ABD'den kriptolara 200 milyar dolar giriş! BTC yükselir mi?

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden BitMEX eski CEO’su Arthur Hayes, piyasanın geleceğini değerlendirdi. Ünlü kripto para girişimcisi Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatını yorumladı.

  Kripto para piyasasındaki ralliler yerini düzeltmeye bıraktı. Lider kripto para birimi BTC son 24 saatte yüzde 3’ten fazla değer kaybederek yeniden 36 bin 287 dolara kadar geriledi. BTC’deki bu düşüş, popüler altcoin fiyatlarındaki satışları hızlandırdı. ETH’de yüzde 4 kayıp görülürken son dönemin popüler altcoini SOL yüzde 10’dan fazla değer kaybetti.

  Kripto para piyasasında bu görünüm sürerken uzmanlardan gelen açıklamalar dikkat çekti. Yatırımcılar, piyasadaki düşüşlerin devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Kripto para girişimcisi Arthur Hayes, BTC ve altcoin piyasasında yükseliş trendinin devam edeceğini söyledi.

  ABD Ekonomi Verileri BTC İçin Olumlu

  BitMEX kripto para borsasının kurucusu ve eski CEO’su Arthur Hayes, BTC ve altcoinlerdeki yükselişin henüz sona ermediğini söyledi. Deneyimli isme göre, ABD ekonomisindeki mevcut veriler, BTC için olumlu sinyaller vermeye devam ediyor. Hayes, son açıklamasında ABD Hazine Genel Hesabı (TGA) ile Ters Repo (RRP) verilerine dikkat çekti.

  Ünlü CEO’ya göre TGA bakiyesinin sabit kalması ve RRP bakiyesinin düşüş yaşaması, BTC ve kripto para piyasası genelinde yükselişin devam edeceğini gösteriyor: “Gözünüz ödülde olsun. RRP bakiyesinin düşmesi ve TGA bakiyesinin sabit kalması nedeniyle Kasım ayının başından bu yana neredeyse kripto paralara 200 milyar dolarlık likidite enjekte edildi.”

  BTC ve Riskli Varlıklar Yükselir

  Kripto para piyasasının, kasım ayından beri neredeyse 200 milyar dolarlık fon topladığını belirten Hayes bu sebeple yükselişin henüz başında olduğumuzu söyledi: “Bitcoin ve kripto paralar gibi riskli varlıklar uçmaya devam edecek.” Hayes’in bu açıklaması kripto para yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle