) adıyla finansal hizmet şirketlerinin müşterilerine kripto paralara açılma şansı vereceği bir ürün hazırladığını duyurdu. Buna göre müşteriler, Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ethereum Classic, Bitcoin Cash ve XRP dahil olmak üzere birçok kripto parayı alıp satabilecekler.

  Kripto topluluğunun yakından takip ettiği Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in (DOGE) son güncellemesinin önemli olduğunu söyledi. Dogecoin’in yeni sürümüyle birlikte, kullanıcılar için işlem ücretlerinin düşürülmesi planlanıyor.

  9 Kasım Salı Bitcoin Altcoin Özeti

  Son 7 günlük performansta pek çok popüler kripto para birimi yatırımcısına kazanç sağlamayı başardı. 9 Kasım Salı gününde pozitif sinyallerle başlayan altcoinler sert satışlarla düşüş trendine girdi. BNB, SOL, XRP ve DOGE fiyatlarında kayıplar görülürken SOL coin yüzde 6.66 oranında değer kazanmasıyla dikkat çekti. 

  Afrika turuna çıkan Cardano kurucusu Charles Hoskinson'ın Ekim ayında Tanzanya'nın özerk bölgesi olan Zanzibar'a gittiği öğrenildi. Hoskinson'ın burada üst düzey yetkililerle, içeriği açıklanmayan ve gizli tutulan toplantılar yaptığı belirtildi. Bu gelişmeler ADA yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti.

  Kripto para piyasasının gümüşü olarak bilinen Litecoin, Walmart’ın LTC ödemelerini kabul ettiğine dair yanlış bir söylenti nedeniyle hızla yükseldi. Ancak iddialar gerçeği yansıtmayınca bu nedenle haber yalanlandıktan sonra geri çekilme yaşandı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle