Kriptopara

2022, 2023 Perpetual (PERP) Geleceği, 4 Uzman Tahmini

  Kripto paralarda 2022 yılında görülen riskler devam ediyor. Belirsizlik ortamında kötü grafik sonrasında çıkış yakalayan PERP ise dikkat çeken coinler arasında yerini aldı. Kısa süre önce analistlerin de takip listelerinde ön sıralara çıkan PERP, proje hedefleriyle de ilgi görmeye devam ediyor. Umut vaat eden projeler arasında yer alan Perpetual Protocol, gelecek yıllara ilişkin hedefleriyle de dikkat çekiyor. PERP Coin geleceği, uzman tahminleri ve 2022, 2023 yıllarındaki görünümüne ilişkin analizleri sizler için bir araya getirdik. 

  Perpetual Protocol (PERP) Coin Geleceği

  Perpetual Protocol, yol haritası ve teknik makalesi ile son dönemin ilgi gören projelerinden olmayı başarmıştır. Uzun vade hedeflerinde beklentileri karşılama eğiliminde olan PERP, merkeziyetsiz bir borsa olarak birçok farklı soruna çözüm üretmeyi başarmaktadır. Merkeziyetsiz finans araçlarının her geçen gün kazandığı popülerlik sayesinde yol haritasında takip edilen çizgi ise dikkat çekiyor. 

  Perpetual Protocol 2022, 2023 ve gelecek diğer 5 – 10 yıl arasında gerçekleştirilmesi beklenen hedefler ve gelecek vizyonuna dair beklentiler ise kısaca şunlardır:

  • Geleneksel takası yansıtacak şekilde kalıcı sözleşmelerin al – sat işlemlerini kolaylaştırması ile takip eden 5 yılda daha popüler hale gelmesi beklenmektedir. 
  • 2022 yılında da giderek artan DEX faaliyetlerine ilişkin 2023, 2024, 2025 ve devamında daha güçlü bir görünüm çizmesi beklenmektedir. 
  • vAMM tarafından sağlanan kolaylıklar ile daha geniş bir etki alanı oluşturacaktır.  

  Perpetual (PERP) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Analistler PERP teknik görünümünde çelişkili yapı nedeniyle farklı görüşler bildirmektedir. Henüz istenen düzeyde bir düzeltme yapmaması ise 2022 yılının getirdiği belirsizlik eğilimi olarak gösterilmektedir. Uzun süredir sessizliğini koruyan PERP, şirket portföyünde yer alan yukarı yönde hareket beklentisi yaratmıştır. Hacimde ise pozitif uyumsuzluk oluştuğu yorumları dikkat çekicidir. Kısa vade riskler yüksek görülse de uzun vade için daha toparlayıcı bir etki bırakması mümkündür. Mevcut formasyona göre direnç ve destek noktalarına göre işlem yapılması daha doğru olacaktır. 

  Perpetual Protocol (PERP) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Perpetual Protocol, DEX olarak vadeli işlemleri Ethereum ve xDai platformlarına getiren bir platformdur. Daha geniş bir ifadeyle, kullanıcıların türev sözleşmeleri alıp satabilecekleri bir borsayı işletmek için dağıtık bilgisayar ağını teşvik eden bir protokoldür. Herhangi bir finansal aracılara ihtiyaç duymadan yazılı kod sayesinde söz konusu hizmeti sağlamaktadır. Önemli bir DeFi projesi olarak gösterilmektedir. 

  Projenin ortaya çıkmasında temel hedef, dünyanın en iyi, en güvenilir, en kolay erişilebilir merkeziyetsiz türev işlem platformu olmaktır. BTC; ETH, DOT, SNX, YFI ve diğer birçok varlık üzerinden 10 kata kadar kaldıraç kullanarak uzun ya da kısa pozisyon almaları için çalışmaktadır. Yatırımcılar bu sayede her zaman zincir üzerinde bulundurabilmektedir.  

  Perpetual (PERP) Kullanım Alanları Nelerdir?

  PERP, Perpetual Protocol için merkeziyetsiz yönetişime teşvik sağlayan ve işlemleri kolaylaştıran bir yardımcı program tokenıdır. PERP Ethereum üzerinde çalışan bir ERC- 20 token olarak tasarlanmıştır. Bu sayede işlevsel ve geniş bir kullanım alanına sahiptir. PERP sahiplerinin DEX platformunun ve projenin geleceğini belirleyecek konularda oylamalara katılmak için PERP kullanması mümkündür. Bunun yanı sıra platform üzerinde yapılacak birçok farklı işlem için de PERP kullanılacaktır. Piyasalarda ise yatırım amaçlı olarak PERP tercih edilebilir. 

  Perpetual (PERP) Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 PERP fiyatı %perpetual-protocol+try% TL. Döviz cinsinden ise %perpetual-protocol+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Perpetual Coin fiyatı 24 saatte %perpetual-protocol+yuzde%.

  Perpetual (PERP) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Piyasalarda PERP beklentileri değişmiştir. 2021 Ağustos ayında görülen 24,84 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin ardından ciddi bir geri çekilme yaşandığı görülüyor. Bu düşüş yatırımcıları da tedirgin etmektedir. Beklentiler ise düşüş trendinin sona ermesinin ardından yeniden bir sıçrama eğilimi göstermesi yönünde seyretmektedir. 2022 yılı itibariyle PERP fiyatında görülen belirsizliklerin, proje hedeflerinin gelecek dönem için başarıya ulaşması halinde daha pozitif bir hale gelmesi beklenmektedir. Fiyatında görülen çelişkilere rağmen pozitif yönde beklentilerin artması dikkat çekmektedir. 

  Perpetual (PERP) Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Perpetual Protocol, teknik açıdan güvenilirlik sunarak birçok işlemin protokol üzerinden güvenle yapılmasını sağlamaktadır. Consensys ve Peckshield tarafından denetlenen protokol, aynı zamanda topluluk tarafından yönetilmektedir. Akıllı sözleşmelerde hata bulan geliştiriciler için ödül programı uygulamaktadır. Perpetual Protocol, kripto girişimcileri ile özel bordro ve muhasebe şirketi kuran iki Tayvanlı kripto para girişimcisi Yenfen Weng ve Shao – Kang Lee tarafından hayata geçirildi. Kurucu ekip ve topluluk odağı ise projeye olan güveni artıran bir unsur olarak değerlendirilmektedir.  

  Perpetual (PERP) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Perpetual Protocol hem teknik açıdan hem de proje hedefleri açısından benzersiz bir yapı sunar. Projeyi öne çıkaran ve benzersiz olmasını sağlayan başlıca temel özellikler ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Herkesin kullanabileceği sürekli sözleşme işlem platformu oluşturma hedefine sahiptir. 
  • vAMM çözümünü kullanarak, yüksek likidite sunulması ve alım satım fiyat farkının düşük tutulmasını sağlamaktadır. 
  • Merkeziyetsiz borsalarla benzerliği ise emir defteri modelini kullanmasıdır.  

  Perpetual (PERP) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Perpetual Protocol (PERP) projesinin avantaj ve dezavantajlarının doğru bir şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Projenin öne çıkan avantaj ve dezavantajlarından bazıları ise şunlardır:

  • vAMM tarafından sağlanan garantili likidite özelliğine sahiptir. 
  • Temel fiyat dalgalanmalarından kaynaklanan sıfır geçici kayıp sunar. 
  • 20 katına kadar kısa veya uzun kaldıraçlı işlem yapılabilir ve garantili likidite sunar. 
  • PERP fiyatı piyasalarda dengesiz bir fiyat dalgalanmasına sahiptir. 
  • Rakip güçlü projeleri gerisinde kalabilir. 

  Perpetual (PERP) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Perpetual Protocol (PERP) listelenen borsalardan al – sat işlemleri güvenle yapılabilmektedir. PERP listelenen borsalardan bazıları ise şunlardır:

  • Binance 
  • Gate.io
  • FTX
  • Coinbase Exchange
  • KuCoin

  Perpetual (PERP) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Analistlerin PERP fiyatı hakkında kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri çelişkili bir projeksiyon izlemektedir. Özellikle 2022 yılında görülen belirsizlik ve risk faktörü nedeniyle hedefler beklentilerin altında kalabilir. Uzmanların PERP fiyatına ilişkin beklentileri kısaca şunlardır: 

  • Crypto Newsz: 2023 yılı hedefinde en düşük 30,98 dolar beklentisi bulunmaktadır. Yıl boyunca ortalama hedef ise 34,86 USD seviyesi olarak dikkat çekmektedir. 
  • Price Prediction: Analistlerin platformda paylaştıkları güncel verilere göre 2022 yılında 1,54 dolar ortalama hedef görülmektedir. 2027 yılı için uzun vade görünümünde ise hedef 10 dolar seviyesinin üzerine çıkmaktadır. 
  • Tech News Leader: 1 yıllık görünümde 1,80 dolar hedefi dikkat çekmiştir. 5 yıl sonunda ise değerinin 5,61 dolara kadar çıkabileceği aktarılmaktadır. 
  • Digital Coin Price: Analistlere göre PERP fiyatı 2022’de 0,87 dolar ortalamaya sahiptir. 2023 yılı için 0,96 ve 2024 yılı için 0,94 dolar hedefleri dikkat çekmektedir. 2028 yılı uzun vade görünümünde ise hedef 2,11 dolar olarak görülmüştür. 

  Sonuç 

  Perpetual Protocol, genel hatları ile merkeziyetsiz bir borsa (DEX) olarak birçok farklı çözüm üretmektedir. Ürettiği bu çözümler projenin gelecek vaat etmesini sağlıyor. PERP genel görünümü uzun vade için pozitif fakat kısa ve orta vadede bazı risklere sahiptir. İşlem öncesinde yatırımcıların güncel değerlere göre işlem yapması önerilmektedir. Uzman tahminlerinde yanılma payı bir hayli yüksektir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle