Kriptopara

5 Uzmandan Golem (GLM) Coin Geleceği 2022, 2023

  Eşler arası demokratik, merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bilgi işlem gücünün paylaşımını mümkün kılan teknolojisi ile Golem Network, son dönemin popüler projesi olmaya adaydır. Köklü geçmişi ve benzersiz özellikleri ile öne çıkan proje olan Golem'in yerel jetonu olan GLM Coin’e ilişkin uzman değerlendirmeleri ve fiyat tahminleri paylaşıldı.

  Golem (GLM) Coin Geleceği

  Yeni bir tür eşler arası bilgi işlem platformu misyonu ile öne çıkan Golem Network, piyasaya çıktığı tarihten bugüne uzmanların izleme listelerinde yer alır. Herhangi bir geliştirici, CGI uzmanı ya da kripto madencisi için cazip bir teknolojiye sahip olan Golem Network, uzmanlara göre potansiyel taşımaktadır. Uzmanlar, projeye yönelik yaptıkları değerlendirmelerde şu nedenlerden dolayı görüşlerini olumlu yönde beyan etmektedirler:

  • Yazılım geliştiricileri, kripto para madencileri, yüksek bilgi işlem gücü gerektiren proje geliştiricileri ve CGI uzmanları için Golem Network ihtiyaç duyulan çözümü sunar.
  • Sansüre dayanıklı ve demokratik yapısı ile blockchain’in doğasına uygundur.
  • Teknolojisi ile proje maliyetlerini düşürme kapasitesi taşır.
  • Büyük borsa listelenmelerine ek olarak her yeni borsa listelenmesi ile ani fiyat yükselişleri gösterebilir.
  • Eski ve köklü bir proje olması nedeniyle geniş bir yatırımcı kitlesince yakından izlenmektedir.

  GLM Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  GLM Coin’i inceleyen anonim teknik analistler, iyimser yorumları ile dikkat çekiyorlar. 21 Eylül 2021 tarihinde başlayan düşüş trendinin kırıldığını ifade eden anonim analistler, mevcut kırılımın onayı için geri sayımı çoktan başlattılar!

  Anonim teknik analistlere göre düşen trendin kırıldığına ilişkin teknik onayın gelmesi ile birlikte fiyatlar hızla 0,30 USDT seviyesine karşılık gelen ilk dirence ulaşabilir. Bu direncin aşılması halinde ise 0,40 – 0,46 USDT dirençleri gündeme gelmelidir. Olumsuz senaryoda ise 0,24 USDT seviyesini stop loss olarak izleyen anonim teknik analistler, düşüşün devamında 0,18 USDT seviyelerinin gündeme gelebileceğini ifade etmektedirler.

  Golem (GLM) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Golem, dijital kaynaklara erişimi demokratikleştiren küresel, açık kaynaklı, merkezsiz ve herkesin ulaşabileceği bir hesaplama ağıdır. 11 Kasım 2016 tarihinde GNT token adıyla piyasaya sürülen ve 19 Kasım 2020’de isim değiştiren GLM Coin, kendisini süper bilgisayar olarak tanımlayan Golem ağının yerel token’idir. GLM Coin, ağ kaynakları için ödeme yapılmasına ve kabulüne izin veren bir Ethereum token’idir.

  Golem, ağdaki her makinenin bilgi işlem gücünü birleştirerek dünya çapında merkezi olmayan bir süper bilgisayar konumuna erişir. Golem ağda bir araya getirdiği bilgi işlem gücünü, bu güce ihtiyaç duyan diğer kullanıcılara sunar. Karmaşık ve yüksek hesaplama gücü gerektiren işlemlerin yapılabilmesi için yüksek donanım ihtiyacı Golem ile ortadan kalkar. Ağda sağlayıcılar kullanmadıkları bilgi işlem gücünü kullanıma sunarken, istek sahipleri bu güçten yararlanmak için ödemeye hazır oldukları teklifi iletirler. GLM karşılığında yürütülen bu ticaret ile fazla bilgi işlem gücü ihtiyaç sahibine, GLM token cinsinden ödemeler ise sağlayıcılara olacak şekilde karşılıklı ticaret sonuçlanır.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  GLM token, Golem ağının yerel belirteci olarak işlev görür. ERC-20 standartlarında geliştirilen GLM token ile Golem Network’e erişim sağlanır. Ayrıca yedek bilgi işlem gücünün kiralanması için gereken ödemeler ve eşler arası işlemler de GLM token kullanılarak gerçekleştirilir.

  GLM Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 GLM fiyatı %golem+try% TL. Döviz cinsinden ise %golem+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Golem Coin fiyatı 24 saatte %golem+yuzde%.

  Golem Ne Olur, Beklentiler Ne?

  GLM Coin’e ilişkin kripto topluluğunun farklı kesimlerince aktarılan değerlendirmeler şu şekildedir:

  • Uzmanlara göre GLM Coin gelecek vaat etmektedir.
  • Anonim teknik analistlere göre GLM Coin’de trend yükselişe dönmek üzeredir.
  • Kripto analistlerine göre kısa ve uzun vade için GLM Coin iyi bir yatırım aracıdır.

  Golem Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  GLM token, ERC-20 standartlarında geliştirilmiştir. Ethereum ağınca projenin güvenliği sağlanır. Ayrıca birbiri ardına sıralanan çok sayıdaki kripto borsasında listelenme başarısı gösteren GLM Coin’in güvenilirlik yönünden bekleneni verdiğini söylemek mümkündür.

  Güçlü teknolojisi ile yüksek hesaplama gücüne ihtiyaç duyulan projelerin hayata geçirilmesine olanak tanıyan Golem projesinin potansiyel taşıdığı kabul edilebilir. Fakat GLM token özelinde bir yatırım kararı verilirken, sayılan artılar tek başına yeterli kabul edilmemelidir. Yatırımcılar başkalarından etkilenmeden kendi analizlerini yapmalı ve teknik analizle doğru alım, satım ve zarar kes seviyelerini belirleyerek yatırım riskini azaltmalıdırlar.

  GLM Coin’i Benzersiz Yapan Nedir?

  Kullanıcılarına kendi bilgisayarlarının hesaplama gücünü ihtiyaç duyan diğer kullanıcılara sunma imkanı veren Golem projesi, genelleştirilmiş dağıtılmış bilgi işlem için daha kapsamlı bir platforma olan ihtiyacı karşıladı. Kullanıcılarına sınırsız olanaklar için tasarlanmış olan Golem Network, daha iyi bir mimari ile farklılaşmayı başardı. Dünya çapında bilgisayar yoğun projelere yönelik geliştirilen ilk proxy içermeyen ve sansüre dayanıklı ortam olması amaçlanan projenin benzersiz yönlerine kısaca aşağıda değinilmektedir:

  • Golem Network ile kullanıcılar rahatlıkla bağlantı kurarak kullanmadıkları kaynakları paylaşma karşılığında ödeme alabilirler.
  • Demokratikleştirilmiş erişimi benzersiz bir eşler arası değişim ile birleştiren Golem, sayısız kullanım senaryosuna uygunluk kazanarak yazılım geliştiricilerinin yaratıcılıklarını özgürce kullanmalarını sağlar.
  • Golem platformunda istek sahibi ve sağlayıcı eğitimleri içeren Golem SDK’ları, Phyton, Rust API, JavaScript, VM (sanal makine), Software Guard Extension, WebAssembly, topluluğun seçtiği bağlantılar ve uygulama listeleri gibi çeşitli araçlar bulunur.
  • Açık kaynak olarak geliştirilen platform esneklik sağlar.
  • Sansür endişelerini ortadan kaldırarak sınırsız bir deneyim sunar.

  GLM Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Neler?

  Token isim değişiklik sürecinin oluşturduğu riskler ve kripto endüstrisinin genel yapısı, GLM Coin hanesine eksi yazarken projenin misyonu ve benzersiz teknolojisi, bu eksileri kapatmayı başarır. Yazılım geliştiricileri nezdinde güçlü özelliklere sahip olduğu kolaylıkla söylenebilen Golem Network’ü bir yatırımcı gözünden incelemek gerekirse, GLM token’in avantajları ve dezavantajları şu şekilde sıralanmalıdır:

  Avantajları

  • Bilgisayar kullanıcıları, boştaki işlem güçlerini paylaşarak GLM kazanabilirler.
  • Yoğun bilgisayar işlem gücü gerektiren projelerin gerçekleştirilmesine olanak tanır.
  • Yazılım geliştiricilerinin hayal güçlerini gerçeğe dönüştürmeleri önündeki engelleri, sansürleri ve işlem gücü ihtiyaçlarını ortadan kaldırır.
  • Yerel token GLM, büyük kripto para borsalarının hemen hemen tamamında listelenmektedir.

  Dezavantajları

  • GNT token’den GLM token’e geçiş sürecinde projenin teknolojisi ile ilgili bazı soru işaretleri güvenilirliği zedeler.
  • Mevcut işleyiş ve platform içi destek göz önüne alındığında, 1 milyar adetle sınırlanan maksimum GLM arzı enflasyonist bulunabilir.
  • Yüksek fiyat oynaklığı nedeniyle daha muhafazakar yatırımcılarca GLM token tercih edilmeme riski ile karşı karşıyadır.

  GLM Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  GLM Coin’in listelendiği kripto borsalarından bazıları aşağıda paylaşılmıştır:

  • Binance
  • Coinbase Exchange
  • Bitfinex
  • io
  • KuCoin
  • Huobi Global
  • Bithumb
  • Uniswap (V2)
  • OKX
  • Pionex

  GLM Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  GLM Coin’e ilişkin kripto analistlerince paylaşılan kısa ve uzun vadeli fiyat tahminleri aşağıda sıralanmaktadır:

  • Tech News Leader GLM Coin’in 1 yıl içinde 0,45 dolara çıkabileceğini düşünür. 5 yıllık vadede ise GLM token fiyat hedefini 1,39 dolar olarak paylaşır.
  • DigitalCoin yılsonu GLM Coin fiyat hedefini 0,36 dolar olarak paylaşırken, 5 yıl sonrası için 0,67 dolarlık fiyat beklentisi aktarır.
  • Price Prediction yılsonu GLM Coin fiyat tahminini 0,35 dolar, 5 yıl sonrası içinse 2,32 dolar olarak paylaşır.
  • Crypto News Z analistlerine göre 2022 yılsonunda GLM Coin 0,49 – 0,56 dolar arasında fiyatlanabilir.
  • Coin Codex verileri, GLM token’in 1 yıl içinde 0,33 – 0,58 dolar aralığında fiyatlanabileceğini gösterir.

  Sonuç

  Golem (GLM) Coin dijital kaynaklara erişim için demokratik bir ortam sağlayan açık kaynaklı bir projenin ERC-20 standartlarına geliştirilmiş yerel yardımcı token’idir. Anonim ve sansüre dayanıklı bir yapı sunan Golem, uzmanların potansiyel gördükleri blockchain projeleri arasında yer alır. Platform içi likidite ihtiyacını karşılamak adına kullanılan GLM Coin’in kısa ve orta vadede yükselişe geçeceğini düşünen kripto analistleri, GLM token’i iyi bir yatırım aracı olarak görürler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle