Perpetual Token Nedir? PERP Coin Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda kaldıraçlı işlemlere ilgi duyanlara hitap eden PERP Coin hakkında bilgiler sunacağız. PERP Coin nedir, proje amacı, geleceğe yönelik fiyat tahmini, avantajları, dezavantajları neler, nasıl alınır sorularına yanıt bulmaya çalışacağız.

  Perpetual (PERP) Token Nedir?

  Perpetual (PERP) Token, Uniswap borsasından ilham alınarak yapılan, otomatik piyasa yapıcı Perpetual Protocol’ün kripto para birimidir. PERP Coin, yüksek likidite sağlamak isteyen yapıcılara ve alıcılara hitap eder. PERP Coin ile 10 kattan fazla kaldıraç ile işlem yapmak ve zincir üstü DEX’ten yararlanmak mümkün hale gelir. Token, günlük işlem hacmine göre PERP Token verilerini sunan bir platforma sahiptir. PERP Coin düşük işlem ücretlerini destekleyen merkezsiz bir protokoldür. 

  PERP Whitepaper

  Perpetual Token projesinin amacı, sınıfının en iyi performansını yatırımcılara sunabilmektir. Proje bu yüzden, herkese açık blok zincirleri L2 ölçeklendirme çözümünü, minimum ücret ve maksimum hız avantajlarını sunar.

  Projenin diğer amacı PERP Coin sahiplerine Wamm teknolojisini sunmaktır. Bu teknoloji ile yatırımcılar aracı olmadan, kayıt olmadan, bekleme olmadan kripto varlığa denk gelen para değerlerini takip edebilirler. Perpetula Protocol kapsamında yatırımcılar kripto parayla, emtia veya altınla ticaret yapabilirler. Kaldıraçlı türev ticaretini sunan ve güçlü ticaret araçlarını demokratikleştirdiğini iddia eden bir projedir. Proje hakkında diğer bilgileri, şuradaki resmi web sitesine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

  PERP Token Yorum

  PERP Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar, hızlı ve düşük masraflı işlemleri yapmak için bu coin’ı tercih ettiklerini açıklıyorlar. Diğer yandan varlık çifti havuzlarında takasa girerek, yüksek likiditeli işlem yapmak veya kaldıraçtan yararlanmak için projeyi tercih ettiklerini yorumlarda açıklamışlardır.

  PERP Token Geleceği

  PERP Coin geleceğine yönelik tahmin yapan analistler, PERP Coin’in yakın geleceğinde fiyat yükselişi olabileceğini açıklıyorlar. Analistler 2021 sene sonunda PERP Coin’in 10 dolardan fiyatlanabileceğini tahmin ediyorlar. Diğer yandan 2022 ilk yarısın için yaptıkları Perp Coin fiyat tahmini isi 12 dolar ile 12.50 dolar arasında yer alıyor.

  Perpetual Token Fiyatı Ne Kadar?

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 PERP token fiyatı %perpetual-protocol+try% TL. Döviz cinsinden ise 1 PERP Token %perpetual-protocol+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Perpetual Token  24 saatte %perpetual-protocol+yuzde%.

  Perpetual Token Nasıl Alınır?

  PERP Coin edinmek amacıyla izlenecek aşamalar şunlardır:

  • 1. Adım: PERP Coin’in işlemde olduğu Binance, FTX, Uniswap gibi kripto para borsası platformlarından seçilene erişim gerçekleştirilir.
  • 2. Adım: Seçilen borsanın hesap açılış sekmesinden yararlanılarak, gelen KYC işlem adımları tamamlanıp hesap oluşturulur.
  • 3. Adım: Açılan hesaba borsanın para yatırma işlem alanı yardımı ile belirli tutarda para transferi yapılır.
  • 4. Adım: Bakiyenin oluşumu ardından PERP Coin paritesinin yer aldığı satın alma ekranını, borsadaki “kripto al“ menüsüne tıklanarak ulaşılır.
  • 5. Adım: Satın alma sayfasındaki güncel fiyat üzerinden yada daha uygun fiyat girişinden PERP Coin satın alma emri verilir.
  • 6. Adım: Alınan coinler hesabın sanal cüzdanında yada güvenlik koşulları çok daha yüksek olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Tüm adımların doğru biçimde atılması ardından satın alma tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  PERP Coin avantajları:

  • Düşük İşlem Ücreti, Hız: PERP Coin ile farklı borsalarda alım satım yapanlar kısa bekleme süresinde onay alırlar, düşük masraf öderler.
  • Kaldıraçlı İşlem: PERP Coin projesinin sana AMM’sinde işlem yapanlar 10 kattan fazla kaldıraçlı yatırım işlemleri yaparlar.
  • vAMM Hızı: PERP Coin projesinde ve ağında yer alan vAMM dahilinde işlem yapanlar, aracıları beklemeden veya para bakiyesini kafaya takmak zorunda olmadan saniyelik işlem yaparlar.

  Dezavantajları Neler?

  PERP Coin dezavantajları:

  • Yüksek Hızda Denetimsizlik: PERP Coin sahipleri VAMMM teknolojisi ile yüksek hızlı işlem yaparken arada sıfır aracı olmasının yanında denetimi ve onayı sağlayan bir madenci de bulunmaz. Bu durum onay güvenliği açısından şüphe yaratabilir. 
  • Saldırı Riski: Her kripto para biri PERP Coin’de sanal cüzdanda saklanırken, ağda saldırı olursa risk altına girebilir. Bu ihtimal düşük olsa da, donanım cüzdanda çevrimdışı saklamayı tercih etmek riski ortadan kaldırır. 

  Sonuç Olarak

  PERP Coin, düşük işlem ücreti ile saniyelik kripto para ticareti yapmayı ve kaldıraçlı işlemerden yararlanmayı mümkün kılan varlıktır. Analistler PERP Coin’in 2021 senesinde ve 2022’de artış yapabileceğini savunuyorlar. Beklenen fiyatların oluşması halinde kar sunabilir. UNI gibi merkeziyetsiz platformların popüler hale gelmesi ile birlikte ona benzer alternatiflerde piyasaya çıktı. İşte bunun örneklerinden biri de PERP projesi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle