Kripto Para

Dünyanın en büyük 3. şirketi BTC madenciliği yapabilir!

  Küresel anlamda kripto paralara duyulan ilgi, şirketler boyutunda büyümeye devam ediyor. Birçok şirket kripto para piyasalarına bir kanaldan dahil olmaya devam ederken, bu kez de dünyanın en büyük 3. şirketi olan Saudi Aramco’nun Bitcoin (BTC) madenciliğine başlayacağı iddia ediliyor.

  Kripto para piyasaları Mayıs ayından sonra pozitif anlamda hareketlilikler yaşamaya başladı. Temmuz ayının sonlarına doğru gelen bu hareketlilikler, bir kez daha küresel anlamda yatırımcıların ilgisini kripto para alanına çekti. Artan ilgi sadece bireysel yatırımcılar boyutunda değil, büyük ölçekli şirket ve kuruluşlar boyutunda da kendisini göstermeye başladı. Birçok bankacılık kuruluşu ve finansal şirket, kripto para alanına girmeye başladı. Bu durum, piyasalarda gelecek dönemler adına önemli gelişmeler olarak kaydediliyor.

  Saudi Aramco BTC Madenciliğine Başlayabilir

  Küresel anlamda, şirketler boyutunda kripto para ilgisi artmaya devam ederken dünyanın en büyük 3. şirketi olan Saudi Aramco’nun da kripto para dünyasına gireceği iddiaları gündeme geldi. İddialara göre Ortadoğu’nun petrol devi Saudi Aramco, Bitcoin (BTC) madenciliği yapmaya başlayacak. İddialar, Investing.com tarafından gündeme getirildi. Haberde, Brezilyalı Bitcoin madencisi Ray Nasser’ın Youtube üzerinden Bitcoinheiros’a verdiği röportaja atıfta bulunuldu.

  Ray Nasser’in Açıklamaları

  Söz konusu röportajda BTC madencisi Ray Nasser şu ifadelere yer verdi:

  Aramco ile görüşüyoruz. Çöldeki tüm petrol bu şirkete ait. Bugün Bitcoin ağının yarısını sadece bu şirket ile güçlendirmek mümkün.”

  Investing.com tarafından verilen haberde, Saudi Aramco’nun petrol üretiminde ortaya çıkan ve israf edilen fazla gaz ile kripto para madenciliği yapılabileceği ifade edildi. Haberde, şirketin bu yöntem ile fazla gazı elden çıkarmak yerine, kripto para madencilik alanında daha fazla kazanç elde etme stratejisi olarak değerlendirebileceği belirtildi. Konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verildi:

  Aramco’nun bu alevlenen gazı yakması gerekiyor. Petrol madenciliğinin bir yan ürünü olan bu gazdan kurtulması gerekiyor. Ya bunu yaparken para kazanmanın bir yolunu bulursanız?”

  Şirketten Yanıt Bekleniyor

  Ortaya çıkan haberlerden sonra Saudi Aramco şirketi henüz Bitcoin madenciliğine adım atıp atmayacağı konusunda net bir açıklamada bulunmadı. Finbold.com, Saudi Aramco ile bu konu hakkında iletişime geçti ve şimdi şirketten konuya ilişkin bir yanıt gelmesi bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle