BTC'de boğa tuzağı iddiası! SEC ile ilgili haberler yanlış!

  Kripto para piyasasındaki yükseliş yatırımcıları heyecanlandırırken Bitcoin (BTC) ile ilgili bir habere yalanlama geldi. Franklin Templeton tarafından yapılan spot BTC ETF başvurusunu SEC’in onayladığı haberi yalanlandı.

  Ekim ayında yukarı yönlü hareket etmesi beklenen BTC fiyatındaki pozitif görünüm yatırımcıları heyecanlandırdı. Gün içinde yüzde 5’e varan yükselişler gören BTC fiyatındaki artışın arkasında yer alan haberler dikkat çekti. Bu haberlerin arasında en önemlisi dev varlık yönetim şirketi Franklin Templeton’un yapmış olduğu spot BTC ETF başvurusuyla ilgiliydi.

  Kripto para basınında geniş yankı uyandıran haberler, BTC fiyatındaki yükselişi tetikledi. Dev varlık yöneticisi Franklin Templeton tarafından yapılan spot BTC ETF başvurusunun onaylandığı haberi piyasada büyük ses getirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu başvuruyu onayladığına yönelik haberlerin yanlış olduğu belirtildi.

  SEC Spot BTC ETF Başvurusunu Kabul Etti

  12 Eylül tarihinde SEC’e spot BTC ETF başvurusunda bulunan Franklin Templeton ile ilgili haberler gündemi sarstı. Yönetimi altında 1.5 trilyon dolarlık varlık bulunan şirketin başvurusuna SEC’in yeşil ışık yaktığı yönünde haberler gündeme geldi. Kripto para topluluğunda coşku yaratan bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

  Global çapta pek çok kripto para fenomeninin paylaştığı haberler sosyal medyada öne çıkan iddialardan biri oldu. Haberde Franklin Templeton’un yaptığı spot BTC ETF başvurusunun incelenmesi için kabul edildiği belirtiliyor. Ancak pek çok kaynak bunun SEC tarafından onaylandığı şeklinde yorumlaması piyasalarda karışıklığa yol açtı.

  BTC Yükselişi Boğa Tuzağı Mı?

  Kripto para topluluğu içinde hızla yayılan bu iddialarla ilgili açıklamalar Bloomberg ETF analisti James Seyffart’tan geldi. Finans dünyasının yakından tanıdığı isim, SEC’in spot BTC ETF başvurularıyla ilgili henüz olumlu bir açıklama yapmadığını hatırlattı.

  Uzmanlar, ilk karar tarihi 17 Kasım 2023 olan bu spot BTC ETF başvurusu hakkında erteleme kararı verilmesini bekliyor. BTC fiyatının ekim ayına hızlı bir giriş yapması, yatırımcılarda uzun süredir beklenen boğa rallisi coşkusu yarattı. Ancak basına servis edilen haberlerin gerçeği yansıtmaması BTC fiyatında yeniden bir düşüş yaşanabilir endişesini gündeme getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle