Kripto Para

Nem (XEM) yeni güncellemesi geliyor: Symbol (XYM) nedir?

  Son 30 gün içinde yüzde 255 oranında değer kazanan Nem (XEM) kripto para birimi, altcoin yatırımcısının dikkatinden kaçmadı. Yapılan açıklamada 15 Mart tarihinde Symbol güncellemesinin geleceği belirtildi…

  Kripto para dünyasında son dönemde adından sık sık söz ettirmeyi başaran Nem, işlem maliyetlerini düşürmek adına güncellemeler yapmaya devam ediyor.  Düşük işlem maliyetinin yanı sıra kullanım kolaylığı sağlamak için Nem tarafından Symbol güncellemesi getiriliyor. Bu güncelleme ile birlikte Nem NIS1, Symbol versiyonuna geçiş yapacak.

  En güncel veri akşına göre 1 XEM fiyatı %nem+try% TL. Döviz cinsinden ise %nem+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, NEM 24 saatte %nem+yuzde%.

  Yaklaşık 4 yıldır geliştirme süreci devam eden Symbol, kripto para sektöründe olmak isteyen işletmeler için güvenilir bir varlık değişim ağı olarak kullanılabilecek. Symbol ve Nem NIS1’in geliştiricilerinin aynı olması da platforma duyulan güvenin ve beklentilerin artmasını sağlıyor.

  Symbol Güncellemesinin Özellikleri

  Kripto para sektöründe merakla beklenen Symbol güncellemesi ile Nem Group, Nem Ventures ve Nem Trading ile birlikte Nem ağının temel teknolojilerinden olacak. Symbol, kullanıcıların yaptığı hatalara ve siber saldırılara karşı daha güvenli bir ağ olmayı hedefliyor. Symbol API’ları blockchain ağları arasında entegre edilebilecek.

  Hybrit blockchain teknolojisini benimseyen Symbol ağı, diğer ağlarla bu sayede kolay iletişim kurma imkanı sunacak. Symbol ağı katmanlı bir mimariye sahip olduğu için kullanıcılarına işlem sürelerini kısaltarak verimlilik ve hız sunuyor. Hızlanan işlemler ile birlikte maliyetlerin düşmesi de platformun hedeflerinden biri olarak öne çıkıyor. 

  Symbol (XYM) Token İnceleme

  Kullanıcıların platform üzerinde geliştirilen uygulamaları günlük olarak kullanabilmesi planlanıyor. Bu sayede API’lar avantajı ile geliştiriciler pratik bir şekilde istedikleri uygulamaları geliştirebilecek. Halihazırda blockchain teknolojisinde Symbol ağını kullanan popüler işletme ve projeler arasında Ample, Mobi, Cyclebit gibi teknoloji şirketleri yer alıyor.

  Symbol platformunda yerel token olan XYM kullanılacak. XYM sayesinde ağdaki işlem ücretleri ödenebilecek. Ayrıca Symbol ağında node çalıştıran kullanıcılar da ödül olarak XYM kazanabilecek. Yapılan açıklamada Symbol lansmanı için snapshot tarihi 12 Mart, lansman tarih ise 15 Mart olarak belirlendi. XYM token listeyeceğini açıklayan kripto para borsaları arasında şunlar bulunuyor: Poloniex, Gate.io, Bitrue, New Capital, Bitpanda, Latoken, Foblgate, Aex, BtcNext.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle