Kripto Para

Coinbase yetkilisi açıkladı: SEC davası bu yüzden önemli

  Coinbase’in Başkan Yardımcısı ve Baş Hukuk Müşaviri Paul Grewal, kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. Coinbase ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davayı yorumlayan Grewal kriptolar adına umut verici ifadeler kullandı.

  ABD’nin en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Coinbase ile SEC arasındaki dava süreci devam ediyor. Kripto para piyasasında belirsizlik yaşandığı bu dönemde yatırımcılar gözünü uzmanlardan gelen açıklamalara çevirdi. Kripto para piyasasının geleceğine dair dikkat çeken açıklamalar yapan son isim Coinbase’in Başkan Yardımcısı ve Baş Hukuk Müşaviri Paul Grewal oldu.

  Grewal, şu anda SEC ile devam eden iki davanın muhtemel sonuçları hakkında konuştu. Ünlü yönetici, her iki davada da borsa ve kripto sektörü adına iyimserlik içeren ifadeler kullandı. Grewal’a göre bu davalar sadece Coinbase için değil, tüm kripto sektörü üzerinde kalıcı bir pozitif etki yaratacak.

  "Coinbase Davası Kriptoya Karşı Bir Dava"

  Messari tarafından düzenlenen Mainnet konferansına katılan Coinbase’in Başkan Yardımcısı ve Baş Hukuk Müşaviri, önemli açıklamalar yaptı. Grewal, SEC davalarının olası sonuçları hakkında “Bunun da manzarayı şekillendirmemize ve hepimizin çaresizce ihtiyaç duyduğu berraklığı getirmemize yardımcı olacağını umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

  SEC’in kripto sektörü üzerindeki yetkisinin tartışmaya açıldığı bu davalarda olumlu sonuç bekleyen Grewal, yatırımcıları heyecanlandırdı. Davanın tüm dijital varlık ve kripto para ekosistemine yönelik yeni kapılar açacağını kaydeden Grewal “Coinbase’ye karşı dava, genel olarak dijital varlıklara ve kriptoya karşı bir davadır.” dedi.

  SEC Ekim Ayına Kadar Dilekçeye Yanıt Vermeli

  Grayscale ve Ripple gibi kripto sektörünü ilgilendiren davaların zaten olumlu sonuçlar doğurması Coinbase borsasının elini güçlendiriyor. Ancak SEC’in bu davalarda henüz son sözünü söylememesi piyasada ve sektörün geleceğinde belirsizlik yaratıyor. Coinbase’in dava dilekçesi, Ekim’in ilk haftasına kadar SEC tarafından gözden geçirilecek.

  SEC, Ripple lehine verilen karara itiraz etmesinin yanı sıra Grayscale’in ETF başvurularını yeniden gözden geçirmesini istedi. Haziran ayında SEC, ABD merkezli en büyük kripto para borsası olan Coinbase’e dava açmıştı. Bu davanın gerekçesi, platformun kayıtsız menkul kıymetleri alım satım işlemlerine açması oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle