Kripto Para

BTC madencilik şirketinden “yeşil enerji kullanımı” açıklaması

  Bitcoin enerji tartışmalarının odak noktası olmaya devam ederken yeşil enerji kullanan en büyük madencilik şirketi kurucusu değerlendirme yaptı. Energy Pty kurucu ortağı Daniel Roberts, bu tartışmalardan Bitcoin’in galip geleceğini söyledi…

  Kripto para dünyasında Elon Musk’ın açıklamaları sonrası gündemden düşmeyen yeşil enerji kullanımı tartışmaları devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) madenciliği ile yakından ilgili olan bu tartışmalarda sektörün ünlü temsilcilerinden de yorumlar geldi. 

  Enerji kaynaklarının verimli kullanılmasına odaklanan madencilik şirketi Iris Energy Pty kurucu ortağı Daniel Roberts, bu konudaki röportajında olumlu konuştu. Sektörde yenilenebilir enerji kullanan en büyük Bitcoin madencisi konumunda olan Iris Energy Pty şirketinin yöneticisin yorumları merak ediliyordu. Roberts, çevresel tartışmaların sonucunda Bitcoin’in ölmeyeceğini ifade etti

  Bitcoin’deki Enerji Tüketiminin Artışı 

  Bloomberg kanalına röportaj veren Daniel Roberts, Bitcoin madenciliğinde yeşil enerji kullanımı hakkında şunları söyledi: “Enerjinin nerede kullanılması gerektiğine karar vermenin herhangi bir kişiye bağlı olduğunu düşünmüyorum. Bitcoin’in yapısı gereği kazandığı cazibe ve benimseme nedeniyle daha fazla enerji kullanıyor. Ağ kendisini ve insanların tasarruflarını güvence altına almak için bu enerji düzeyini komuta ediyor.”

  Son zamanlarda artan devasa likidite ile Bitcoin’deki enerji tüketimi artışını bağdaştıran Roberts, bu tartışmalar sonrasında Bitcoin’e olumsuz bir şey olmayacağını söyledi. Bu günleri çok önceden fark ettiklerini ve ona göre hareket ettiklerini söyleyen yönetici, Bitcoin madenciliğini yenilebilir enerji üzerine geliştirdiklerini kaydetti.

  “Bitcoin Bu Tartışmalardan Sağ Çıkar”

  Bitcoin madenciliğinde yenilenebilir enerji üzerine bir iş modeli geliştiren ve sektördeki en büyük şirket konumunda olan Iris Energy Pty kurucu ortağı Daniel Robert şunları söyledi: “Bitcoin konusunda gelen son haberler ve tartışmalar sürdürülebilirliğe odaklanmamız gerektiğini doğruluyor. Bu tartışmalar yıllar önce başlattığımız iş modelinin doğru model olduğunu göstermeye devam ediyor. Büyümemize yardımcı olacak sermaye ortaklarının ilgisini bu yöne çekmeyi umut ediyoruz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle