Kripto Para

3 Uzmandan Lightning (LIGHT) Coin Geleceği, 3 Güncel Uzman Tahmini

  Blok zincirine devrim yaratacak projeleri kazandırma misyonu ile yola çıkan fakat azalan popülarite nedeniyle bir süredir gündemden düşen Lightning protokol uzmanlarca değerlendirildi. İşte uzmanların ve analistlerin LIGHT Coin analizleri!

  Lightning (LIGHT) Coin Geleceği

  Lightning, prestijli projeler ile kullanıcılarını buluşturma hedefi ile dikkat çekse de başarısını bir üst noktaya taşıyamadı. Uzun bir süredir uzmanların izleme listeleri dışında kalan proje için yapılan değerlendirmelerde öne çıkan olumsuzluklar aşağıda paylaşılıyor:

  • Uzun süredir LIGHT Coin yatırımcı ilgisinden uzakta ve unutulmuş bir projedir.
  • Lightning, sektör içindeki yoğun rekabetin gerisinde kaldı.
  • LIGHT, tek bir kripto para borsasında listelenerek vaat ettiği güvenli yatırımı kendi varlığı için yerine getiremedi.
  • Yeni projelerin sektöre merhaba demesi için tercih ettikleri popüler fırlatma rampaları, giderek Lightning protokolünü arka plana itmeyi sürdürmektedir.
  • Protokolün web sitesine erişim sağlanamaması akıllardaki şüpheleri artırmaktadır.

  LIGHT Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  LIGHT Coin uzun bir süredir yatay bir trendde seyrediyor. Bir süredir ilginin düşük olduğu projeyi inceleyen anonim teknik analistlerin ilk dikkat çektikleri nokta, kripto para birimindeki azalan işlem hacimleri oldu. Herhangi bir varlığın fiyatını artırabilmesi için hacme ihtiyacı olduğunu söyleyen anonim teknik analistler, LIGHT Coin’in bu ilgiden uzak olduğunun altını çizdiler.

  Bir süredir yatırımcıların neredeyse hiç uğramadığını ifade ettikleri proje için anonim teknik analistlerin ilk dikkat çektikleri hedef 0,06 dolardır. Bu seviye üzerinde ilgi çekmesi beklenen projede kısa vadede 0,30 dolar ve üzeri fiyatlama anonim analistlerce uzak bir ihtimal olarak değerlendirilmekte.

  Lightning (LIGHT) Nedir, Nasıl Çalışır?

  Lightning, birden çok zincir üzerinde yenilikçi projeleri kripto para endüstrisine kazandırmak adına Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerine inşa edilen bir zincirler arası inkübatör ve başlatma panelidir. Birden çok zincirde IDO başlatmak için tüm projelere getirdiği değerlendirme kriteri ile dikkat çeken iki bileşenli Lightning protokolünün yerel varlığı LIGHT Coin’dir. LIGHT belirteci, platformun staking gereksinimini karşılamak adına geliştirilmiş bir kripto para birimidir.

  2021 yılının Mart ayında PancakeSwap aracılığı ile piyasaya sürülen LIGHT Coin, ekosistemin fayda belirtecidir. Lightning üzerinden sektöre adım atacak projelerde yer almak isteyenler LIGHT Coin’i stake edebilirler. Bunun yanında “otomatik birleştirme” yolu ile staking sözleşmelerinden elde edilen gelirleri yeniden LIGHT satın almak için birleştiren anlayış ile farklılaşan proje, tek bir ağ üzerinde inşa edilse de birden fazla zincirde genişleme hedefi taşıyor.

  Lightning, iki bileşenden oluşur. Lightning İnkübatörü, IDO başlatmak için tüm projeleri ve denetim ortaklarını denetleyecek şekilde çalışır. Bunun yanında pazarlama ortakları aracılığı ile projelere kapsamlı bir tanıtım gerçekleştirme fırsatı tanır. Dahili KYC’den geçirilen bu projeler ise Lightning Launchpad aracılığı ile herhangi bir zincirdeki herhangi bir kişi tarafından oluşturulabilen kuluçkalanmış IDO’lara iletilmektedir. 2021 yılının Eylül ayı sonunda yerel varlığının ikinci versiyonunu piyasaya sürerek dikkat çeken Lightning protokolü hakkında daha fazla bilgi almak için Lightning (LIGHT) Coin nedir isimli rehber içeriğimize göz atabilirsiniz.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  LIGHT Coin kullanım alanları şu şekildedir:

  • IDO’lardan pay almak için LIGHT Coin stake edilebilir.
  • Binance (BNB) ödül havuzuna gönderilen statik vergi ücreti LIGHT cinsinden tahsil edilir.
  • “Otomatik birleştirme” mekanizmasının temelinde LIGHT belirteci yer alır.
  • Cüzdanlar arası para transferlerini LIGHT ile gerçekleştirebilirsiniz.
  • PancakeSwap üzerinden LIGHT alım, satım ve takas işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

  Lightning Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Lightning protokolüne yönelik kripto para endüstrisinin temsilcilerince yapılan değerlendirmelerin özetleri aşağıda paylaşılıyor:

  • Uzmanların LIGHT Coin’e yönelik değerlendirmeleri olumsuzdur.
  • Anonim teknik analistlerin LIGHT Coin’e yönelik kısa vadeli beklentileri olumsuzdur.
  • Kripto para analistlerinin büyük çoğunluğu, yılsonuna doğru LIGHT fiyatının artabileceğini düşünüyorlar.

  Lightning Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Lightning, BSC ağı üzerine inşa edildi. Proof-of-Staked Authority (PoSA) konsensüs mekanizması yolu ile ağ güvenliği sağlanır. LIGHT Coin’in sadece tek bir kripto para borsasında listelenmesi ise güvenilirlik anlamında olumsuz bir ön izlenim vermektedir.

  LIGHT yatırımı ise kişinin yaş ve risk algısı gibi çeşitli özel durumları ile ilişkilidir. Kripto para yatırımları risklidir. LIGHT Coin özelinde de benzer risklerden söz etmek mümkündür. Bu nedenle önemli bir miktarda kayıp yaşama riskini göze alamıyorsanız LIGHT Coin’in sizin için uygun bir yatırım aracı olmadığını söyleyebiliriz.

  LIGHT Coin’i Benzersiz Yapan Nedir?

  Lightning, iki bileşenli bir şekilde geliştirilerek bir projenin sektöre adım atması adına ihtiyaç duyulan her yeniliği sunması ile farklılaştı. Projelere ve bu projelere maruz kalan yatırımcılara güvenilir ve prestijli çözümler sunmak adına değerlendirme kriterlerinden yararlanan Lightning protokolünün farklı yönleri hakkında şunları söyleyebiliriz:

  • Yatırımcılara başarılı olabilecek güvenli projeleri iletir.
  • Sektördeki en saygın projeleri sunmak adına çeşitli değerlendirme kriterleri uygular.
  • Geri alım yerine dolaşım arzını azaltmak adına “otomatik birleştirme” merkezli bir staking modeli kullanır.
  • Farklı yatırımcı katmanları için tahsilat ayıran iki aşamalı bir merkezi olmayan borsa yolu ile inkübe edilen projelerin hayata geçirilmesini sağlar.

  LIGHT Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Prestijli projeleri kullanıcıları ile buluşturmayı hedefleyen Lightning protokolünün avantajları ve dezavantajları hakkındaki karşılaştırmaya aşağıdaki alt başlıklardan ulaşabilirsiniz:

  Avantajları

  • Yatırımcı güvenliğini değerlendirme kriterleri ile sağlar.
  • Ağ, PoSA konsensüs mekanizması ile güven altında tutulur.
  • Protokolde işlem hızları yüksektir.
  • LIGHT arzını düşürmek adına uyguladığı bir staking mekanizması mevcuttur.
  • Maksimum LIGHT arzı düşüktür.

  Dezavantajları

  • Tek bir kripto para borsasında listelenir.
  • Sektörde yoğun rekabete maruz kalır.
  • Yerel varlığı LIGHT Coin’in fiyatları aşırı oynaktır.

  LIGHT Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  LIGHT Coin şu anda PancakeSwap V2 (BSC) borsasında işlem görüyor. LIGHT belirtecine yatırım yapmak için PancakeSwap’ta hesap açarak işlem yapabilirsiniz.

  LIGHT Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Kripto para analistlerinin LIGHT Coin’e ilişkin fiyat beklentileri şu şekilde paylaşılıyor:

  • DigitalCoin, yıl sonu LIGHT Coin fiyat hedefini 0,008 dolar olarak paylaşıyor.
  • Price Predictoin’un yıl sonu LIGHT Coin hedef fiyatı 0,05 dolardır.
  • Wallet Investor, LIGHT Coin fiyatının 1 yıl içinde 0,000324 dolara gerilemesini bekliyor.

  Sonuç

  Lightning (LIGHT) Coin, BSC ağı üzerine inşa edilen projenin yerel varlığıdır. Maksimum token arzı 100 milyon adetle sınırlanan ve staking yolu ile dolaşım arzının azaltıldığı LIGHT Coin, sadece PancakeSwap’te listeleniyor. Prestijli projeleri sektöre kazandırmak adına yola çıkan Lightning protokolüne ilişkin uzmanlar olumsuz görüş aktarırken, kripto para analistleri farklı olarak LIGHT Coin’in fiyatını artırabileceğini ifade ediyorlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle