Horizon Kinetics bildiriyor: Enflasyon varsa BTC de var!

  Dünyanın birçok noktasında özellikle pandemi sürecinde gündeme gelen ve son günlerde yeniden gündemin sıcak konularından biri olan enflasyon, ABD’de bir kez daha gündeme geldi. Joe Biden yönetiminin “Enflasyon geçici” sözleri yatırımcıları tam anlamıyla ikna edemeyince, Horizon Kinetics şirketi de dikkatleri Bitcoin’e (BTC) çekti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve beraberinde kripto para piyasaları, 2020 yılı genelinde önceki yıllara kıyasla büyük bir ilgi artışı ile karşılaştı. Özellikle Mart 2020’de Covid-19 salgınının dünyadan etkisini hissettirmesi, kripto para piyasalarına da yansıdı. Bu aşamadan sonra kademeli ve yavaş şekilde büyüyen sektörün bu büyümesinde, insanların enflasyondan korunma davranışlarının olduğu da düşünülüyor. Birçok uzman, yatırımcıların enflasyondan kaçmak için bu süreçte kripto paralara yöneldiğini belirtiyor.

  Yatırımcılar “Enflasyon Geçici” Sözlerine İkna Olmuyor

  Kripto paraların yatırımcıları enflasyondan koruyup korumadığı hala tartışılıyor. Bunun henüz bir kesinliği yok ancak kripto para evreninde genel anlamda böyle bir inanış olduğu söylenebilir. Son dönemlerde ABD’de enflasyon söylemlerinin yeniden gündeme gelmeye başlaması, bu tartışılan konuyu tekrar gün yüzüne çıkardı. Joe Biden yönetiminin “Enflasyon geçici” sözleri yatırımcıları hala ikna edebilmiş değil. Bu da Horizon Kinetics şirketini harekete geçirdi.

  Horizon Kinetics, BTC’ye Dikkat Çekti

  Yönetimi altında 7 milyar dolarlık varlık bulunan Horizon Kinetics şirketi, ABD’de enflasyon konularının tekrar gündeme gelmeye başlaması ile birlikte dikkatleri Bitcoin’e çekti. ABD’de yatırımcılar bir süredir enflasyondan korunmak için emlak, arazi ve kripto para yatırımlarını tercih ediyordu. Kurucuları arasında Steven Bregman, Peter Doyle ve Murray Stahl isimlerinin yer aldığı Horizon Kinetics, bu tutumlar sonrası dünyadaki borç yükünün git gide artmasından endişe duyuyor.

  Peter Doyle: “İnsanlar BTC Almalı”

  Financial Times’a konuya ilişkin olarak demeç veren Peter Doyle şu ifadeleri kullandı:

  “Pandemi sonrası bu işin artık geri dönüşü yok. Artık ya temerrüte geçilecek ya da para değersizleşecek. En iyi uzun vadeli yatırımcılar her zaman portföyleri çeşitli olan ve değişikliğe çok gitmeyen yatırımcılardır. Bu kişiler, hisse aldıkları şirketlerin büyümesine izin verirler…

  Paranın değerinin kaybedildiği ve bunun açıkça konuşulduğu bir dönemde, Bitcoin’in sınırlı arzının bir primi olması gerekiyor. İnsanların bu varlık sınıfını alması gerekiyor. Biz herkesin yatırım yapacağı fonlar sunmuyoruz, yatırımcılar en az 3-5 yıl arası zaman tanımalı. Bu bizim yatırım felsefemiz. Yatırım yaptığımız şirketler gibi yatırımcıların da uzun vadeli düşünmesini istiyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle