Kriptopara

5 Analistten Constellation (DAG) Coin Geleceği 2022

  Veri güvenliği ve işleme alanındaki çözümleri ile dikkat çeken Constellation projesi, ABD Hava Kuvvetleri ile imzaladığı anlaşmadan bu yana tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Her geçen gün ilginin arttığı projenin son günlerdeki düşük performansının ne zaman son bulacağını merak eden okurlarımız için kaleme alınan rehber yazımızda; projenin yerel belirteci DAG Coin’in geleceğine yönelik yorum ve fiyat hedefleri ile birlikte proje teknik detaylarına yer verildi.

  Constellation (DAG) Coin Geleceği

  Constellation mevcut teknolojisi ile nesnelerin interneti (IoT) alanında kullanıma uygundur. Mobiliteden sağlık hizmetlerine varana dek geniş bir benimsenme kitlesine sahip olduğu düşünülen Constellation projesinin ABD Hava Kuvvetleri ile mevcut anlaşması da düşünüldüğünde, vaat ettiği yenilikleri sunabileceği düşünülmektedir. Uzmanlar projenin benimsenerek iyi bir geleceğe yelken açacağını ifade ederlerken, projeye ilişkin aşağıdaki güçlü yönlere atıfta bulunurlar:

  • IoT teknolojisi gelecekte büyük bir pazara sahiptir ve Constellation bu pazarın en etkili isimlerinden birisi olmaya adaydır.
  • Constellation, yeni mobilite teknolojilerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına gerekli veri alma ve düzenleme yeteneğine sahiptir.
  • Veri güvenliği alanında sahip olduğu benzersiz özellikler, sağlık ve savunma gibi kamusal alanlarda Constellation protokolü öne çıkarır.
  • Geliştiricilere göz atıldığında uzay ve havacılık alanı için projenin önünün açık olduğu fark edilmektedir.

  DAG Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim teknik analistlerce değerlendirilen DAG Coin için kısa ve orta vadede farklı yorumlar paylaşıldı. Orta vade görünüm için ilk olarak konuşan anonim analistler, fiyatların 17 Eylül 221 tarihinden başlayan ve toplamda 6 kez temasın gerçekleştiği bir düşen trend çizgisi altında fiyatlandığını hatırlattılar ve alttan gelen güçlü bir yükselen trend desteğinin var olduğunu belirttiler. Yükselen üçgen formasyonunu andıran bu yapının sonuna yaklaşıldığı ifade edilirken, güncel DAG token fiyatının şu anda aşağı yönlü ve üçgenin ortasında yer aldığını belirttiler.

  Kısa vadede anonim teknik analistlere göre 0,056 USDT seviyesine bir gerileme görülmesi beklenen DAG Coin’de, RSI ve MACD indikatörlerinin bunu desteklediği ifade edildi. Bu desteğin korunması halinde ise ilk olarak 0,111 USDT seviyelerinin hedeflenebileceğini belirten anonim teknik analistler, direncin kırıldığı takdirde formasyon hedefinin çalışacağını belirttiler.

  Constellation (DAG) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Constellation, yatay olarak ölçeklendirilebilirlik yeteneğine sahip, yönlendirilmiş bir döngüsel olmayan grafik mimarisi kullanan bir blockchain protokolüdür. Blok zinciri alanındaki ölçeklenebilirlik sorununu çözmeyi hedefleyen ve bu yolla büyük veri kümelerini güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde işlemeye çalışan Constellation Network’un yerel belirteci DAG Coin’dir. DAG Coin, ağ üzerinde kullanıcı deneyimini iyileştirmek için geliştirilen Molly Wallet ile uyumlu ve ağın likidite ihtiyaçlarını karşılamak adına geliştirilmiş bir ERC-20 belirtecidir.

  2017 yılında piyasaya sürülen DAG Coin; Benjamin Jorgensen, Benjamin Diggles, Mathias Goldmann ve Wyatt Meldman-Floch tarafından geliştirildi. Dört geliştirici, ölçeklenebilirlik ve merkezileştirme gibi mevcut blok zinciri sorunlarını fark etti ve sorunlara çözüm sunmasını düşündükleri yönlendirilmiş bir veri döngüsel olmayan grafik mimarisini kullanarak teorik olarak sonsuz ölçeklenebilirlik yeteneğine sahip bir fikir birliğine ulaşmayı seçti. Büyük veri kümelerini güvenli ve uygun maliyetli olacak şekilde verimli bir şekilde işlemeyi hedefleyen protokolün çalışma mantığının anlaşılabilmesi için mimarisini oluşturan aşağıdaki bileşenlere göz atılabilir:

  • Yıldızlar: Tüm işlemlerin gerçekleştiği bu bileşen mobil uyumludur ve web ile kullanıcılar arasında doğrudan etkileşim sağlar.
  • Yıldız Kümesi: Konsensüse katılmak için gerekli olan bu bileşen, Galaksiler ve Kara Delikler tarafından hash edilen yerel hash bloklarını oluşturmaktadır.
  • Galaksiler: Doğrulayıcı gibi davranırlar. Yıldızlara kaynakları tahsis etmekle görevli galaksiler, düğümlerin itibarını korumaktadırlar.
  • Kara Delikler: Karma blok gruplarıdır.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  DAG Coin kullanım alanları şu şekilde paylaşılabilir:

  1. Devlet kanalları ve düğümler arasında kesintisiz iletişim sunmak,
  2. Birden fazla ağ bileşenini birbirine bağlamak,
  3. Constellation etkinliklerine katılmak,
  4. Orion ödüllerini dağıtmak amacıyla DAG Coin kullanılmaktadır.

  DAG Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel durumda 1 DAG fiyatı %constellation-labs+try% TL. Döviz cinsinden ise %constellation-labs+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Constellation Coin 24 saatte %constellation-labs+yuzde%.

  DAG Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  DAG Coin’e ilişkin sektör dinamiklerinin değerlendirmeleri aşağıda özetlenmektedir:

  • Uzmanlar, Constellation protokolün benimsenmesi adına güçlü yönlere sahip olduğunu ifade ederek, DAG token’in bu durumdan pozitif etkileneceğini belirttiler.
  • Anonim teknik analistler kısa vadede nispeten negatif görüş aktardıkları DAG Coin’de uzun vade için olumlu tarafta yer almaktadırlar.
  • Kripto analistlerinin genelinde DAG Coin geleceği için olumlu görüşler ifade edilir ve token fiyatının kısa ve uzun vadede yükselebileceği öngörülür.

  Constellation Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Constellation, blok zinciri şifrelemesine ve dağıtılmış veri yönetimine dayalı sağlam ve veri güvenliği ürünü oluşturmak için Hipergraf Aktarım Protokolünden yararlanır. Bu protokolden yararlanmak için Kinnami Software ile işbirliği yapan Constellation, 2019 yılı yazında ABD Hava Kuvvetleri ile büyük veri yönetimini otomatikleştirmek adına anlaşma imzalayarak güvenilirlik yönünden beklenenin daha fazlasını vermeyi başarmıştır.

  Henüz Binance’ta listelenmese de KuCoin ya da Gate.io gibi borsalarda kendisine yer bulan DAG Coin ise temsil ettiği projenin artılarından güç almaktadır. Bir yatırımcı için bu bilgiler önemlidir fakat tek başına yeterli değildir. Bu nedenle kripto para endüstrisinin genel görünümü ile birlikte yatırımcılar, projeye yönelik teknik detaylara göz atarak benimsenme anlamındaki artılarına odaklanmalıdırlar.

  Constellation’u Benzersiz Yapan Nedir?

  Constellation protokolünde görülen en temel fark, kullanıcı sayısı ve mevcut ihtiyaçların orantılı olarak ölçeklenebilme kapasitesinde saklıdır. Herhangi bir kullanıcının network’e katılımı ile birlikte ağ bant genişliği de doğru orantılı olarak artarak teorik sonsuz ölçeklenebilirlik misyonuna oldukça yaklaşılmaktadır. Ethereum gibi sadece dikey değil yatay ölçeklenebilirlik yeteneğine de sahip olan Constellation projesinin benzersiz yönlerini gelin hep birlikte daha detaylı inceleyelim:

  • İyi itibara sahip düğümleri ödüllendirme ve seçme ilkesi ile çalışan mem kanıtı (PoM) isimli fikir birliği modeli kullanır.
  • Akıllı sözleşmeler, Java Virtual Machine (JVM) üzerinde çalışır.
  • Constellation, DAG protokolü ve özel durum kanalları ile veri kaynaklarının dağıtılmış defter teknolojisine (DLT) entegre edilmesine izin verir ve böylece akıllı sözleşmelerin evrimini yönlendirir.
  • ABD Hava Kuvvetleri ile anlaşma imzalama başarısı göstererek resmi kanallarda kendisine kullanım alanı bulmuştur.
  • Kullanıcı deneyiminin geliştirilmesi için tasarlanmış Molly isimli bir yerel kripto para cüzdanına sahiptir.

  DAG Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  DAG Coin avantajları ve dezavantajları aşağıdan incelenebilir:

  Avantajları

  • CV’sinde ABD Hava Kuvvetleri gibi teknolojisine güven duyan önemli bir kuruluş yer alır.
  • Büyük veri kümelerini daha verimli işlemek için güvenli ve uygun maliyetli bir yol sunar.
  • Orion aracılığı ile pasif gelir elde edilebilir.
  • Doğrulayıcı düğümlerin teşviki için ödül mekanizması geliştirilmiştir.

  Dezavantajları

  • Aşırı fiyat hareketleri nedeniyle yatırım için yüksek riskli görülebilir.
  • Henüz Binance ya da Huobi Global gibi önde gelen kripto borsalarının pek çoğunda listelenmemektedir.
  • 3 milyar adedi aşan maksimum DAG arzı enflasyonisttir.

  DAG Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  DAG Coin’in listelendiği kripto para borsalarının tamamı şu şekilde sıralanmaktadır:

  • io
  • KuCoin
  • Liquid
  • LCX Exchange
  • HitBTC

  DAG Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Sektörün yakından takip edilen 5 kripto analistince paylaşılan kısa ve uzun vade DAG Coin fiyat tahminleri aşağıda paylaşılmıştır:

  • DigitalCoin analistleri DAG Coin için 2022 yıl sonunda fiyat tahminlerini 0,12 – 0,14 dolar olarak aktarırlarken, 5 yıl sonrası için beklentilerini 0,26 dolar olarak paylaşmaktalar.
  • Price Prediction tıpkı DigitalCoin gibi yılsonu DAG Coin fiyat hedefini 0,12 – 0,14 dolar olarak paylaşır. 5 yıllık vadede ise kuruluşun DAG fiyat tahmini 0,98 dolara yükselmektedir.
  • Wallet Investor’a göre DAG Coin’in fiyatı 1 yıl içinde 0,014 dolara gerileyebilir.
  • Tech News Leader analistleri DAG Coin’de 1 yıllık fiyat tahminlerini 0,20 dolar, 5 yıllık tahminlerini ise 0,61 dolar olarak paylaşmaktadırlar.
  • Coin Codex tarafından elde edilen veriler, DAG Coin’in 1 yıl içinde 0,15 – 0,26 dolar arasında fiyatlanacağını gösterir.

  Sonuç

  Constellation (DAG) Coin büyük veri işlemeyi daha verimli hale getirmeyi hedefleyen ve ölçeklenebilirlik sorununu çözmek için benzersiz bir mimari kullanan blockchain protokolüne ait yerel kripto para birimidir. Benzersiz teknolojisi ile uzmanların yakından izlediği proje, imzaladığı anlaşmalar ile adından söz ettirmektedir. Analistler, yerel token DAG COin’in ilerleyen günlerde fiyatını artırabileceğini düşünür. DAG Coin yatırımı düşünen okurlarımız KuCoin, Gate.io, Liquid, HitBTC Ve LCX Exchange üzerinden alım ve satım işlemleri yapabilirler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle