Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 4 Aralık 2021

  Kripto para yatırımcıları hafta sonuna büyük bir piyasa çöküşüyle başladı. En büyük kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere piyasa genelinde çok ciddi satışlar görüldü. BTC’nin kısa sürede hızlı değer kaybetmesinin ardından altcoinlerdeki kayıplar büyük rakamlara ulaştı.

  4 Aralık 2021 Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), cumartesi gecesi düşüş hareketine başladı ve çok büyük oranda değer kaybetti. BTC bu hamlesiyle eylül ayından bu yana ilk defa 42 bin dolarlı seviyeleri gördü. Bitcoin, sabah saatlerinde yüzde 20’ye varan sert bir düşüş yaşadı. Bitcoin son 24 saat içinde yaklaşık 15 bin dolar düşerken, Ethereum ise bin 100 dolar geriledi.

  Piyasa genelinde belirsizlikler ve korku hakimken, bazı yatırımcılar bu düşüşü alım fırsatı olarak gördü. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, 150 BTC daha satın aldıklarını duyurmasıyla dikkat çekti. El Salvador geçtiğimiz günlerde de düşüşü değerlendirerek 100 BTC daha satın aldıklarını duyurmuştu.

  Piyasa değeriyle en büyük kripto para BTC, 52 bin dolar seviyelerinden 45 dakika içinde 42 bin dolara yüzde 20’ye yakın değer kaybetti. Sert satışla beraber kripto para piyasasının toplam değeri de 2.2 trilyon doların altına inerken Bitcoin de uzun zaman sonra ilk defa 1 trilyon doların altına indi.

  Kripto para piyasasındaki sert düşüş, Omicron varyantının hem geleneksel hem de kripto para piyasasında yarattığı paniğin tetiklemesiyle yaşandı. Ayrıca son dönemde Fed’in v varlık alımlarını beklenenden daha hızlı şekilde sonlandırabileceklerine ilişkin verdiği mesajlar da piyasaları olumsuz etkiledi. 

  Öte yandan Celsius Network’ün CEO’su Alex Mashinsky, şirketin dün gerçekleşen BadgerDAO protokolünün hack’lenmesi olayında para kaybettiğini doğruladı: “Çalınan fonlarımızı geri almak için Badger ile birlikte çalışıyoruz. Soruşturma sürecinde onlarla iş birliği içindeyiz.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatı yüzde 15.47 oranındaki kayıpla 47.500 dolardan işlem görüyor. ETH ve diğer altcoinlerde kayıplar devam ediyor. En az kayıp yüzde 10 düşen BNB coinde yaşanırken yatırımcılarını en çok üzen yüzde 20 değer kaybeden DOGE oldu ve ilk 10 listesindeki yerini kaybetti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle