Bitcoin fiyatında mart ayı yükseliş beklentisi

  Kripto para sektörünün ve piyasasının önde gelen analistleri, Bitcoin (BTC) fiyatının mart ayında nasıl bir performans göstereceğini değerlendirdi. Kripto para uzmanları BTC fiyatında bu ay temkinli davranmayı tercih ediyor…

  Bilindiği üzere geçen senenin bu zamanında zor bir dönemden geçen Bitcoin (BTC), 2021 yılı Mart ayına güzel bir başlangıç yaptı. Son 1 haftadır yüzde 26’nın üzerinde değer kaybı yaşayan BTC fiyatı yeniden harekete geçti ve hızla yükselmeye başladı. Kripto para uzmanları Bitcoin fiyatında yaşanan bu gelişmelerden hareketle mart ayı değerlendirmesi yaptı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd%  Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin hacmi 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Grafikleri yorumlayan kripto para analistleri BTC fiyatında mart ayında da 44 bin dolar desteğinin korunmaya çalışılacağını belirtti. Bazı analistler, daha fazla Bitcoin madencisinin satış yaptığını öne sürerek, bunun lider kripto para fiyatında son düşüşe neden olduğunu söyledi. Bitcoin madencilerinin satışlarının hız kazanması ile birlikte BTC fiyatında bir haftalık sürede yüzde 26’nın üzerinde düşüş gerçekleşti.

  Glassnode Verileri Bitcoin Fiyatını İşaret Etti

  Bu satışlar, kripto para piyasasında Bitcoin yatırımcılarına bir uyarı niteliği olarak tanımlandı. Uzun vadede Bitcoin fiyatının yükselişe geçebileceği konuşulurken, Glassnode veri analiz şirketinden yapılan paylaşımlar da kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Bitcoin Harcanan Çıktı Kar Oranı (Sopr) tam bir sıfırlama gördü ve kar almanın azalmış olabileceği ihtimalini gözler önüne serdi.

  Popüler kripto para analistleri, Bitcoin fiyatında uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin’lerini elde tutmaya çalışacaklarını söyledi. Decentrader kurucu ortağı Philip Swift bu konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında Sopr düşüşünün piyasanın gelecekteki sağlığı açısından çok önemli olduğunu vurguladı. 

  BTC Mart Ayında Düşer Mi?

  Birçok trader Bitcoin’in mart ayında hangi yöne gidebileceği konusunda temkinli davranmaya devam ediyor. Tarihsel açıdan bakıldığında Bitcoin yılın bu dönemlerinde güç kazanıp bunu devam ettirmekte her zaman zorlandı. Analistler geçen yılın mart ayında Bitcoin fiyatının yıl boyunca değerini katlamadan önce çok düşük seviyelere kadar gerilediğini hatırlattı. Kripto para uzmanları mart ayında fiyatların yükseleceğini mi yoksa düşeceğini mi kestirmekte epey zorluk yaşadıklarını söyledi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle