Kriptopara

Al Sat İçin En Kazançlı Altcoinler: En İyi 12

  Al Sat İçin En Kazançlı Altcoinler

  Öncelikle seri al sat işleminde kar elde edebilmek için kripto para borsasındaki dalgalı ve etkili fiyat değerine sahip altcoinleri bilmek gerekir. Ardından uzman analistlerin değer kazanımına yönelik tahminlerini göz ardı etmeden, anlık fiyat takibini yaparak al sat emirleri verilmelidir. Al satın püf noktalarını en iyi şekilde uygulamaya müsait, analistlerin seri al sata uygun bulduğu ETH, BHC, LTC, DOGE, ADA, FTM, UNI gibi altcoinler hakkında bilgileri bu yazımızda detaylı olarak sunacağız. 

  Ethereum (ETH)

  Ethereum (ETH), lider kripto para birimi Bitcoin ardından en popüler olan altcoindir. Küresel çapta kripto para piyasasında en çok işlem gören altcoinler arasındadır. Bu yüzden fiyatı piyasanın volatilitesinden net şekilde etkilenir. Akıllı kararlar verildiğinde ETH fiyat oynaklığını seri al-sat ile kar için bir araç olarak kullanmak mümkündür.

  Uzman analistler Etherum’un 2021 senesi içinde 2.000 dolar düzeyine çıkabileceğini belirtiyorlar. Bu durum ise ETH fiyat oynaklığı içinde her an rekor bir fiyatın oluşabilmesini gündeme taşıyor. 

  Diğer yandan ETH kripto para basınında adından çok ettiren bir kripto para birimidir. Onun için yapılan her yoruma göre ani fiyat değişimlerini piyasaya aktarabiliyor. Kripto para borsasında ETH için uygun fiyatın görüntülendiği anda ETH satın almak, gündeme göre değişen ETH fiyatlarını anlık takip ederek en avantajlı noktada satışa çıkmak kar sağlayabilir.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Bitcoin Cash (BCH)

  Bitcoin Cash analistler tarafından al-sat püf noktaları ile en iyi işlem yapılabilen altcoinler arasında görülüyor. BCH Coin, özellikle farklı kripto para borsalarının takibi üzerinden alım-satımla kar elde edilebilecek bir altcoindir. 

  Kripto para piyasasında her bir borsa farklı likidite düzeylerine sahiptir. Bu yüzden al-sat ile kar kazanmaya uygun kripto para birimlerinin fiyatları borsadan borsaya değişim gösteriyor. Bu değişimi en çok yansıtanların başında ise BCH Coin var.

  Analistler 2021 ve 2022’de BCH Coin’in farklı kripto para borsalarından takibinin yapılabileceğini ifade ettiler. Fiyatın daha düşük olduğu borsadan alım yapmak ve zaman kaybetmeden daha yüksek fiyat değerinin olduğu borsadan satış emrini girmek karı getirebilecek. Arbitraj olarak tanımlanan bu işlem listede yer alan her altcoin için uygulanabilir. Ancak bu uygulama ile en yüksek karı getirebilecek altcoin’in 2022’ye kadar BCH Coin olacağı öngörülüyor.

  En güncel verilere göre 1 BCH fiyatı %bitcoin-cash+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin-cash+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin Cash 24 saatte %bitcoin-cash+yuzde%.

  Litecoin (LTC)

  Litecoin oldukça popüler bir altcoin birimidir. Aynı zamanda Bitcoin fiyat artışlarından ve düşüşlerinden Ethereum ve LINK gibi o da net şekilde etkileniyor. Analistler buna bağlı olarak BTC’nin 2021’de yaşayacağı fiyat değişimlerinin LTC’yi de etkileteceğini açıkladılar. Analistler BTC için uygulanan al-sat taktiğinin aynısı üzerinden 2021 ikinci yarısında LTC ile kara geçebileceğini açıklıyorlar.

  Bunun için alım-satımda baskıya dayanıklı kalınması gerekiyor. LTC’nin düşüş trendinde yatırımcının daha fazla zarar uğrayacağını düşünerek satışa yönelmemesi ifade ediliyor. Bunun yerine stop loss emri verilerek, alım-satım işlemlerinin yapılması üzerinden kar elde edilebileceği vurgulanıyor. Analistlere göre 2021 ikinci yarısında düşecek fiyattan ilk alımı yapan ve düşüşte baskıya katlanan yatırımcılar, LTC’nin artışıyla satışta kar elde edebilecekler. 

  Kripto para borsalarında güncel 1 LTC fiyatı %litecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %litecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Litecoin 24 saatte %litecoin+yuzde%.

  Binance Coin (BNB)

  Binance BNB Coin, küresel anlamda işlem hacmi en geniş kripto para borsalarından Binance’nin geliştirdiği bir altcoindir. Aynı zamanda Binance borsasında işlem tabi oluyor. Bu durum onun diğer altcoin birimlerine göre daha etkili bir fiyat değerine sahip olmasını sağlıyor. Fiyatının dikkat çekmesi, altcoinler içinde gündemde adından sıklıkla söz edilmesi, alım-satım işlemlerini yoğun şekilde karşılamasını sağlıyor.

  Bir altcoin alım-satım işlem hacimleri bakımdan önce ise, bu onun her an fiyat düşmesine veya yükselişine sahne olabileceğini gösterir. Bu duruma bağlı olarak BNB Coin analistlerin seri alım-satım ile kar etmeye uygun buldukları bir kripto para birimidir. BNB Coin alımı gerçekleştirenler bu popüler altcoin’in her artabileceğini bilerek anlık fiyat takibi yapabilirler. Avantajlı bir değer üzerinden ise satışa gidilmelidir.

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 BNB fiyatı %binancecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %binancecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Binance Coin 24 saatte %binancecoin+yuzde%.

  Dogecoin (DOGE)

  Dogecoin ilk olarak bir espri yapmak amacıyla piyasa sürülen, ardından büyük ilgi gören bir altcoin oldu. DOGECoin analistler ve traderlar tarafından seri alım-satım ile kar sunabilecek altcoinler arasında görülüyor. Bunun sebebinin ise Elon Musk’un onunla yakından ilgilenmesi oldu.

  2021 senesinde DOGECoin analistlerin yorumlarında, kripto para medyasına ait gündemde, başarılı iş ortalıklarına yönelik haberlerde yer alıyor. Bu durum ise her bir gelişme ardından fiyatını değişimine sebep oluyor. DOGECoinin Elon Musk tarafından desteklemesi ile fiyatı artışa geçmişti. Ardından NBA takımları onunla ürün satmaya karar verdiğinde bir artış daha oldu. Hemen ardından BTC ATM’lerinde kullanılacağına yönelik gündem fiyatı tekrar tetikledi.

  Bu yaşanan gelişmelerin her biri arasında ise DogeCoin fiyatı bir miktar düşüşe geçiyor. Diğer bir ifade ile dalgalanma hakim oluyor. Analistler bu durum DOGE geliştikçe 2022 başına kadar devam edeceğini belirttiler Bu yüzden DOGE’yi gündemin sakin olduğu bir anda yakalayarak almak ve artıştaki en ideal noktada satışa sunmak karı sağlayabilir.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  VeChain (VET)

  Analistlerin al-sat ile kar getireceğini düşündükleri başka bir altcoindir. VET Coin kayıpları ortadan kaldıran bir tipe sahiptir. Bu özellik oldukça ilginç çekici olmasının yanında yatırımı daha güvenli bir noktaya taşır. 

  VET Coin ve çipi iki yatırımcı arasındaki işlemde ilerlerken takip edebiliyorlar. Çip, VET Coin’in üretici ve alıcı arasındaki yolculuğunda ortaya çıkan tüm verileri deftere kaydedilir. Bu durum sahteciliği ve hırsızlığı minimuma indiriyor.

  İşte bu nitelik bir anda 2021 yılında kripto para yatırımını en yakın konumdan takip ederek yapmak isteyen kurumsal şirketlerin dikkatini çekti. Analistler VETChain Coin’in sadece bu özelliğini görmek ve deneyimlemek için bile kurumsal şirketler tarafından alındığını belirtiyorlar. 

  VET Coin için yapılan seri alım ve satımlar ise onun bir gün içinde pek çok farklı fiyat değerini yansıtmasını sağlıyor. VET Coin alımı yapmak ve kurumsal şirketlerin alım talepleri ile artan fiyat değerini bir avantaja dönüştürerek satışa gitmek karı getirebilir.

  Anlık olarak alınan bilgiler ışığında 1 VET fiyatı %vechain+try% TL. Döviz cinsinden ise %vechain+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Vechain fiyatı 24 saatte %vechain+yuzde%.

  Cardano (ADA) Coin

  Cardano kripto para sahnesinde teknoloji takipçisi altcoin olarak tanınıyor. Onun hızına yetişmek mümkün olmuyor. Her bir yeniliğinde ise fiyat değişimi grafiklere yansıyor. Bunu bir avantaja dönüştürerek ADA Coin gündeminin en sakin olduğu noktada alım yapmak ve analistlerin çokça kullandığı “ADA Coin mutaka bir yenilik ile yine ortaya çıkacaktır.“ sözünü değerlendirerek fiyat artışında satışa gitmek karı getirebilir.

  Analistler ADA Coin’in alım satımda düşük işlem ücreti ödeme, akıllı sözleşmeler ile çalışma ve şeffaflık avantajlarını sunduğunu belirtiyorlar. Bu üç avantaj var oldukça ADA Coin’in her daim seri alım-satım ile kar getirebilecek bir altcoin olacağı ifade ediliyor.

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Uniswap (UNI) Coin

  Analistler UNI Coin’in 2021 yılı sonunda 42 dolar seviyesine gelebileceği açıkladılar. Kripto para piyasanın dikkat çeken analistleri 2022 yılı ortasında ise UNI Coin’in 100 dolar olabileceğini gündeme getirdiler. Bu yorumlar uzun vadede kar elde etmek isteyen yatırımcıları Uniswap alımına teşvik ediyor. Analistler bunun başka bir etkiye daha neden olacağını açıklıyorlar. Uzun vadede kar için yapılan alımlar kısa vadede fiyatı etkilemeyecek mi?

  Analistler bu soruya UNI Coin’in alım talepleri ile fiyatını dalgalandıracağını ifade ederek cevap veriyorlar. Sene içinde ve 2022 başında UNU Coin’in al-sat ile kar elde etmek isteyenlerin yakın takibinde olması gerektiği söyleniyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 UNI fiyatı %Uniswap+try% TL olarak borsalarda alıcı bulmaktadır.

  Tezos (XTZ) Coin

  Tezos (XTZ) Coin, uzman kripto para analistlerinin genç kitle desteği ile fiyat yükselişine gitmesini bekledikleri bir altcoin birimidir. Bilgisayar oyunları, çeşitli uygulamalar, oyun içi elmaslar ve altınlar, dijital karakter giysileri XTZ ile satın alınabiliyor. Analistler tam da bu noktada oyun içinde kripto para birimi ile tanışan genç kitlenin yeni gözdesinin Tezos Coin olduğunu belirttiler.

  Oyuncuların oyun içinde kendilerini ve karakterlerini geliştirmek için yapacakları her bir XTZ Coin harcamasının ve gereken yeni alımların, XTZ Coin fiyatını 2021’de etkileyeceğini söylüyorlar. Bu yüzden anlık değişimleri seri olacak Tezos Coin’in 2021 senesi ikinci yarısında alım-satım ile kar elde etmeye uygun olacağı belirtiliyor. 

  Şu anda 1 XTZ fiyatı %tezos+try% TL olarak borsalarda alıcı bulmaktadır.

  BAKE Coin

  BAKE Coin Nicholas Merten, Morgan Stanley, Arthur Breitman gibi analistlerin yakın takibine girmeyi başaran altcoindir. Bu analistler BAKE Coin’i 5 yılda 100x değer kazanacak altcoinler listesinde gündeme getirdiler. Bu durum gözlerin ona çevrilmesine neden oldu.

  Analistler BAKE Coin’in 2021 senesi içinde dalgalı fiyatları ortaya çıkaracağını ve ikinci yarıda ise bir rekora imza atacağını açıkladılar. 2021 ikinci yarısına girmeden hemen önce 4 dolarlık fiyattan alım yapılabileceği ve giriş ile birlikte 7,5 dolarlık rakamdan satış ile kara geçilebileceği açıklandı. Bu analiz tahmini kapsamında al-sat ile kazanç sunabilecek altcoinler arasına BAKE Coin de dahil oluyor.

  Hali hazırda güncel olarak 1 BAKE fiyatı %bakerytoken+try% TL. Döviz cinsinden ise %bakerytoken+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bakery Token fiyatı 24 saatte %bakerytoken+yuzde%.

  Fantom (FTM)

  Fantom gelecek vadeden altcoinler arasında görülüyor. Analistler ilk adımda onun için orta ve uzun vadede kar getirisi sunacağı yönünde bir açıklama yapmışlardı. Ancak XRP’nin borsalardan çıkması ve DOT’a alternatif aranması ardından yatırımcının gündemine FTM Coin geçti. 

  Analistler Fantom Coin’in 5 yıl içinde 100X değer kazanacağını ve XRP işlemlerini artık yapamayan yatırımcıların 2021’de FTM Coin alımına yöneleceklerini açıkladılar. Bu durumla ortaya çıkacak fiyat oynaklığından yararlanılarak, Fantom Coin için 2021 senesinin ikinci yarısında ve 2022 yılında yapılan seri al-sat işlemiyle kar elde edilebileceği ifade ediliyor. 

  Anlık olarak 1 FTM fiyatı %fantom+try% TL. Döviz cinsinden ise %fantom+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Fantom fiyatı 24 saatte %fantom+yuzde%.

  Vidt Datalink (VIDT)

  VIDT Coin, şirketlere Blockchain tabanlı sertifikasyonları alma imkanı sunuyor. Aynı zamanda onlar için güvenli bir yatırım varlığı imajını çiziyor. Analistler bu az bilinen altcoin’in 2021 son çeyreğinde yüksek bir değer kazanımı yaşayacağını ifade ettiler. 

  Öncesinde ise ona ısınmaya çalışan ve portföylerine yeni coin eklemek isteyen şirketlerin alım-satım talepleri ile fiyatı dalgalandıracaklarını ifade ettiler. Bu kapsamda VIDT 2021 yılı içinde ve özellikle ikinci yarıda al-sat için anlık fiyat takibiyle verilecek emirler kapsamında kar elde edilebilecek altcoin olarak gösteriliyor. 

  Son alınan bilgilere göre 1 VIDT fiyatı %v-id-blockchain+try% TL. Döviz cinsinden ise %v-id-blockchain+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Vidt Datalink fiyatı 24 saatte %v-id-blockchain+yuzde%.

  Sonuç

  En çok kazanç sunabilecek alt-sat altcoinler listesinnin yanında teknolojik yanları ve kendilerine has özellikleri ile öne çıkan VIDT, VET, XTZ, ADA gibi seçeneklerde listeye girmeyi başarıyorlar. Tüm bu altcoinler ile al-sat işleminde kar elde etmek ise belirli püf noktaları kullanmaya bağlıdır. 

  Düşük fiyatlı borsadan alıp, yüksek fiyat veren borsada satma, fiyat düştüğünde paniğe kapılıp hemen satışa geçmeme gibi püf noktaların uygulanması gerekiyor. Anlık fiyat takibi yapılarak yakalanan en avantajlı satış fiyatı değişmeden hızlı bir emir girişi yapılması da beklenmedik bir kaybı önleyebilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle