Kriptopara

2022 Arweave (AR) Coin Geleceği, 3 Uzman Tahmini 

  Kripto piyasalarda yükseliş eğilimi ile dikkat çeken AR, köklü bir projeye dayanması ve gelecek vaat etmesiyle yeniden yatırımcıların ve uzmanların takip listelerinde yerini almıştır. 2022 yılının negatif etkisinden payını alan AR için analistlerin gelecek beklentileri yakından takip ediliyor. Arweave (AR) projesi hakkında merak edilenleri sizler için bir araya getirdik. Analistlerin tahminleri ve Arweave projesinin teknik detaylarına dair merak ettiklerinize yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

  Arweave (AR) Coin Geleceği 

  Arweave, 2017 – 2018 yılları arasında ortaya çıkmasının ardından üstüne koyarak proje geliştirmelerine devam etmiştir. Bu kapsamda gelecek dönem hedeflerini beklenenden çok daha hızlı bir şekilde ulaşmayı başarmıştır. Verilerin sonsuza kadar saklanasını amaçlayan bir merkezi olmayan depolama ağı olarak görev yapmaktadır. Gelecekte bu tür merkeziyetsiz depolama hizmetlerine oluşacak ihtiyaca bağlı olarak çok daha güçlü bir konuma gelmesi beklenmektedir. 

  Arweave (AR) 2022 yılı ve sonrası için yol haritasına göre faaliyetlerine devam etmektedir. Projenin gelecek yıllara ilişkin hedefleri ve beklentileri ise kısaca şunlardır: 

  • 2022, 2023, 2024 yılları dahil kısa vadeli siste geliştirmeleri devam edecektir.
  • Arweave ekibi tarafından blok örgü, erişi kanıtı, blog gölgeler dahil olmak üzere farklı birkaç temel teknoloji uygulamıştır. Bu kapsamda yeni teknoloji geliştirmelerine de açıktır. 
  • 10 yıllık perspektife merkeziyetsiz depolama hizmetlerinin çok daha yaygın bir hale gelmesini destekleyecek atılımlara imza atması beklenmektedir. 

  Arweave (AR) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi 

  Piyasalarda AR görünümü henüz istenen pozisyona gelmemiştir. Bir önceki dönem hareketine bakılarak 200 barlık emada ciddi oranda destek haline getirmiştir. Söz konusu emayı kaybetmesi ile olası seviyeleri test etme eğilimi gösterdiği aktarılıyor. Mevcut formasyonda risklerin de görülmesi yatırımcısı için negatif etki barındırmaktadır. Küresel piyasaların resesyon endişeleri ve merkez bankaları faiz kararlarının da 2022 yılına etkisi riskli kabul edilen kriptodan çıkışları hızlandırmaya devam ediyor. Bu tür makroekonomik etkiler de grafiğinde olumsuz görünümlerin oluşmasına neden olmaktadır. 

  Arweave (AR) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Arweave, blok örgü teknolojisi üzerine kurulu bir merkeziyetsiz veri depolama protokolüdür. Verilerin sonsuza kadar saklanabileceği ve kalıcı web’inde erişilebileceği, verilere kolay erişim sağlanabilir ikincil bir katman olan temel bir ağ üzerinde yer almaktadır. Kendini toplu olarak sahip olunan bir sabit disk olarak tanımlayan proje, sonsuz veri depolamasını sağlayan bir teknolojidir.

  Permaweb ise topluluk tarafından yönetilen uygulama ve platformlar içeren kalıcı bir merkeziyetsiz ağdır. Arweave’in blok örgüsü, blok örgüde barındırılan bir dizi veri, web sitesi ve uygulama olan Arweave kalıcı web’in temelini oluşturmaktadır. Arweave protokolü http protokolü üzerinde kurulduğu için permaweb’e Brave ya Google Chrome gibi yaygın web tarayıcılar üzerinden erişim sağlanabilmektedir. 

  Arweave (AR) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Arweave, ağ verilerini süresiz biçimde saklamaları karşılığında madencilere ödeme yapmak için yerel kripto para birimi olan AR’ı kullanmaktadır. Sonsuz verilerin depolanması için platform sunan ve merkeziyetsiz depolama için kullanılan bir platform olarak kullanılmaktadır. AR ayrıca kullanıcıların Arweave’in permaweb’indei web tarayıcıları aracılığıyla erişim sağlayacakları ağa veri eklemek için AR belirteçleri kullanmaları gerekecektir. Ödemler ve diğer işlemler için AR kullanılmaktadır. Ayrıca piyasalarda da yatırım amaçlı olarak AR kullanımı görülecektir. 

  Arweave (AR) Coin Fiyatı Kaç Dolar? 

  Güncel durumda 1 AR fiyatı %arweave+try% TL. Döviz cinsinden ise %arweave+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Arweave Coin 24 saatte %arweave+yuzde%. 

  Arweave (AR) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  AR fiyatından beklentiler 2022 yılına ait riskli ve belirsizliklerle dolu yapı nedeniyle negatiftir. Genel hatları ile proje uzun vadede umut vaat etse de kısa ve orta vadede beklentilerin altında bir görünüm çizmektedir. Uzmanların piyasa beklentileri diğer pek çok kripto varlıkta olduğu gibi risk faktörü yüksek olarak ölçülmektedir. Bu yönüyle 2022 yılı için beklentilerin altında kalabilir. Mevcut görünümde pozitif bir eğilim göstermesi için piyasaların genel bir iyileşme içine girmesi gerekecektir. 

  Arweave (AR) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Arweave, 2017 yılında Archain olarak kurulmuş ve techstars Berlin mentorluk programını tamamlayarak 2018 yılında Arweave olarak yeniden bir markalaşma yoluna gitmiştir. Kent Üniversitesi’de doktora adayı olan Sam Williams ve Willie Jones adlı iki önemli isim tarafından kurulan proje, teknik altyapısıyla da güven vermiştir. 

  Blockweave adlı blok zincir teknolojisinin değiştirilmiş sürümü üzerine inşa edilen Arweave ağı, Proof of Access (Erişim İspatı) konsensüsüne dayanmaktadır. PoW konsensüsünün farklı bir sürümü olarak teknik açıdan güven vermektedir. Her yeni blok söz konusu sistem ile sadece kendinden bir önceki blokla değil, önceki bloklar arasında da rastgele seçilen biriyle bağlantı kurmaktadır. Arweave madencilik protokolü RandomX, 2019 Ağustos ayında Trail of Bits, Kudelski Security, X41D – Sec ve QuarksLab olmak üzere dört önemli siber güvenlik firması tarafından yapılan denetlemelerden başarılı şekilde geçmiştir.

  Arweave (AR) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Arweave (AR) projesinin benzersiz olmasını sağlayan temel faktör, verileri sürdürülebilir ve kalıcı donanımlarla destekleyen, kullanıcıların ve geliştiricilerin verileri ilk defa sonsuza kadar gerçekten depolamalarına olanak sağlayan bir depolama türü olmasıdır. Benzersiz yapısı içinde ayrıca sahip olduğu teknoloji ve altyapı da dikkat çekmektedir. Arweave (AR) projesini benzersiz yapan başlıca özellikler kısaca şunlardır: 

  • Bireyler arasında zaman içinde yeni nesillere aktarılacak biçimde veri depolama ve paylaşımı için kolektif beceri sağlar. 
  • Arweave blok örgüsünde en önceki bloktur. 
  • Geri çağırma bloğu, protokol geçişinde rastgele seçilmiş bir bloktur. 

  Arweave (AR) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Arweave (AR) avantajları: 

  • Verileri kalıcı olarak sonsuza kadar saklar. 
  • Bilgi kalıcılığını sürdürülebilir kılar. 
  • Güçlü teknoloji, ekip, topluluk ve altyapıya sahiptir. 

  Arweave (AR) dezavantajları: 

  • AR, fiyat dalgalanmaları nedeniyle risklidir. 
  • Rakip projelere karşı güçsüz kalabilir. 

  Arweave (AR) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor? 

  Arweave (AR) listelenen borsalardan bazıları şunlardır: 

  • Binance 
  • Huobi Global 
  • KuCoin 
  • Gate.io 

  Arweave (AR) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Analistlerine gelecek hedeflerine yönelik AR tahminleri umut vaat etmektedir. Piyasa belirsizliklerinin de kaybolması ile AR fiyatında pozitif yönde etki ortaya çıkacaktır. AR hakkında 3 analistin beklentileri ise şöyle: 

  • Tech News Leader (TNL) analistleri 1 yıllık değişim için AR fiyatında 28,80 dolar hedefini belirmiştir. 5 yıl sonunda 97,35, 10 yıl sonunda ise beklenti 674,75 dolar olarak son derece iyimser kabul edilmektedir.
  • Wallet Investor analistleri 2022 – 2023 yılı için 1 yıllık değişimde riskli bir yatırım olarak görmektedir. Söz konusu dönem için tahmini değer kaybı ise 0,421 dolar olarak belirlenmiştir. Uzun vadede daha olumlu bir görünüm beklenmektedir. 
  • Price Prediction analistleri 2022 yılı için ortalama 18,80 dolar hedefini belirlemiştir. 2027 yılına dair 5 yıllık görünümde ise 120,57 dolar hedefi görülmektedir. 

  Sonuç 

  Arweave, merkeziyetsiz ve sınırsız depolama hizmetleri sunmasıyla gelecek vaat eden güçlü bir proje olarak değerlendirilmektedir. Genel hatlarıyla projenin öne çıkması için piyasalarda iyileşme beklenmektedir. Arweave (AR) her ne kadar umut vaat eden ve köklü projeler arasında yer alsa da kripto dünyasında dair beklentiler ve risk faktörü nedeniyle belirli birçok riske de sahiptir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle