Kripto Para

BTC madenciliğinde yeni seviyeler! Gelirler artacak

  Bitcoin madenci zorluk seviyesi, son ayarlamaların ardından bir artış daha yaşayabilir. Bir önceki artış önemli oranda olmasa da Bitcoin tarihinin en büyük ikinci düşüşü sonrası gelmişti. Kripto para uzmanları şimdi, yeni bir artış çizgisi bekliyor…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu analistler tarafından da yakından takip ediliyor. BTC madencilik havuzu olan BTC.com tarafından yapılan son analize göre madencilik zorluğu seviyesi neredeyse yüzde 8 oranında artacak. Bu gelişmenin Bitcoin fiyatı üzerinde nasıl etki yaratacağı da merak konusu oldu. 

  Bitcoin madencilik zorluğu veya bir başka tabirle BTC madencilik ödülleri için rekabet etmenin ne kadar zor olduğunun ölçüsünde yeni bir artış bekleniyor. Eğer bu tahmin gerçekleşirse zorluk seviyesi 15.62 T seviyesine ulaşacak. Bu da Bitcoin tarihinde en son 2020 yılının Haziran ayında görülen bir seviye olmasıyla dikkat çekiyor. 

  Bitcoin Madencilik Zorluğunda Yeni Seviyeler

  Mayıs 2021 tarihine kadar görülen en büyük zorluk artışı, BTC fiyatının adeta çakıldığı mayıs ayı ortasında gelmişti. Verilere göre bu seviye tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 25 T’ye kadar çıkmıştı. Söz konusu durum yeni bir zirve yapmadan önce bu alanda biraz daha zaman olduğunu gösteriyor. 

  Deneyimli kripto para analistlerinden oluşan BitInfoCharts.com verilerine göre hash oranı veya ağın hesaplama gücü de 3 Temmuz tarihinden bu yana yükselişte. İstikrarlı bir artış gösteren hash oranı, 31Temmuz tarihinde bir önceki düzenlemeden beri yüzde 5’in üzerinde değer kazandı. Şu anda da tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşerek haziran ayındaki verilere kadar geriledi. 

  Bitcoin Madencileri Daha Çok Kazanacak

  Bu verilerle birlikte analistler, Bitcoin madencilik kârlılığının da arttığını belirtti. Grafiklere bakıldığında 7 günlük basit hareketli ortalama, önceki zorluk ayarlamasından bu yana son 2 hafta içinde yüzde 6’nın üzerinde arttı. BTC madencilik zorluğu, normal 10 dakikalık blok süresini koruma amacıyla her iki haftada bir düzenleniyor. 11 Ağustos tarihinde 7 günlük basit hareketli ortalama blok süresi 9.1 dakika olarak ölçüldü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle