Kripto Para

BTC’de en yüksek net kâr-zarar rekoru kırıldı!

  Bitcoin fiyatındaki en büyük net kâr-zarar seviyesi görüldü. Kripto para yatırımcılarının merak ettiği bu sonucu Moskovski Capital Baş Yatırım Sorumlusu ve Bitcoin analisti Lex Moskovski yorumladı…

  Kripto para piyasasında şimdiye kadarki genç Bitcoin (BTC) kullanıcıları için en acı verici satışın ayrıntıları ortaya çıktı. Lider kripto para biriminde en yüksek net kâr-zarar rekoru kırıldı. Moskovski Capital Baş Yatırım Sorumlusu ve Bitcoin analisti Lex Moskovski, bu durumu “kanlı rekor” şeklinde yorumladı.

  Deneyimli analist Lex Moskovski, Glassnode veri analiz firmasının sunduğu raporu değerlendirdi. Blockchain analitik firmasının sonuçlarına göre elleri zayıf olan Bitcoin sahipleri, şimdiye kadar piyasada yaşanan en acılı satışlardan geçiyor. Bitcoin adreslerinin toplu kazanç ve zarar oranlarını gösteren Glassnode verilerine göre Net Gerçekleşen Kâr/Zarar oranı, tarihin en düşük seviyelerini geriledi.

  BTC Piyasasında 3.5 Milyar Dolarlık Kayıp

  Kripto para piyasasında geçtiğimiz cuma gününde çok ciddi bir gerileme yaşanmış ve Bitcoin başta olmak üzere kriptoda büyük satışlar görülmüştü. Kara Perşembe’ye göre çok daha dramatik bir tablo çizen 3.5 milyar dolarlık benzersiz net kayıp, veri analistlerinin de dikkatinden kaçmadı. 

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı analistler Willy Woo ve Charles Edwards da dahil olmak üzere Moskovski’nin bazı takipçileri, bu verileri yorumladı. Bu düşüşün gerçekleşme sebebi tecrübeli analistlere göre Bitcoin piyasa kapitalizasyonunda yaşanan artıştan kaynaklandı. 

  Bitcoin Yükselişi İçin Her Şey Hazır

  Temel analizde, Bitcoin üzerinde oluşan satış baskısının kısa vadeli BTC yatırımcı grubundan geldiği belirtildi. Moskovski Capital Baş Yatırım Sorumlusu Lex Moskovski, BTC analisti William Clemente tarafından yapılan değerlendirmelere katıldığını söyledi. Deneyimli analist, son paylaşımında önemli detaylar paylaşmıştı.

  Analist William Clemente, yeni başlayanlar tarafından gerçekleştirilen panik satışlarının ortasında uzun vadeli yatırımcıların agresif bir şekilde Bitcoin satın aldığını vurguladı. Popüler analist, bu gelişmeler sonucunda kripto para balinalarının BTC rallisinin yükselmesi için zemin hazırladığı yorumunu yaptı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle