Dev bankadan 2024 ve 2025 BTC fiyat tahminleri geldi

  Kripto para piyasasında pozitif sinyaller takip edilirken, yükselişe geçen Bitcoin (BTC) ve altcoinlerde hareketlilik sürüyor. Finans dünyasının önde gelen analistleri, BTC’nin geleceği ile ilgili fiyat tahminlerinde bulundu.

  En büyük kripto para birimi Bitcoin, hafta ortasından bu yana yükseliş trendini koruyor. BTC fiyatının 47 bin dolar seviyesinin üzerine çıkması, boğaların yeniden güç kazandığını gözler önüne serdi. Son günlerde hızlı yükselen BTC, pek çok kripto para analistini şaşırtarak kısa vadeli hedef olan 50 bin dolar seviyesine yaklaştı.

  Kripto para topluluğunun önde gelen analistleri, BTC boğalarının güçlendiğini ve yükselişin devam edebileceğini belirten açıklamalarda bulundu. Bu süreçte, finans dünyasının popüler isimlerinden de BTC tahminleri gelmeye başladı. İngiltere merkezli küresel bankacılık devi Standard Chartered analistleri BTC’nin geleceğini yorumladı.

  Spot BTC ETF’lerindeki Hareketlilik Piyasayı Etkiledi

  Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık piyasa değerini aşması, büyük yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. Global kripto para piyasasının toplam değeri 1.87 trilyon doları geçti. Son 24 saatte yaklaşık yüzde 5 artan kripto para piyasasında artışın neredeyse yarısı BTC’nin yükselişinden geldi. Standard Chartered’ın kripto araştırmaları başkanı Geoff Kendrick bu gelişme hakkında konuştu.

  BTC rallisini ABD’deki spot BTC ETF’lerin popülerliğine bağlayan Kendrick, “GBTC satışlarının bu hafta ortalama günlük 59 milyon dolara düştüğünü, ancak diğer ETF’lere yönelik akışların güçlü bir şekilde ortalama günlük 244 milyon dolarla devam ettiğini gözlemledik. Bu değişim, BTC’nin yükselmesi için yeterli” açıklamasında bulundu.

  Uzmandan 2024 ve 2025 BTC Fiyat Tahminleri

  Standard Chartered analisti Geoff Kendrick, 2024 yılı içinde spot BTC ETF’lerine 50 ila 100 milyar dolarlık yatırım yapılacağını, bu süreçte de GBTC çıkışlarının tamamen sona ereceğini bekliyor. Ünlü analist, pozitif sinyallerin devam etmesi halinde BTC fiyatının 2024 sonunda 100 bin dolara, 2025’in sonunda ise 200 bin dolar seviyesine çıkacağını iddia etti. BTC’deki pozitif görünüm altcoin piyasasına da olumlu yansıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle