BTC düşerken altcoinler’de son durum ne?

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in düşüşü devam ediyor. Yaşanan sert düşüşü ile piyasa hakimiyeti inanılmaz gerileyen Bitcoin karşısında altcoinler ise şaşırtıcı bir duruş sergiliyor. Önceki rallilerde Bitcoin’den daha fazla değer kaybeden altcoinler, şimdi ise Bitcoin’in gerilemesine karşı dirençlerini koruyor.

  Son dönemlerde altcoin piyasasında inanılmaz bir yükseliş meydana geldi. Bitcoin yükselişinin yanı sıra altcoin rallisi de piyasanın dikkatini çekti. Yükselişleri ile lider kripto para biriminin hakimiyetini yakalayan altcoinler, Bitcoin’de yaşanan sert gerilemeye rağmen seviyelerinin korumaya çalışıyor. Önceki rallilerde Bitcoin gerilemesinden etkilenen ve birçok zaman Bitcoin’den daha fazla değer kaybeden altcoin piyasası bu sefer ralliye devam ediyor. Bitcoin’in düşmeye başladığı esnada yükselişini sürdüren Ethereum ise bu durumun kanıtı niteliğinde.

  Yatırımcılar Bitcoin düşüşünü altcoin yatırımları ile değerlendiriyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin gerileme yaşarken başta Ethereum olmak üzere altcoinlerin değer kazanması altcoin rallisinin devam ettiğini gösteriyor. Bitcoin aşağı yönlü hareket ederken altcoinler ise ters yönde ivme alıyor. Ethereum’un Bitcoin düşüşü ile eş zamanlı yükselmesi ile yatırımcıların altcoinlere yönelmeye başladığını gösterdi.

  New York Menkul Kıymet Borsası Başkanı Thomas Farley, konu ile ilgili açıklamasında DeFi sektörünün hacminin Coinbase borsası hacmine yaklaştığını açıkladı. DeFi borsalarındaki hacim yükselişi yatırımcıların Bitcoin düşüşü sırasında altcoinlere yöneldiğini gösterdi.

  Bitcoin’e rağmen ralliye devam eden altcoinler arasında yatırımcıların en çok yöneldiği altcoinler ise Chainlik, Band Protocol ve Ethereum oldu. Bitcoin gerilemesinden en az etkilenen altcoin Ethereum olurken, diğer altcoinler de düşüş eğilimi karşısında oldukça dirençli.

  Altcoinler düşüş eğilimine direnç gösteriyor

  Bitcoin gerilemesinden en az etkilenen altcoin Ethereum olmakla beraber hacim bakımından piyasa sıralamasında 12. sırada yer alan Chainlik de sağlam duruşunu korudu.  Band Protocol ise düşüş eğiliminin başlaması ile yüzde 7 oranında gerileme ile Bitcoin’den daha sağlam durduğunu gösterdi. Bitcoin gerilemesi karşısında dayanıklı duran altcoinlerden biri de Solona oldu. Sadece yüzde 1.7 oranında düşüş gösteren Solona, gösterdiği direnç ile piyasanın dikkatini çekti. Altcoinler Bitcoin karşısında sağlam duruşlarını koruyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle