Inovasyon Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda Inovasyon Coin ve bu coinlerin özelliklerine değineceğiz. Binance kripto para borsasında yüksek volatiliteye sahip ve bu yüzden yüksek risk barındırabilen coinlerin yer aldığı kategoriye Inovasyon bölgesi (Inovasyon zone)  ve burada yer alan coinlere de Inovasyon Coin denir.

  Binance borsası, alım satım paneline bir özellik getirerek koinleri kategorilere ayırmış durumda. Bu kategorilerden yatırımcıların en çok dikketini çeken ise İnovasyon Alanı. İnnovation (İnovasyon) kategorisi yüksek riskli kriptoların yer aldığı bir alan. Burada yer alan coinlerde işlem yapmadan önce Binance'ta özel bir risk uyarı ekranı çıkmakta. Çıkan ekranda kullanıcılar yüksek riskten dolayı bilgilendiriliyor ve riskleri kabul ederek ticarete başlamaları isteniyor.

  Inovasyon Coin Nedir?

  Inovasyon coin, Kripto para borsasında Inovasyon alanı adı verilen bölgede daha yüksek riskli alım satım işlemleri için kullanılan kripto para birimleri topluluğudur. Inovasyon coinler, ALPHA, BAKE, BEL, BURGER, CAKE, BZRX, CREAM, FLM, NBS, SPARTA, SUN, SUSHI, XVS, SWRV, VIDT, WING tokenlarıdır. Bu token birimlerinin tümü kripto para borsasının Inovasyon alanında kısa vadede en yüksek kazançları elde etmek amacı ile alınıp satılırlar.

  Inovasyon coin, bir adet kripto para birimini ifade etmeyen, Binance kripto para borsasının Inovasyon alanında işlem gören token birimleridir. Kripto para borsası Binance ilk adımda 6 token’ı ardından eklediği yeni tokenları Inovasyon alanına taşımıştır. 

  Son eklenen tokenlar ile sayıları 17’ye çıkan Inovasyon coin birimleri, daha yüksek volatiliteyle alım satım yapma imkanı sunarlar. Yükselen dalgalanmalar alım-satım riski de eşit ölçüde yükseltse de bu deneyimli yatırımcılar için kısa vadede daha fazla kazanç elde etme avantajını sunar. Yeni ve yenilikçi, fiyat değerleri iyi tokenlar ile alım-satım yapılabilen bir alan Inovasyon bölümü ile sağlanıyor.

  Inovasyon Coin Fiyatı Kaç TL?

  Inovasyon coin fiyat değeri sabit ve bir tane değildir. Tam 12 adet farklı Inovasyon Coin için farklı fiyat değerleri olur. Şuna için ALPHA Coin değeri %ALPHA+usd% dolar olarak kripto para piyasasına yansır. BAKE Coin fiyat değeri ise %bakerytoken+usd% dolar olarak tabloya yansır. Bu fiyat değerleri her saniye kripto para piyasası dalgalanmalarına göre değişir. Diğer yandan Inovasyon Coin birimleri için Inovasyon alanında volatilite yüksektir.

  Inovasyon Coin Birimleri Nelerdir?

  Inovasyon Coin birimleri şu şekilde sıralanırlar:

  • ALPHA, BAKE, BEL, 
  • BURGER, CAKE, BZRX,
  • CREAM, FLM, NBS, SPARTA, 
  • SUN, SUSHI, XVS, SWRV, 
  • VIDT, WING,

  Bu token birimlerinin tümü Inovasyon Coin birimlerini meydana getirirler. Her biri kripto para piyasasında ayrı fiyat değerlerine sahiptir. Hepsi Binance’nin Inovasyon işlem alında yüksek volatiliteli işlemlerde kullanılırlar. 

  En Çok Tercih Edilen Inavasyon Coin Birimleri

  En çok tercih edilen İnovasyon coin birimlerinin başında ALPHA gelir. ALPHA Coin kaldıraçlı şekilde getiri toplayıcı bir model ile geliştirilmiştir. Bu kapsamda yüksel volatiliteli İnovasyon bölümünde yer alır. Yatırımcılarına kısa süre içinde kaldıraç desteği ve dalgalanma oranındaki yükseklik ile kazanç elde etme imkanı sunar. Kripto para borsasında işlem görürken sanal kripto para cüzdanında saklanabilir.

  ALPHA diğer yandan "stake etme" adı verilen modele de imkan tanır. ALPHA kripto para birimi alan ve bunu kripto para cüzdanında belirli bir vadede saklamayı seçen, kitleyen kişiler ek ALPHA kazancı sağlarlar. Hem uzun vadede hem de alım-satım ve takas ile kısa vadede kazanç elde edebilme imkanı sunan ALPHA, çok yönlülüğüne bağlı olarak kripto para yatırımcıları tarafından ilgi görür. 

  En çok tercih edilenler listesinin başında yer alan ALPHA, likidite havuzları sayesinden yapılan yatırımın 3 katı kadar kaldıraçlı kazanç elde etme imkanı sunar. Bu kapsamda ise 3 katı kaldıraç sunduğu pariteler, WETH/WBTC, WETH/USDT, WETH/USDC, WETH/DAI olarak bilinirler. Yatırımcılar Inovasyon Coin birimleri ile işlemde bu pariteleri tercih ederek kaldıraçlı işlem yapabilirler.

  Inovasyon Coin Birmlerinden BAKE Nedir?

  Inovasyon Coin birimleri arasında yer alan BAKE token, kripto para borsasında alım-satım, takas işlemlerine dahil olabilen kripto para birimidir. Yüksel volatilite olan Inovasyon alanında işlem görür. BakerySwap tarafından geliştirilmiştir. Bu merkezi olmayan otomatik market-yapıcı bir protokol olarak bilinir.

  Platformun yönetimi için gerek duyulan BAKE Coin yanı zamanda kripto para borsasında kullanılır. Bu coin kullanıcıların BakerySwap platformuna likidite sağlamaları için geliştirilmiş ve aynı anda kripto para piyasasına sunulmuştur. Her kripto para biriminde olduğu gibi özel anahtar kodlu kripto para cüzdanlarında saklanır. 

  Hali hazırda BAKE Coin sahibi olan kullanıcılar, BakerySwap protokolünde bu token2ı oy vermek için kullanırken, kar payı almak amacıyla da işlem yapabilirler. BAKE Coin ile yapılan işlemlerin tümünde %30 oranında işlem ücreti açığa çıkarken, bu miktarın %0.25’i likidite sağlayıcılarına yanı kullanıcılara dağıtılır. Bu kasamda madencilik işlemleri gündeme gelmeden yatırımcılar BAKE elde ederler.  Kripto Para piyasasındaki dağılımına bakıldığında BAKE token toplam arz miktarı, 453.949 BAKE olarak ifade edilir. 

  Inovasyon Coin Birimi BEL Nedir?

  Inavasyon Coin birimlerinden BEL, Bella Protocol ERC-20 tabanlı yerel token olarak bilinir. Bu protokol oldukça pratik bir şekilde kripto para bankacılığı için DeFİ ürünlerine ulaşılabilen bir protokoldür. Farming araçları, lending platformu, birikim hesabı ve özelleştirilmiş robotik danışmaların kullanımında BEL ile işlem yapılır. Basit şekilde Yield Farming yapmak isteyen kripto para birimi kullanıcıları BEL ile akıllı kontrat protokollerinden yararlanırlar. 

  BEL sahibi olan yatırımcılar geleneksel bankacılık sistemlerinden kredi kullanımı yapamayan başka yatırımcılara, BEL olarak borç verebilirler. Yield Farming adı verilen bu modelde arada akıl sözleşmeler ile güven sağlanır. ERC-20 protokolünün de desteği ile bu işlemler meydana gelir. BEL sahip olduğu bu yanı ve kripto para piyasasında kısa vadede yüksek getiri elde etmek için Inavosyon alanında alım-satım2a girme avantajı ile çok tercih edilir.

  Yatırımcılar için iki farklı yönde kullanım avantajı sunan BEL, düşük işlem ücretleri üzerinden dünyanın farklı bölgelerinde yer alan kripto para cüzdanlarına transfer edilir. 

  Inovasyon Coin Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

  Inıvasyon Coin ile alım-satım işlemleri yapılırken bu token birimlerinin diğer kripto para birimlerinin işlem gördüğü alandan daha yüksek volatiliteli bir bölgede işlem gördüğü bilinmelidir. Yatırımcılar özellikle kısa vadede ve orta vadede yüksek kar hedeflerini tutturmak için Inovasyon Coin birimlerini tercih etmelidirler. Diğer yandan bu token birimleri ile daha risksiz bir alım-satım için genel kripto para borsası alanında da alım-satım işlemleri yapılır.

  Inonasyon alanında alım-satım yapmadan önce tüm kullanıcılar İnovasyon alanı alım-satım sayfasının web sürümü ziyaret ederek, Binance kullanım koşullarını dikkatli şekilde okumalı ve ön uyarı kapsamındaki anketi doldurarak onay vermelidir. Bu işlem hesap açılışı ardından kripto para satın alam sekmesine geçiş yapmadan önce tamamlanır. Yüksek volatiliteli alanda yatırımı kabul edenler, tokenlar ile işleme başlarlar. Bu detaylara dikkat edilerek alım-satım işleminde doğru adımlar takip edilir. 

  Inovasyon Coin Nasıl Alınır?

  Inovasyon coin almak için öncelikle Binance üzerinden bir kripto para borsası hesap açılışının yapılması, ardından Inovasyon alanına ilişkin kullanım koşullarının onaylanması ve alım adımlarının gerçekleştirilmesi gerekir.

  Bunun için internet üzerinden Binance kripto para borsası platformuna giriş sağlanıp, ana sayfada yer alan "kayıt ol" sekmesine tıklanır. İşlem ile ekrana gelen tablo üzerine kimlik bilgileri ve e-posta bilgisi girişi ardından onay verilir. Oluşan bu hesabın yönlendirdiği ekran ise "para yatırma" sekmesine giriş yapılarak, hesabın sanal cüzdanına, kişisel banka hesabından TL veya dolar transferi yapılır. Açılan yeni ekrandan " Binance Inovasyon" sekmesine girilerek bura yer alan kullanım koşulları metni okunup, metne onay verilir. İşleme ile yönlendirilen ekrandan ise "kripto para satın alım" işlem sekmesine tıklanıp, sıralanan Inovasyon coin birimleri arasından tercih yapılarak alım emri onayı verilir. Alınan tokenlar sanal cüzdana yansır.

  Inovasyon Coin Nasıl Saklanır?

  Inovasyon Coin saklamak için 12 farklı token ile işlem yapılacak ise hepsinin yazılımı ile uyumlu olan bir kripto para cüzdanın kullanılması gerekir. Diğer yandan Inovasyon Coin ile yapılacak yatırımlarda anlık fiyat takiplerinin önemli olması ve seri şekilde alım-satım emirlerinin tanımlanması gerektiği dikkate alındığında sanal kripto para cüzdan tiplerinin tercihi önde yer alır. 

  Saklama avantajından yararlanmak için Binance ile hesap açılışı yapılırken oluşan sanal kripto para cüzdanı direk olarak kullanılabilir. Çünkü bu cüzdan 12 farklı token çeşidinin tümünü saklamaya imkan sunarken, ek olarak transfer işlemlerine de imkan tanır. Kişi kendi kripto para borsası hesabından seri şekilde cüzdanı içinde yer alan tokenları yönetebilir, aynı zamanda bakiyesini ve anlık fiyat değerlerini görüntüleyebilir.

  Ek olarak internet bağlantısız bir alanda tokenları saklamak isteyenler ise ERC-20 uyumlu donanım cüzdanları satın alarak, sanal cüzdanlarında yer alan tokenları bu cüzdana transfer ederler. Donanım cüzdan bir USB bellek gibi elde taşınabilir ve bilgisayara uzaktan bağlantı sağlayarak, Inovasyon Coin bakiyesini görüntülemeye imkan tanır. Özel ve genel anahtar kodlara ek olarak PIN kodu girişi ile tokenları korur. Şifresinin bir alanda yedeklenmesi gerekir. Şifre kaybında cüzdan içine ulaşım imkanı bulunmaz.

  Avantajları Neler?

  Inovasyon Coin avantajları açısından birden farklı yanı ile öne çıkar. İlk olarak tek bir kripto para birimine bağlı kalmadan kısa vadede yüksek kazanç elde etme imkanını gündeme getirir. Kullanıcılara Inovasyon alanında tam 12 farklı token arasından seçim yapma ve bunlar ile yüksek volatilitede işlem tanımlama imkanı sunulur. Diğer yandan deneyimli yatırımcılara akıllarında yer alan karları elde edebilme avantajı sunar. Bu işlemlerde kazanç açısından avantaj elde edilebilirken, işlem risklerinin yükseldiği de unutulmamalıdır.

  Inovasyon Coin birimlerinin sağladıkları diğer bir avantaj ise hepsi BTC’den çok daha sonra çıkmış tokenlar olarak, hızlı şekilde takasa girme avantajını sunarlar. Hız ve ölçeklendirilebilirlik düzeyleri eski kripto para birimlerine göre çok daha yüksektir. Takas işlemlerinde ve alım satımda saniyeler ardından sanal cüzdanlara yansırlar. 

  Diğer bir avantaj ise kendileri ile uyumlu olan kripto para cüzdanlarında özel anahtar kod altında saklanabilmeleridir. Güvenli bir şekilde saklamak için zaten Binance platformu tarafından sunulmuş olan ve hesap açılışında otomatik olarak oluşan sanal kripto para cüzdanı içinde de saklanabilirler. Hem masaüstü hem de sanal cüzdanlarda saklanan tokenlar, bu cüzdanlar ile dünyanın diğer ucundaki bir cüzdana saniyeler içinde iletilirler.

  Yani nesil tokenlar olarak da adlandırılan Inovasyon Coin birimleri, transfer ve takas işlemlerinde hem bankacılık sistemlerinin hem de BTC gibi ilk kripto para birimlerinin işlem ücretlerinden çok daha düşük işlem ücreti ile kullanılırlar. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle