Elon Musk “Bitcoin testi geçti”

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında kripto para piyasalarının kilit isimlerinden biri haline geldi. Musk, Bitcoin’e ve Dogecoin’e sevgi ve desteği ile anılıyor. Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Elon Musk Bitcoin’in “testi geçtiğini” söyledi.

  Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in CEO’su Elon Musk, 2021 yılında “dünyanın en zengin insanı” unvanını kazandı. Daha sonrasında bu unvanı geri kaptırmasına rağmen Musk, hala dünyanın en popüler insanları arasında yer alıyor. Musk’ın bu popülaritesini ise 2021 yılında kripto para birimleri ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar ve bu alandaki adımları destekliyor.

  Elon Musk, kısa süre önce CEO’su olduğu Tesla şirketinin yapmış olduğu Bitcoin (BTC) satışlarına ilişkin konuştu ve önemli bir detayı işaret etti. Tesla’nın, satın aldığı Bitcoin’lerin %10’unu satması, piyasalarda bir tartışma başlatmıştı. Musk ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bu satışın şirket rezerv satışı olduğunu ve nakit likiditesi sağlanması adına yapıldığını ifade etmişti. Ancak Elon Musk, kişisel olarak kendisinin bir tane bile Bitcoin satmadığını duyurmuştu.

  “Tesla Bitcoin’i Stres Testine Soktu”

  Tesla bilançolarının açıklanması ve Elon Musk’ın açıklamalarının üstüne, Documenting Bitcoin’in Twitter hesabından Elon Musk’a bir soru yöneltildi. Musk’a yöneltilen soru ile birlikte piyasadaki tartışmalar da farklı bir boyut kazanmış oldu.

  Twitter’da Documenting Bitcoin, “Tesla’nın aslında Bitcoin’i stres testine soktuğunu” vurguladı. Daha sonra hesapta bu paylaşıma Elon Musk etiketlendi ve Musk’a, Bitcoin’in testi geçip geçmediği soruldu. Elon Musk da bu soruya kısa ve net şekilde “Evet” yanıtını verdi.

  BTC Testi Geçti, Tesla Bir Daha BTC Satmayabilir

  Tesla şirketi Şubat ayında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı. Daha sonrasında şirket, Model X ve Model S araç satışlarında Bitcoin ile ödeme alacağını açıkladı. Ardından ise şirketin 2021’in ilk 3 aylık sürecinde BTC’lerinin %10’unu sattığı ortaya çıktı.

  Tesla nakit rezerv tutmak yerine, nakit likidite ihtiyacında Bitcoin satışı yapabileceğini, yapmış olduğu bu satışla görmüş oldu. Bitcoin’in “testi geçmesinden” sonra, Tesla bir daha BTC satışı yapmayabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle