Kripto Para

26 milyon XRP’yi cüzdana çekildi! Balinaların amacı ne?

  Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) öncülüğünde altcoinler de karışık sinyaller vermeye devam ediyor. Karışık sinyaller gelmeye devam ederken XRP balinalarının ise boş durmadığı ortaya çıktı. Whale Alert, Binance borsasından cüzdanlara aktarılan 18 milyon dolarlık XRP transferini açıkladı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 19 Mayıs tarihinde 30 bin dolara, 15 Haziran tarihinde 41 bin dolara ve 22 Haziran tarihinde 28 bin 800 dolara dokundu. 22 Haziran sonrası hafif toparlanmalar gösteren BTC ile birlikte altcoinler de volatil hareketler sergilemeye başladı. Piyasada kripto para birimleri genel tabloda karışık sinyaller vermeye devam ederken, XRP balinalarının ise harekete geçtiği ortaya çıktı.

  26 Milyon XRP Hareket Ettirildi

  Blok zinciri izleme ve kripto para analiz platformu Whale Alert, XRP balinalarının hareketliliklerini ortaya koydu. Whale Alert verilerine göre gizemli bir cüzdan, 24 Haziran Perşembe TSİ 20.00’da Binance borsasından 26 milyon coin’i farklı bir cüzdana transfer etti. Gizemli balinanın işlemleri Bithomp üzerinde kaydedildi.

  12 Haziran tarihinde 146 milyon dolarlık, 176 milyon adet XRP borsalardan cüzdanlara aktarılmıştı. Bu işlemden 2 hafta sonra, 26 milyon XRP Binance borsasından bir başka cüzdana aktarıldı. Bu da XRP balinalarının Mayıs ayındaki genel çöküşten sonra hareketsiz kalmadığını gösteriyor.

  Ripple Raporuna Göre XRP Birikimleri İlk Çeyrekte Arttı

  Son geri çekilmeler ve volatil hareketler ile birlikte piyasa değeri bakımından en büyük 7. kripto para konumunda bulunan XRP için balinalar satın alma işlemlerini sürdürüyor. Balinaların yaptığı satın alma işlemlerinin devam etmesi bir yana, son birkaç aylık süreçte XRP balina sayısında da artış yaşandığı görülüyor. Örneğin Ripple’ın 2021’deki Q1 Markets raporunda, yılın ilk çeyreğinde XRP birikiminin arttığı görüldü.

  Q1 Markets Raporundaki Açıklamalar

  Ripple raporunda da belirtildiği gibi XRP balinaları son dönemlerde harekete geçmiş gibi görünüyor. Söz konusu Q1 Markets raporunda, Ripple şu ifadelere yer verdi:

  “En az 10 milyon XRP bakiyesi olan cüzdanlar olarak tanımlanan ‘balina’ cüzdanların sayısı 308’den 319’a yükseldi. Benzer şekilde 1 milyon ile 10 milyon arasında XRP tutan cüzdan sayısı da 1.125’ten 1.196’ya yükseldi.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle