Kripto Para

Dogecoin balinaları durgunlaştı; PUMP’lar durdu

  Kripto para piyasasında hızlı yükselişleri ile dikkatleri üzerine çeken altcoin projelerinden Dogecoin balinaları son dönemde hareketsizleşti. Zincir üst aktivitenin azalması, DOGE fiyatında ralli bekleyenleri tedirgin ediyor…

  Kripto para piyasasında günlük işlem hacminde rekorlar kıran Dogecoin (DOGE) kripto para birimi, son dönemde iyice durgunlaştı. Günlük işlem hacmine göre Bitcoin ve Ethereum gibi devleri bile geride bırakmayı başaran Dogecoin, zincir üstü verilere göre yeniden yavaşlamaya başladı.

  Dogecoin fiyatındaki yavaşlama, yükseliş beklentisi içinde olan altcoin yatırımcılarını da tedirgin etmeye başladı. Hatırlanacağı üzere bu yıl içinde Dogecoin fiyatının artmasında blockchain üzerinde gerçekleşen işlem miktarı da rekor seviyelere ulaşmıştı. Cüzdandan cüzdana aktarılan DOGE’lerin değeri 82 milyar dolar seviyesine kadar çıktı.

  DOGE Günlük İşlem Hacmi Azalıyor

  Dogecoin günlük işlem hacmindeki azalma, kripto para analistlerinin de dikkatinden kaçmadı. DOGE’de bu hareketlilik günlük 82 milyar dolarla rekor kırdığı dönemde bile Bitcoin’de 35 milyar dolar, Ethereum’da ise 12 milyar dolarda sınırlı kalmıştı. Dünyanın en iyi iki blockchain ağını geçmesi ile tüm dikkatleri bir anda üzerine çeken DOGE için görünüm tersine döndü.

  Özellikle kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü isimlerden Tesla CEO'su Elon Musk tarafından Dogecoin'e gösterilen ilgi de fiyatlara olumlu yansımıştı. Piyasada Dogecoin popülerliği hızla artarken sosyal medya desteğini arkasına almıştı. Ancak günlük işlem hacminde yeniden eski durgunluk yaşanmaya başladı. 

  DOGE Balinaları Durgunlaştı

  Kripto para piyasasında balinaların Dogecoin’e ilgi göstereceğine dair görüşlerin etkisi ile bir miktar hareketlilik görülse de yeterli olmadı. Ayın başlarında kaydedilen günlük hacim rekorundan yüzde 93 oranında bir düşüş yaşanması DOGE fiyatında yükseliş bekleyen yatırımcıları tedirgin etmeye yetti. 

  Zincir üstü verilere göre DOGE ortalama işlem değeri 1.16 milyon dolarken sadece 3 gün sonra 240 bin doların altına kadar geriledi. Dogecoin zincir aktivitesi, yıl içine dağıtılmış artışlarla gerçekleşse de her zaman dikkat çekici bir seviyedeydi. Dogecoin’in değerini yapay olarak yukarı taşıyan gelişmelerin etkisi ile kripto parada büyük hareketlilik görülmüştü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle