Pangolin Exchange nedir? Nasıl çalışır?

  Makalemizde, AVAX’ın değerinin artış göstermesinde büyük payı bulunan Pangolin Exchange’den bahsedeceğiz. Pangolin Exchange nedir, nasıl çalışır, airdrop etkinliğinin detaylarını, borsaya ait token’ı ve avantajlarını anlatacağız.

  Pangolin Exchange Nedir?

  Pangolin, Ethereum ve Avalanche (AVAX) gibi kripto paralar odağında çalışan bir DEX’tir (merkeziyetsiz borsa)

  Pangolin, tıpkı Uniswap gibi otomatik pazar oluşturma (AMM) yöntemi ile çalışan bir borsadır. Borsa, işlem ücretlerini azaltmak, işlemleri hızlandırmak ve kullanıcıların deneyimlerini iyileştirme adına AVAX üzerine inşa edilmiştir.

  Ava Labs tarafından desteklenen Pangolin, kripto para topluluğunun yararlanması için tasarlanmıştır. Bu proje AVAX tarafından desteklendiğinden, tüm Ethereum varlıkları ile uyumlu bir biçimde çalışabilir. Üstelik bu proje, düşük işlem ücretleri olan ve hızlı işlem yapılabilen oldukça önemli bir borsadır.

  Pangolin Borsası Nasıl Çalışır?

  Pangolin, PNG ismindeki yerel yönetim tokenının elde edilmesini sağlayan bir likitide mining programını barındırır. Tokenların adil bir biçimde dağıtılması adına, erken erişim tokenları olmayacak ve dağıtım eşit bir biçimde gerçekleştirilecektir. 

  Tüm ETH varlıkları, Meter.io, Avascan, POA Network, Hashquark, Protofire ve Avalanche-Ethereum Bridge programları yoluyla, Avalanche ağına aktarılabilecektir. 

  Bu yol oldukça önemlidir. Zira bu köprü sayesinde, WBTC, LINK, AAVE ve UNI’ye sahip olan DeFi kullanıcıları, varlıkları ile iki farklı blockchain’de gelir elde etme fırsatı yakalayacaklardır. 

  Böylelikle daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edilmesi söz konusudur. Bu durum aynı zamanda sermayenin de kuvvetlenmesini sağlar. 

  Pangolin Airdrop Nedir?

  Pangolin topluluğu tarafından yapılan açıklamaya göre, projenin yerel tokenı olan PNG, ön koşul gözetmeksizin, herkese dağıtılacak. PNG Airdrop açıklamasına göre, ekosistem içerisinde 538 milyon PNG token yer alacak. Bunların %95 oranındaki bölümü ise likitide madenciliği için özel olarak ayrılacak. 

  %5 oranında kalan PNG, airdrop yolu ile topluluğa dağıtılacak. PNG tokenlarının 256 milyonluk kısmının, ilk dört yıl içerisinde dağıtılması planlanıyor. 

  Airdrop’a katılmak için UNI veya SUSHI tokenlarından birisine sahip olunması gerekiyor.

  Pangolin Token Nedir?

  Pangolin token yani PNG, Pangolin borsasının yerel kripto para birimidir. PNG’nin airdrop yolu ile, yakında kripto para topluluğuna dağıtılması bekleniyor. 

  Pangolin Borsasını Kullanmanın Avantajları Neler?

  Pangolin, tamamen kripto para topluluğunun faydalanması için ortaya çıkarılan bir projedir. Bu proje düşük işlem ücretlerine olanak tanır ve buna ek olarak hızlı işlem yapılmasını da sağlar. 

  Ayrıca, PNG airdrop’u oldukça adil bir biçimde gerçekleştirilecektir. Yapılması gereken tek şey SUSHI veya UNI sahibi olmaktır.  AVAX ve Ethereum köprüsü olması nedeniyle de kullanımı oldukça fazla olacaktır. 

  Dezavantajları Neler?

  Pangolin, henüz çok yeni bir proje olduğundan, kullanımında çeşitli aksaklıklar meydana gelebilir. Ek olarak tokenı elde etmek de, ilk etapta kolay olmayabilir. Muhtemelen büyük kripto para borsalarının tamamında listelenmesi zaman alacaktır. 

  Sonuç

  Pangolin Exchange, son zamanlarda kripto para sektörü içerisinde yer alan önemli projelerden bir tanesi olacak gibi görünüyor. Projenin airdrop’u da kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilecek ve bu airdrop’a oldukça yoğun talep var. Bu açıdan bakıldığında Pangolin borsası daha da popüler hale gelebileceğini söyleyebiliriz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle