Vitalik Buterin’den DeFi ve ETH 2.0 açıklaması

  Lider altcoin Ethereum ağının kurucu ortağı Vitalik Buterin katıldığı sanal konferansta önemli açıklamalarda bulundu. En genç milyarder isimlerden biri haline gelen Buterin, DeFi ve NFT’ler hakkında görüşlerini açıkladı…

  Ethereum (ETH) ağının kurucu ortağı Vitalik Buterin, kripto para topluluğunun da yakından takip ettiği isimlerden biri olarak öne çıkıyor. Sanal konferansa katılarak kripto para sektörü hakkında önemli açıklamalar yapan Buterin, merkezsiz otonom organizasyonlar (DAO) alanındaki yeniliklere dikkat çekti.

  DAO alanında büyük adımlar atıldığını ve gelişmelerin öne çıktığını belirten ünlü isim, bu çalışmaların Ethereum ağı üzerinde yapıldığını ifade etti. İleride insanlara yardımcı olabilecek uygulamaların bu çalışmalar sonunda ortaya çıkarılacağına inandığını söyledi. Merkeziyetsiz finans (DeFi) sektöründe yaşanan patlamaya da ayrı bir parantez açtı.

  DeFi ve NFT Açıklaması

  Ethereum’un kripto para dünyasında genel kabulünü artıran gelişmeler arasında DeFi ve NFT’lerin benimsenmesindeki artış olduğunu söyledi. Vitalik Buterin, non fungible token (NFT) hakkında şunları aktardı: “İnsanlar DeFi sektörü hakkında çok fazla konuştu ve NFT’ler de ana akım kitlelerin arasında patlama yaşayan ve birçok insanın ilgisini çeken bir şey oldu.”

  NFT’ler birçok ülkede milyonlarca bireysel yatırımcıya ulaşmaya devam ediyor. Ethereum ağında başlarda tıkanıklık problemlerine neden olsa da atılan adımlar bu ağın daha da güçlenmesini sağladı. NFT’lerin sahip olduğu potansiyeli sevdiğini söyleyen Buterin, insanların bu sayede yeni bir iş modeline kavuştuklarını belirtti.

  Ethereum 2.0 Güncellemesi 

  Ethereum ağındaki işlem ücretlerini düşüren adımların atılmasından sonra ETH fiyatındaki yükseliş de dikkatlerden kaçmadı. Buterin, sanatçıların ve hayır kurumlarının bile NFT kullandığına dikkat çekerek bu gelişmelerin ETH fiyatına olumlu yansıdığını vurguladı. 

  Ethereum 2.0 hakkında konuşan milyarder, yol haritasını değiştirerek ağın geleceğinde atılacak adımlardan bahsetti. ETH 1.0 ile ETH 2.0 güncellemesinin birleşme zamanının tahmin edilenden çok daha yakın olduğunu müjdeledi. Bilindiği üzere bu güncellemenin ardından ağın Proof-of-Work modelinden Proof-of-Stake modeline geçmesi mümkün olacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle