IRISnet (IRIS) Coin Nedir? IRIS Nasıl ve Nereden Alınır?

  IRIS Coin, resmi olarak 1 Mart 2019 tarihinde başlatılan bir hizmet protokolü olarak faaliyet gösteren IRISnet platformunun yerel kripto para birimidir. Proje, orta ve küçük ölçekli işletmelere Blockchain tabanlı açık ağ sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu yazımızda, IRISnet (IRIS) Coin “Nedir, nasıl alınır, projenin avantajları ve dezavantajları nelerdir?” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

  IRISnet (IRIS) Coin Nedir?

  IRISnet (IRIS) Coin, IRISnet protokolünün kripto para birimidir. Protokol, 1 Mart 2019’da bir hizmet protokolü olarak başlatılmıştır. Proje, ismini Yunan mitolojisinde gökkuşağının kişileştirilmesi ve Tanrıların habercisi olan “Iris” karakterinden adını almıştır. IRISnet, iş dünyasına Blockchain teknolojisinin neler kazandırabileceğini gösteren bir alandır.

  IRISnet Whitepaper

  IRISnet projesinin en temel amacı, iş dünyasını Blockchain teknolojisi ile buluşturmaktır. Proje, bu kapsamda orta ve küçük ölçekli işletmeleri radarına almıştır. Proje, bu işletmelere açık ağların gücünü ulaştırmayı amaçlamaktadır. Proje, işletmelere serbest hizmet sağlayıcıları getirmek için, farklı kamu ve konsorsiyum blok zincirlerini kullanmayı hedeflemektedir. IRISnet Whitepaper’ı ve proje hakkındaki daha detaylı bilgileri https://irisnet.org adresini ziyaret ederek bulabilirsiniz.

  IRISnet (IRIS) Coin Yorumları

  IRISnet, odağına büyük işletmeler yerine orta ve küçük ölçekli işletmeleri almış olan bir projedir. Bu da projenin, hedef belirlediği bir alana yenilikçi hizmetler getirme amacında olduğunu işaret etmektedir. IRIS’in ana satış temelleri arasında hem on-chain hem de off-chain yeteneklerini birleştirme amacı bulunur. Ayrıca IRISnet, iş operasyonları için de akıllı cüzdan gibi uygulamalar da sunmaktadır. IRIS, ağdaki tüm işlemler için varsayılan ücret token’ıdır.

  Birçok analist, projenin geniş yelpazede çalışabilirliği yönünden, IRIS’in yatırım yapmaya uygun bir varlık olduğunu belirtmektedir. Ancak projenin yeni sayılabilecek bir proje olması göz önünde bulundurulmalıdır.

  IRIS Coin Geleceği Ne Olur?

  IRISnet projesinin geliştirici ekibinin arkasında, 2016 yılında kurulan Şangay merkezli teknoloji şirketi Bianjie AI’nın uzman teknoloji ekibi yer almaktadır. Ayrıca geliştirici ekip, Tendermint fikir birliği motorunun arkasındaki şirket olan Cosmos’un geliştiricileriyle de birlikte çalışmaktadır. Teknolojik olarak güçlü bir ekibi arkasına alan proje, yeni bir proje olmasına rağmen, yöneldiği alanla birlikte olumlu bir gelecek vaat etmektedir.

  IRISnet (IRIS) Coin Fiyatı

  Alınan en güncel verilere göre 1 IRIS fiyatı %iris-network+try% TL. Döviz cinsinden ise %iris-network+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, IRIS fiyatı 24 saatte %iris-network+yuzde%.

  Kripto para piyasası, son dönemlerde volatil yapısını bir kez daha ortaya koyunca, IRISnet Coin fiyatı da bu dalgalanmalarda piyasaya uyum sağlayarak dikkat çekmiştir. Ancak piyasadaki toparlanmalarda güçlü yükselişler elde ederek yatırımcısına önemli oranlarda kazançlar sağlamıştır. IRISnet Coin’in 1,4 milyar TL’lik piyasa hacmi, onu küçük ölçekli kripto varlıklar grubuna dahil etmektedir.

  IRIS Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: IRISnet (IRIS) Coin satın almak için, IRIS’i listeleyen Binance ya da Huobi borsalarının web sitelerine giriş yapın.
  • 2. Adım: Bu platformlarda adınıza bir hesap oluşturun.
  • 3. Adım: Size en uygun para transfer yöntemini belirleyin ve hesabınıza para aktarın.
  • 4. Adım: Bakiyenize uygun ve planladığınız miktarda “kripto para al” menüsünden “IRISnet (IRIS) Coin” seçerek alım emri verin.
  • 5. Adım: Platform hesabınızdaki IRIS coinleri bu platform üzerinde ya da soğuk cüzdanlarınızda tutabilirsiniz. TL ve ABD doları ile satın alınan IRIS, Tether (USDT) ve Bitcoin (BTC) paritelerinde de işleme alınabilir.

  Avantajları Neler?

  IRISnet (IRIS) Coin avantajları şunlardır:

  • PoS ağını güvence altına almak adına onaylayıcılar ve delegatörler tarafından kullanılan IRIS, bunun karşılığında ödül alırken kullanılabilir,
  • IRIS Coin kullanıcıları, yönetişim önerileri oluşturabilir, bu önerilere oy verebilir ve böylece zincir içi yönetişime dahil olabilir,
  • Projenin hizmet götürmek istediği alanın yelpazesi geniştir.

  Dezavantajları Neler?

  IRISnet (IRIS) Coin dezavantajları şunlardır:

  • Hizmet ve yenilik götürmek istediği alanın orta ve küçük ölçekli işletmeler olması, projenin işleyişini geciktirebilir,
  • IRIS, piyasadaki birçok kripto varlık gibi volatil bir yapıya sahiptir, riskli bir yatırım aracı olabilir.

  Sonuç

  IRISnet projesi, Blockchain teknolojisinin iş dünyasına neler getirebileceğini göstermek isteyen bir projedir. Orta ve küçük ölçekli işletme operasyonlarına çözümler getirmeyi amaçlamaktadır. Proje, açık ağların gücünü işletmelere sunmayı ve bunu yaparken de kamu ve konsorsiyum blok zincirlerini kullanmayı hedeflemektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle