Kriptopara

Uzmanlara Göre Yükselecek Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2022

  2022 yılında kripto para piyasalarında görülen belirsizlik sonrasında yatırımcılar alternatif yatırım araçlarını araştırmaya başladı. Geçtiğimiz yıl kripto paralara yönelik yaşanan birçok yeni gelişme sonrasında yeni yılda ralli yapması beklenen varlıklar araştırılıyor. 

  İşte Analistlere Göre Yükselecek Altcoinler

  Piyasalara yön veren usta analistlerin listesinde ise piyasaların popüler dijital varlıkları hala yer almaya devam ediyor. Uzmanların 2022 yılında da yükseliş trendine girmesini beklediği bazı coinleri sizler için derledik. 

  • Polkadot (DOT) Coin 

  Uzmanların DOT hakkında tahminleri yatırımcılarını memnun edecek cinsten. Son dönemde Polkadot’un birinci katman blok zincirler kadar güçlü bir performans göstermemesine rağmen yeni bir ralli hazırlığı içinde olduğu tahmin edilmektedir. 2022 yılı için ATH seviyelerine ulaşmasına yönelik pozitif değerlendirmeler gelmesi ise piyasalarda hareketini iyileştirmesini sağladı. Uzun vade için 2022 yılından itibaren DOT Coin yatırımcısını yüksek risk faktörüne rağmen memnun edebileceği tahminleri yapılmaktadır.

  • Dogecoin (DOGE)

  Memecoinler arasında adından sıkça söz ettiren DOGE, yeni yılda yeni ralli yapma potansiyelini bir süredir taşımaya devam ediyor. Bugüne kadar %15.000 seviyesinde bir kazanç sağlayan popüler coin, Kasım 2021’den itibaren düşüş eğilimi gösteren piyasanın önde gelen kriptolarına rağmen kazandırmaya devam etti. Ayrıca destekçileri arasında yer alan Elon Musk ve Mark Cuban gibi isimler fiyata olumlu katkı sağlamaktadır. 

  • Cardano (ADA) Coin 

  Ekosistemini her geçen gün büyütmeye devam eden ADA, güçlü proje vizyonu ile sadece 2022 yılı için değil gelecek dönemde uzun vadeli görünümde de iyi bir pozisyon alması düşünülmektedir. Analistlerin ortak kanaati ise Alonzo güncellemesini de alarak akıllı sözleşmeler için uyumlu hale gelmesi piyasa değerini artırmasında katkı sağlayacak bir unsur olarak görülmüştür. 

  • Ripple (CRP) Coin

  Ripple cephesinde analistlerin tahminleri de 2022 yılı için olumlu yönde seyretmektedir. Hedeflerin yakalanması ile 11 dolar seviyelerinin görülebileceği tahmininde bulunan uzmanlara göre yeni yılda mevcut direncin aşılması yatırımcısını memnun edecek gibi görünmektedir. Öte yandan dava sürecinin de kötü bir performans göstermesinde etkili olabileceği görüşleri de yabana atılmamalıdır. XRP fiyatının gelecek dönem için kar potansiyelinin yükselmesi için proje güvenilirliğinin artması gerektiği ifade edilmektedir.

  • Avalanche (AVAX) Coin 

  AVAX’ın büyüme eğilimini sürdürmesi ve yeni ortaklıkları ile kullanım alanını genişletmesi sayesinde kar potansiyeli de büyümüştür. Öte yandan Ethereum üzerinde yüksek ölçeklendirme sorunlarının görülüyor olması neticesinde 2022 yılında da sorunun devam etmesi halinde AVAX başta olmak üzere Cardano ve SOL gibi projelerin büyüme kaydedebileceği aktarılmaktadır. Hızlı oluşu ve düşük maliyetler sunması sayesinde fiyatının düşüş çizgisinin üzerine çıkması halinde yeni bir ralli yapması muhtemel görülmüştür. Diğer yandan piyasalarda mevcut görünümde belirsizliklerin devam etmesi ise negatif yönlü bir etki de yaratabilir. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 AVAX fiyatı %avalanche-2+try% TL. Döviz cinsinden ise %avalanche-2+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Avalanche Coin fiyatı 24 saatte %avalanche-2+yuzde%.

  • Cosmos (ATOM) Coin 

  Piyasa beklentilerinin yükselmesi ile ATOM yeni yılda özellikle Mayıs 2022 sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bir hareketlenme yaşayabilir. Uzun vadeli yatırım araçları arasında öne çıkan ATOM, projenin dayandığı sağlam temeller sayesinde de bir hayli geniş bir kitleye ulaşmıştır. Analistlerin beklentileri ise bu yönde olumlu olarak revize edilmiştir. 

  • Curve DAO (CRV) Token 

  Piyasa görünümünü düzeltmesinin ardından etkileyici bir seyir izlemeye başlayan CRV, mevcut döngüsünü kırması ile 40 dolar hedefini yakalama eğilimi gösterecektir. Analistlerin genel kanaati ise %76’lara varan bir kar potansiyeli göstereceği yönündedir. 

  Sonuç Olarak

  Uzmanlara göre bu yıl yükselecek altcoin yatırım tavsiyelerini sizler için derledik. 2022 yılında her ne kadar birçok dijital varlık güç kazanacak gibi görünse de ABD, Çin, Rusya ve İran gibi ülkelerden gelen kısıtlamalar belirsizlik yaratmaya devam ediyor. Bu nedenle kripto paralarda kar potansiyelleri kadar risklerin de yeni yılda ciddi seviyelerde görülmesi beklenmektedir. 

  Unutulmamalıdır ki yazımızda yer alan tavsiyeler, uzmanların genel görüşlerine dayanmaktadır. Tarafımızca yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle