Avalanche (AVAX) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Türk yatırımcıların özellikle dikkatini çeken AVAX Coin hakkında bilgileri derlediğimiz içeriğimize hoş geldiniz. Avalanche ağının yerel kripto para birimi olan AVAX Coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları neler, gelecekte hangi noktada olabilir sorularına bu yazımızda yanıt arayacağız. 

  Avalanche (AVAX) Coin Nedir?

  Avalanche (AVAX) Coin, aslen Türk olan Emin Gün Sirer liderliğinde, Ava Labs tarafından geliştirilen bir kripto para birimidir. 2020 senesinin Eylül ayında piyasa çıkarılmıştır. AVAX Coin, blok zincirler üzerinden değil tek bir alt ağ üzerinden çalışan bir altcoindir. 

  Kendine özgü 4 aşamalı konsensüs üzerinden işleme giren AVAX Coin güvenilirliği yüksek kripto para birimidir. AVAX Coin, kripto para borsalarından gelebilecek saldırılara karşı kendi kendini minimum %51 oranında koruyabilen bir altcoindir. Staking işlemlerinde de kullanılabilir. 

  Projenin Amacı ve White Paper

  AVAX Coin ve Avalanche platformu projesinin amacı, Slash-Sanowflake-Avalanche konsensüsünü yaratmaktır. Bu konsensüste ağdaki kararlar tek bir oylama üzerinden değil round’lar üzerin alınır. Her bir oylama periyodu ardından çıkan karar uygulanır. AVAX işlemlerinde de aynı yol ağda izlenir ve güvenlik koşulları yükseltilir. Bu açıdan hızlı işlem onayı ve düşük masraf avantajlarını sunmak amaçlanmıştır. Proje hakkında daha geniş bilgi için şurada yer alan https://whitepaper.io/coin/avalanche linke tıklayarak White paper’a ulaşabilirsiniz. 

  AVAX Yorum

  AVAX Coin hakkında yorumlara bakıldığında etkili staking kazancından söz edildiği görülür. Analistler ve yatırımcılar AVAX Coin ile alım-satım yaparken oluşabilecek zararları staking üzerinden dengelemenin mümkün olduğunu belirtiyorlar. Ağa bağlı şekilde AVAX Coin’i cüzdanlarında kilitleyen yatırımcılar, belirli vade sonunda iyi oranda bir kazanç elde ettiklerini ifade etmişler. 

  Avalanche Coin Geleceği Ne Olur?

  Analistlere göre AVAX Coin gelecekte önemli bir hacme sahip olacak bir altcoin olabilir. Ancak yakın gelecekte değer kaybı yaşayabilir. Zira yakın zamanda çok ciddi bir artış yaşamıştır. Analistler 2021 senesinin ilk periyodu kapanmadan AVAX Coin’in 15 dolar ile 20 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini açıkladılar. Bu kapsamda ilk yarıda sert bir düşüş oluşabileceğini ifade ettiler.

  AVAX Coin’in 2021 senesinin Ağustos ayı ardından yatırımcı dikkatini çekebileceğini ifade ettiler. Credible Crypto, The Signalyst analistleri AVAX Coin’in 2021 senesi ikinci yarısındaki bu dönemde 35.00 dolar ile 40.00 dolar bandı arasında olabileceğini açıklıyorlar. 

  AVAX Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Şu an itibari ile edinilen en güncel verilere bakıldığında 1 AVAX coin fiyatı %avalanche-2+try% TL. Döviz cinsinden ise %avalanche-2+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Avalanche fiyatı 24 saatte %avalanche-2+yuzde%.

  Her an piyasa volatilitense bağlı olarak AVAX Coin fiyatında değişim oluşabilir. Bu yüzden anlık fiyat takibi ardından alım-satım yapılmalıdır. 

  Avalanche (AVAX) Coin Nasıl Alınır?

  Avalanche (AVAX) Coin almak için izlenen adımlar:

  • 1. Adım: AVAX Coin, Binance, Huobi Global, KuCoin, Gate.io gibi nerdeyse tüm kripto para borsalarında işleme giriyor. İlk adımda seçilen bir borsaya giriş yapılması gerekir.
  • 2. Adım: Hemen ardından borsaya üyelik yapılmalı ve daha sonra KYC adımları tamamlanmalıdır. KYC doğruma için çeşitli kimlik bilgileri istenir.
  • 3. Adım: KYC adımları tamamlandıktan sonra borsadan “para yatır“ bölümüne giriş sağlanıp, hesap cüzdanına itibari para veya kripto para transferi gerçekleştirilir.
  • 4. Adım: Para transferi tamamlandığında, AVAX Coin paritesinin bulunduğu işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Alım işlem sayfasında uygun bir fiyattan veya o an görüntülenen fiyattan AVAX Coin alım emri tanımlanır.
  • 6. Adım: Satın alınan AVAX Coin miktarı hesaba ait olan sanal cüzdanda saklanabilir yada daha güvenli bir alanda saklamak amacıyla AVAX Coin bakiyesi donanım cüzdana transfer edilir.

  Bu listelenen adımları doğru izlediğinizde AVAX Coin satın alımını tamamlayabilirsiniz. 

  Avantajları Neler?

  AVAX Coin avantajları şöyledir:

  • Hızlı Emir Onayı: AVAX Coin ile transfer işlemi yapılırken hızlı bir şekilde sınır ötesindeki cüzdana gönderim yapılır. Alım-satım işlemlerinde ise emir onayı kısa bekleme süresi ardından alınır. Avantajlı yatırım pozisyonunu uzun süre beklemeye bağlı kaybetme riski düşer.
  • Pasif Gelir: AVAX Coin’i ağa bağlı cüzdanlarında saklayanlar ve kullanmayanlar, belirli vade sonunda el coin kazanırlar. Bu pasif gelirin oranı ise birçok altcoin’e göre daha yüksektir.
  • Düşük Masraf: AVAX Coin işlemlerinde ortaya çıkan işlem masrafları düşük tutarlıdır. 

  Dezavantajları Ne?

  AVAX Coin dezavantajları hakkında detaylar:

  • Madencilik Kazancı Olmaması: AVAX Coin madenciliği yapılamayan bir altcoindir. Aynı zamanda diğer pek çok altcoin gibi yeni kripto para geliştirmede kullanılan uygulamaları satın almak içinde kullanılamaz.
  • Ağa Bağımlılık: AVAX Coin kullanıcıları pasif gelir elde etmek istediklerinde veya hızlı işlemi deneyimlemek istediklerinde mutlaka Avalanche ağına bağlı cüzdan sahip olmalılardır. Ödüllendirme ve diğer tüm avantajlar ağ kullanıcılarına özeldir. 

  Sonuç: AVAX Gelecek vadeden Bir Projeye Benziyor!

  Avalanche projesi özellikle başta Emin Gün Sier’in ismi ile popülerleşen bir kripto projesidir. ETH, Tezos gibi bir çok blockchain projesinin kodlarına katkı sağlayan Emin Gün Siter AVAX projesini oldukça benimsemiş durumda. AVAX Coin 2021 senesi ikinci periyodunda analistlere göre değer kazanması beklenen bir altcoin. Avalanche ağının kullanıcıları için işlem hızı, pasif gelir elde etme şanslarını sunar. Bizde, güvenlik koşullarını yükselten AVAX Coin’in, gelecekte daha sık bir şekilde adından söz ettireceğini düşünüyoruz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle