Kripto Para

Devasa ETH balinaları bu 2 altcoini biriktiriyor!

  Kripto para piyasaları, yeni haftaya da Bitcoin (BTC) öncülüğünde düşüş eğiliminde girdi. Düşüş eğilimindeki Bitcoin’e paralel hareket eden Ethereum (ETH) da konsolide olmaya devam ediyor. Ancak ETH ekosistemindeki devasa balinalar, 2 altcoine yönelmeye devam ediyor.

  Kripto para piyasaları uzunca bir süredir düşüş ve yatay eğilimde seyrediyor. Bitcoin’in (BTC) Kasım ayı genelinde gösterdiği ve Aralık ayına da taşıdığı bu düşüş ve yatay eğilim, başta Ethereum (ETH) olmak üzere altcoin piyasasına da yansıyor. Düşüşler birçok yatırımcıyı endişelendirirken, birçok balina içinse alım fırsatı ortaya çıkarıyor. Kripto para piyasalarında düşüş eğilimi görülmeye devam ederken dev Ethereum balinalarının 2 altcoini biriktirmeye devam ettiği görülüyor.

  Listenin İlk Sırasında OKB Var

  Balina hareketlerini izleyen Whale Stats platformu, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda borsa dışı en büyük 1.000 Ethereum balinasının mevcut biriktirme alışkanlıklarını ortaya koydu. Whale Stats, sunduğu verilerde yatırımcılar arasında en yüksek ortalama USD değerine sahip token’lardan yola çıkarak, en zengin ETH balinalarının ilk 10 holdinginin bir listesini çıkardı. Whale Stats tarafından paylaşılan verilere göre dev balinalar ortalama 528 bin 173 dolar değerinde ellerinde OKB token tutuyor.

  OKB (OKB) token, OKEx Blockchain Foundation’un sunduğu bir kripto para birimidir. Ethereum tabanlı olan bu yardımcı program token’ı, OKEx borsasındaki yatırımcıların ücret ödemelerine, faizler elde etmesine ve yeni kripto varlık projelerine erişim sağlamasına imkan sunuyor.

  Balinaların Listesinde 2. Sırada BEST Yer Alıyor

  Whale Stats verilerinde ayrıca söz konusu yatırımcı grubun ortalama 461 bin 230 dolar değerinde ERC-20 token’ına sahip olmaları nedeni ile zengin ETH yatırımcılarının, Bitpanda Ecosystem Token (BEST) birikimi yaptıkları da görülüyor. BEST ise; hisse senetleri, değerli metal ve kripto yatırım platformu olan Bitpanda’nın yerel token’ıdır. BEST kullanıcıları Bitpanda platformundaki ödül sistemlerinden ve platformdaki indirimlerden yararlanabiliyor.

  Listede Yer Alan Diğer Token’lar

  Whale Stats verilerinde öte yandan balinaların en çok biriktirdiği bir diğer varlık olarak Shiba Inu (SHIB) dikkat çekiyor. SHIB’in ardından ise listede FTX borsasının kripto para birimi FTX Token, bir stablecoin olan Tether (USDT) ve oyuncu kontrolünde olan Blockchain oyun platformu Gala (GALA) token’ları yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle