Arweave (AR) 24 saatte iki kat yükselmesi ile dikkat çekti

  NFT tokenlarını depolamak için kullanılabileceği açıklanan Arweave (AR), özellikle altcoin yatırımcılarının radarına takıldı. Son 24 saatte fiyatını ikiye katlamayı başaran kripto para yakından takip ediliyor…

  SPoRA hard fork’u ile güncellenecek olan Arweave (AR), değerini katlayarak yükselmeye devam ediyor. Altcoin yatırımcılarının radarına takılan Arweave (AR), aylık bazda yüzde 65 oranında değer kazanması ile yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Kripto para haftalık grafikte ise yüzde 26 oranındaki yükselişi ile fiyatını arttırmayı sürdürüyor. 

  Arweave (AR) Fiyatı Yükselmeye Devam Ediyor

  Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başaran Arweave (AR) fiyatı 1 Arweave %arweave+try% TL. Amerikan Doları cinsinden güncel AR fiyatı 1 Arweave %arweave+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son 24 saatte AR fiyatı %arweave+yuzde%.

  Üstelik bu yükseliş ivmesinin genellikle altcoin piyasasında yaşanan düzeltme sürecinde ortaya çıkması kripto paraya duyulan ilgiyi de arttırdı. Toplamda 443 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olan Arweave (AR) token, gün içinde 52 milyon dolarlık işlem hacmi görerek yeni bir rekor daha kırmayı başardı.

  Sürdürülebilir veriler hazırlayan Arweave, depolama hizmeti veren merkeziyetsiz bir protokol olarak tanımlanıyor. Kullanıcıların değerli bilgilerini, geçmiş verileri ya da uygulamaları kendi bünyesinde depolayan ağ, blockweave teknolojisi ile çalışmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Arweave ağında bulunan bütün blokları birbirine bağlıyor ve bu bloklar çeşitli verileri tutuyor.

  Arweave (AR) İnceleme 

  Kripto para madencileri bu ağdaki eski verileri Proof-of-Access (PoA) algoritması ile elde eder ve yeni bloklar oluşturur. Bu işlemde yeni bloklar karşılığında madencilere yerel kripto para birimleri ile ödeme yapılır. Eski verilerin madenciler tarafından dönüştürülmesi sayesinde enerji tasarrufu yapılır ve ağ verileri verimli bir şekilde depolanır.

  HTTP üzerine inşa edilmiş olan Arweave’deki permaweb adı verilen katman pdf dosyalarına, resimlere, videolara veya internet uygulamalarına erişmek için kullanılabilir. Arweave ağına veri yüklemek isteyen kullanıcıların AR token ile ödeme yapılabiliyor. Bunun yanı sıra madencilerin ağa katılmasını sağlamak için de AR token ile ödül veriliyor. AR tokenı listeleyen borsalar arasında; BigONE, Huobi, Bilaxy, MXC, Hotbit, Gate.io, BKEX ve Bittrex bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle