Hive Coin Nedir? HIVE Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda stablecoin staking ve Web3 ile ilgilenenlerin yakın takibindeki Hive Coin hakkında bilgileri sunacağız. Hive Coin nasıl, nereden alınır, avantajları, dezavantajları, proje amacı, geleceğe yönelik fiyat tahmini ne sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Hive Coin Nedir?

  Hive Coin, Web3 için bir Blockchain olan HIVE’in kripto para birimidir. Hızlı, ölçeklendirilebilir ve güvenli işlemi vadeden Hive Coin, Kovan ekosistemi içinde kullanılan bir coin’dir. Kova ekosistemde HIV Coin ile dünyanın en iyi Web3 uygulamalarından yararlanılabilir. Hive Coin sahipleri Web3 uygulamalarına erişim sağlayabildikleri özel Hive kripto para cüzdanlarını kullanabilirler. Hive Coin, DAO benzeri kovan yapısında çekirdek geliştirmek için tercih edilen bir blockchain ağıdır. 

  Whitepaper

  Hive Coin projesinin amacı Kovan adı verilen sistem üzerinden Web3 uygulamalarını ve onlar içinde kullanılabilen kripto parayı sunmaktır. Bu yüzden proje Kova ekosistemi içinde 126’dan fazla Web3 uygulaması sunar. Splinterlands, PeakD, HiveBlog gibi uygulamalar Hive Coin sahipliği altında kullanılabilir. Projenin diğer bir amacı Kovan Fonu adı verilen sistemi Hive Coin topluluğuna sunmaktır.

  Kovan Fonu ile Hive Coin sahipleri önemli çalışmalarını ve projelerini akıllı bir şekilde finanse edebilirler. Kovan Doları bölümünde HDB adlı stablecoin’i Hive Coin teminat ile stake edebilirler. Proje hakkında diğer bilgileri https://hive.io/whitepaper.pdf adresindeki Whitepaper sayfasından öğrenebilirsiniz.

  Hive Coin Yorum

  Hive Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar, Hıve Coin ile cüzdan üzerinden işlem yapma kolaylığına değinmişler. Hive kripto para cüzdanı kullanarak Web3 uygulamalarına bağlantı sağlayarak, diledikleri uygulama ile işlem yapabildiklerini açıklıyorlar. Tek cüzdan üzerinden ekosistemde gezinme seçeneğini pratik buluyorlar. 

  Hive Coin Geleceği

  Hive Coin geleceği hakkında tahminde bulunan analistler, yakın gelecekte değer kazanımı olasılığının bulunduğunu açıkladılar. Analistlere göre Hive Coin, 2021 yılı Eylül ayında 0.45 dolar ile 0.50 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. 2021 sene sonunda fiyat artışı üzerinden bir kapanış olabileceği ifade edildi. 

  Hive Coin Fiyatı

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 Hive Coin fiyatı %hive+try% TL. Döviz cinsinden ise %hive+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Hive Coin 24 saatte %hive+yuzde%.

  Hive Coin Nereden Alınır?

  Hive Coin alınan yerler, Huobi Global, Binance, Bithumb, Bittrex gibi işlem hacmi geniş, küresel kripto para borsası platformlarıdır. İnternetten rahatlıkla erişilen bu platformlarda hesaba sahip olan kişiler Hive Coin’i kripto para ticaretinde kullanabilirler. 

  Hive Coin Nasıl Alınır?

  Hive Coin almak için atılan adımlar:

  • 1. Adım: Hive Coin’in işlem gördüğü Binance, Huobi Global gibi borsalardan tercih edilene erişilir. 
  • 2. Adım: Borsanın hesap oluşturma sekmesine giriş yapılıp, gelen kimlik tanımlama adımları tamamlanarak hesap açılır.
  • 3. Adım: Hesaba borsanın para yatırma sekmesinden yardım alınarak belirli tutarda para yatırılır.
  • 4. Adım: Borsadan “kripto al“ menüsüne girilerek, Hive Coin paritesinin bulunduğu satın alma ekranına gidilir.
  • 5. Adım: Satın alma ekranındaki güncel fiyattan veya daha uygun fiyat girişinden Hive Coin satın alma emri verilir.
  • 6. Adım: Alınan coinler kripto para hesabının cüzdanında veya güvenlik koşulları daha yüksek olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Bütün aşamaların doğru izlenmesi ardından Hive Coin alımı tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Hive coin avantajları:

  • Staking Getirisi: Hive Coin sahibi olanlar ekosistem içindeki Kovan Doları bölümünde HBD yani Hive projesinin stablecoin’i ile staking yapma ve yeni coin kazanma şansına sahiplerdir.
  • Web3 Kullanımı: Hive Coin sahipleri Hive cüzdanları üzerinden Web3 uygulamalarının tam 126 tanesine erişip, işlem yapma şansına sahiplerdir.
  • Hız: Hive Coin sahipleri cüzdanlar arası sınır ötesine transferde ve takasta düşük bekleme süresi ile işlem onayı alırlar.

  Dezavantajları Ne?

  Hive Coin dezavantajları:

  • Saldırı Riski: Hive Coin sanal cüzdanda saklanırken ağda oluşabilecek saldırı riskleri altındadır. Çevrimdışı modda saklama imkanı sunan donanım cüzdan kullanımında risk ortadan kalkar.
  • DeFi’ye Uzaklık: Hive Coin, stablecoin staking için kullanılabilir. Ancak DeFi ekosisteminde yer alan geniş merkeziyetsiz finansal işlemlerde rol almaz. Yüksek faiz kazançları sunmaz.

  Sonuç

  Hive Coin, Web3 uygulamalarına erişim ve tek cüzdandan yönetim avantajlarından yararlanılabilmesini sağlayan kripto paradır. Analistler Hive Coin’in 2021 yılında değer kazanımı yapabileceğini tahmin ediyorlar.

  Yaklaşık 400 milyonluk bir arza sahip olan HIVE, henüz 1 yıllık bir coin. Buna rağmen Binance gibi köklü borsalarda işleme giriyor. Geniş bir topluluğa hitap eden bu coin, DPoS algoritması ile çalışan ve kendi ağına sahip bir kripto para projesidir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle