Kripto Para

Coinbase 3 altcoin listeliyor, fiyatlar fırladı!

  Dünyanın en büyüklerinden ve ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, 3 altcoini listeleyeceğini duyurdu. Coinbase borsasının duyurusu sonrasında söz konusu altcoinler hızla yükselişe geçti.

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase Pro, 19 Ekim tarihinde ARPA Chain (ARPA), Bounce (AUCTION) ve Perpetual Protocol (PERP) varlıklarının listeleneceğini duyurdu. Yapılan duyuruda, likidite koşullarının sağlanması halinde alım-satım işlemlerinin de 19 Ekim Salı günü PT (Pasifik Saati) 09.00’da (TSİ 19.00) ya da bu saatten sonra başlayacağı belirtildi. Coinbase duyurusunda yer alan ifadeler şöyle:

  Platformda yeterli ARPA, ARPA ve PERP arzları sağlandığında, ARPA-USD, ARPA-USDT, ARPA-EUR, AUCTION-USD, AUCTION-USDT, AUCTION-EUR, PERP-USD, PERP-USDT ile işlem yapılabilecek. PERP-EUR sipariş defterleri, sadece post, sadece limit ve tam ticaret olmak üzere 3 aşamada başlayacak. Herhangi bir noktada yeni emir defterlerinden biri sağlıklı ve düzeli bir piyasa için değerlendirmelerimizi karşılamıyorsa, defteri daha uzun bir süre tek bir durumda tutabilir ya da Ticaret Kurallarımıza göre ticareti askıya alabiliriz.”

  Duyuru Sonrası Altcoinlerdeki Fiyat Hareketlilikleri

  Coinbase borsasının 3 altcoini listeleyeceğini duyurmasından sonra ARPA Chain, Bounce ve Perpetual Protocol fiyatlarında gözle görülür bir değer artışı yaşandı. Duyuru öncesinde 0,11 dolar seviyesinde olan ARPA fiyatı kısa süre içinde %60’tan fazla yükselerek 0,19 dolar seviyesine ulaştı. Öte yandan Bounce da duyuru öncesi 33 dolar bandında iken duyuru sonrası yaklaşık %25 değer artışı ile 44 dolar bandına yükseldi. PERP ise bu duyurudan ARPA ve Bounce kadar etkilenmedi ve 24 saatlik düşüş performansını bozamadı.

  ARPA Chain (ARPA), gizliliği koruyan hesaplama için Blockchain tabanlı, Çok Taraflı Hesaplama (MPC) tarafından etkinleştirilen bir Katman 2 çözümüdür. Projenin amacı veri yardımcı programını mülkiyetten ayrı tutmak ve veri kiralamalara olanak tanımaktır.

  Bounce (AUCTION), temelde bir Ethereum (ETH) ağı token’ıdır. NFT satışları için merkezi olmauan bir açık artırma protkolü olarak Bounce’u destekleyen proje, kaynakların kıtlığı ilkesinden yola çıkarak rekabetçi bir takas ortamı sağlamayı amaçlar.

  Perpetual Protocol (PERP) ise temelde bir DeFi projesidir. Proje, finansal aracılara ihtiyaç duymaksızın, yazılı kod aracılığı ile hizmet verir. ETH blok zincirinde çalışan akıllı sözleşmeler koleksiyonu olan proje; Sürekli Protokol, türev piyasalarda sunulan hizmetleri aktarmak ve çoğaltma amacı ile oluşturulmuştur.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle