Kripto Para

BTC’de son ayların en düşük haftalık kapanışı geldi

  Bitcoin son dönemde yatırımcısını tedirgin eden hareketler yaparken öne çıkan sonuçlar yatırımcılar için pek iç açıcı olmadı. Lider kripto para birimi BTC bu sefer de aralık ayından beri en düşük haftalık kapanışı yapmasıyla gündeme geldi…

  En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) son dönemdeki performansı ile yatırımcılarını tedirgin ediyor. Son veriler, Bitcoin’de Aralık 2020 tarihinden bu yana en düşük haftalık kapanışın kaydedildiğini gözler önüne serdi. Bu performans, lider kripto para biriminin fiyatında yükseliş beklentisi olan yatırımcıları korkutmaya devam ediyor.

  Geçtiğimiz hafta Bitstamp kripto para borsasında yüzde 7.65 oranında kayıp yaşayan BTC fiyatı, bu gerilemeyle 31.675 dolara kadar düştü. Bu performans BTC verilerinde 14 Haziran ile 21 Haziran tarihleri arasında yüzde 9.05 oranında değer kaybeden varlıktan sonra en sert haftalık düşüş olarak kayıtlara geçti.

  BTC’de 30 Bin Dolar Desteği Zayıfladı

  Kripto para piyasası hakkında nokta atışı açıklamalar ve tespitler yapan Guggenheim’dan Scott Minerd’in yakın zamanda yaptığı açıklama dikkat çekti. Ünlü yatırımcı, kripto para yatırımcılarını uyarmış ve 30 bin dolarlık desteğin giderek daha kırılgan göründüğünü söylemişti

  Kripto para analitik firması CryptoQuant tarafından sağlanan veriler, piyasadaki hareketliliği ve BTC üzerindeki satış baskısının arttığını gözler önüne serdi. Sektörün en popüler kripto para borsalarına gönderilen BTC miktarı, son dönemde 5 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. ABD merkezli Coinbase borsası, son haftalarda en fazla BTC taşınan kripto para borsası oldu. 

  Aralık 2020’den Beri En Düşük Seviye

  BTC borsalarına aktarılan rekor seviyedeki Bitcoin’ler, piyasa üzerinde çok ciddi bir satış baskısı yaratıyor. Uzun bir süredir 30 bin dolar civarından kurtulamayan BTC için kritik bir dönem yaşanıyor. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son verileriyle de ne kadar kötü performans gösterdiğini kanıtladı. Aralık 2020 tarihinden bu yana Bitcoin’de görülen en düşük haftalık kapanış geçtiğimiz gün gerçekleşmiş oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle