Kripto Para

O borsa artık resmen Türkiye’de!

  207 ülkeden 10 milyon kullanıcıya hizmet veren, dünyanın en büyük 5. spot işlem borsası KuCoin, resmi olarak Türkiye’de faaliyetlerine başladı. Borsa uzun süredir Türkiye’de aktif olarak hizmet sunuyordu ve Nisan ayı itibariyle resmi faaliyetlerine de başladı.

  Türkiye, hızla büyüyen kripto para piyasasına en hızlı ve en fazla uyum sağlayan ülkelerden biri oldu. 2021 yılı itibariyle Türkiye’nin kripto para piyasası adaptasyonu artarken, kripto para odaklı şirketler de rotalarını bu süreçte Türkiye’ye çevirdi. Birçok kripto para borsası Türkiye pazarında yer alırken, dünyanın en büyük 5. spot işlem borsası olan KuCoin de uzun bir süredir Türkiye’de aktif hizmet sunuyordu. Dev borsa, Nisan ayı itibariyle Türkiye’de resmi faaliyetlerine de başladı. KuCoin, süreçleri Türkiye’deki yönetimi ile sürdürmeyi hedefliyor.

  KuCoin Resmi Türkiye Faaliyetlerine Başladı

  Kripto para ekosisteminin en büyük borsalarından biri olan KuCoin, resmi olarak yaptığı açıklamada Türkiye faaliyetlerine başladığını duyurdu. Aktif bir şekilde uzun yıllardır ülkemizdeki yatırımcılar ile yakın temas halinde olan ve geniş bir Türk yatırımcı topluluğuna hizmet veren KuCoin, artık resmi anlamda da Türkiye’de yer alacak. KuCoin, 2017 ülkeden toplamda 10 milyon kullanıcıya hizmet verirken, bununla birlikte 22 farklı dil seçeneği de sunuyor. Platformda Türkçe dil desteği de bulunuyor.

  KuCoin Kullanıcılara Neler Sunuyor?

  Farklı dallardaki işlem hizmetlerini bir arada sunan KuCoin bünyesinde vadeli işlemlerden spot işlemlere, kripto para alım satımlarından stok işlemlerine kadar birçok farklı ürün ve hizmet yer alıyor. KuCoin ağında ayrıca önde gelen ana akım kripto para birimlerinin yanı sıra 600’den fazla altcoin de işlemlere açık halde kullanıcılara sunuluyor. KuCoin, mobil uygulamasıyla ve masaüstü uygulamasıyla da kullanıcılara ulaşıyor.

  KuCoin Hangi Alanlarda Neler Yapıyor?

  KuCoin, başta token ekosistemi olmak üzere KuCoin Token ile NFT (non fungible token), Web 3.0 gibi farklı ve çeşitli alanlarda yatırımlar yapıyor. Şirket, Ventures ile kripto para altyapılarına, NFT platformlarına, Metaverse ve oyun projelerine yatırımlar gerçekleştirirken, bu kapsamda OVO, POKT, JZL Capital gibi 11 farklı girişime de yatırım desteği sağlıyor. 2018 yılından bu yana Türkiye’de yatırımcılar ile buluşan KuCoin, Türkiye’deki kampanyaları ve promosyonları ile birlikte kullanıcı sayısını da artırmayı hedefliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle