Avalanche fiyatını yükselten Pangolin Exchange dikkat çekti

  Altcoin yatırımcılarının radarına takılan Avalanche (AVAX) fiyatını yükseltmeye devam ediyor. Kripto para birimi son 24 saatte %60 oranında değerlendi. AVAX yükselişinde etkili olan sebepler dikkat çekti…

  Avalanche (AVAX) fiyatı, son 1 hafta içinde %240 oranında değer kazanmasıyla kripto para yatırımcılarının radarına takıldı. Kripto para biriminde bu yükselişin ardından fiyat rekorları peş peşe kırıldı. AVAX fiyatında en güncel tüm zamanların en yüksek seviyesi rekoru, 55.55 dolar seviyesinde kırılarak kayıtlara geçti.

  Bu rekorun gelmesinin ardından kısa bir geri çekilme yaşayan kripto para birimi, daha sonra hedeflenen destek bölgesinin üzerinde kalmayı başardı. Son dönemde kripto para yatırımcılarının yüzünü güldüren Avalanche (AVAX) fiyatı güncel verilere göre 47 dolardan işlem görüyor. 

  Avalanche (AVAX) Fiyatını Yükselten Sebepler

  Kripto para sektöründe adından sık sık söz ettirmeyi başaran Avalanche, çok amaçlı bir blockchain sistemi olarak öne çıkıyor. Önümüzdeki günlerde de merkezi olmayan finansın geliştiriciler için bir odak noktası olması bekleniyor. Avalanche (AVAX) geliştiricileri, geçtiğimiz aylarda Avalanche için Uniswap tabanlı otomatik Pazar oluşturucu duyurusunu yapmasıyla kripto para basınında gündeme gelmişti.

  AVAX fiyatını yükselten bu duyuruda Pangolin merkeziyetsiz borsasının detayları dikkat çekti. Pangolin, Avalanche üzerinde çalışan, Uniswap ile aynı otomatikleştirilmiş pazar oluşturma (AMM) modelini kullanan merkezi olmayan bir borsadır (DEX). Pangolin üç kritik öneme sahip avantaj sunuyor: hızlı ve ucuz trade, topluluk- güdümlü geliştirme ve adil ve açık token dağıtımı.

  Pangolin’in İşlem Hızına Avantajları

  Pangolin’in sahip olduğu avantajların başında işlemlerin hızlı olması ve ucuz bir şekilde sonuçlandırılması öne çıkıyor. Ayrıca Pangolin, Avalanche üzerine inşa edildiği için hızlı ve düşük işlem ücretleri sayesinde kullanıcılar trade işlemlerini çok daha verimli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. 

  Pangolin borsasındaki işlemler, merkezi borsalar ile kıyaslandığında hız bakımından hiçbir eksik performans göstermiyor. Bunun yanı sıra teknik statükoya yapılan önemli performans yükseltmelerinin ötesinde, Pangolin topluluk odaklı olmasıyla da kullanıcılarına çok sayıda avantaj sağlıyor. Yerel yönetim token’ı PNG, topluluğun ürünün gelişimini tam olarak yürütmesinde etkili oluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle